piątek, 16 kwietnia 2010

Przed pierwszą rundą: 4) Nuggets - 5) Jazz

Nuggets w zeszłym sezonie pokazali, że w playoffs mogą być na prawdę groźni. Zatrzymali ich dopiero Lakers, ale po bardzo wyrównanym pojedynku. Teraz Nuggets mają większe doświadczenie, ale czy uda im się chociażby powtórzyć sukces z playoffs 2009?

Dużo zależy od zdrowia. Przede wszystkim trenera Karla, który opuścił końcówkę sezonu i nie wiadomo, kiedy ponownie usiądzie na ławce. Jego powrót jest planowany na playoffs, ale to jest uzależnione od jego zdrowia. A jak ważna jest obecność Karla pokazały mecze, w których go zabrakło, wtedy Nuggets spisywali się znacznie gorzej. Na szczęście dla drużyny z Denver, do gry wrócił już Martin, na którego długo czekali. W playoffs będzie on bardzo ważnym zawodnikiem, zwłaszcza w rywalizacji z Jazz, którzy mają świetnych podkoszowych. Poza tym, wszystko w rękach duetu Anthony – Billups. To oni w zeszłym sezonie poprowadzili Nuggets do finału konferencji. Dla obu sezon zasadniczy był znacznie lepszy niż poprzedni, jeśli tak będzie również w playoffs, Nuggets mogą zajść daleko.

Jazz również mają problemy zdrowotne. Kirilenko wystąpił tylko w 2 z ostatnich 17 spotkań sezonu regularnego. Urazów, co prawda nie groźnych, doznali też Boozer i Okur. Według ostatnich doniesień wszyscy powinni być gotowi na plyoffs. Jeśli Jazz będą dysponować pełnym składem, będą groźni. Druga połowa rozgrywek w ich wykonaniu była na prawdę imponująca. Pokazali, że są znacznie silniejsi niż rok temu i na pewno tym razem nie pozwolą sobie na przegranie pierwszej rudny już po 5 meczach. Zwłaszcza jeśli Williams w kluczowych meczach będzie grał tak fantastycznie, jak w niedawnym meczu z Thunder.

Trudno przewidzieć, kto będzie zwycięzcą tej pary. Są to dwie bardzo silne drużyny, o bardzo podobnym potencjale, o czym świadczy chociażby fakt, że sezon zasadniczy zakończyli z identycznym bilansem. Jeśli Nuggets nie poprowadzi Karl, znacznie większe szanse mają Jazz. Ale jeśli trener wróci do ekipy z Denver, jego podopieczni na pewno zrobią wszystko, by dla niego wygrać.

Typ: Nuggets 4-3

UPDATE:
Kontuzja Kirilenko odnowiła się i na pewno nie zagra on w pierwszej rundzie.
Boozer zagra pomimo urazu.
Nuggets będą musieli sobie poradzić bez trenera Karla.

0 komentarze:

Prześlij komentarz