piątek, 16 kwietnia 2010

Przed pierwszą rundą: 1) Cavs - 8) Bulls

Cavs drugi rok z rzędu rozpoczynają playoffs jako najlepsza drużyna ligi. W poprzednim sezonie bardzo szybko poradzili sobie z Pistons, teraz z Bulls może być nieco trudniej, ale to będzie jednak dość jednostronna rywalizacja.

Bulls w zeszłorocznych playoffs też byli niżej rozstawieni, a mimo wszystko prowadzili fanatyczną walkę z Celtics i zmusili ich do 7-meczowej serii. Jednak rok temu, Bulls byli silniejszą drużyną, a Celtics musieli radzić sobie bez Garnetta. Teraz drużyna z Chicago rzutem na taśmę zagwarantowała sobie awans i końcówka fazy zasadniczej kosztowała ich dużo sił, podczas gdy ich rywale właściwie od początku kwietna odpoczywają. Bulls mają charakter i podejmą walkę z Cavs, spróbują zmusić ich do dłuższej serii, ale możliwości mają znacznie mniejsze niż ich przeciwnicy. Fantastycznie grający Rose i Noah to znacznie za mało na pierwszą drużynę ligi.

Warto przypomnieć, że ostatni mecz w sezonie pomiędzy Bulls i Cavs, wygrała drużyna z Chicago. Bulls grali wtedy u siebie, było to dla nich ważne spotkanie, ponieważ walczyli o awans do playoffs i do tego grali pełnym składem z Noah i Dengiem. Cavs byli bez LeBrona i Shaq, a mimo to prowadzili z gospodarzami wyrównaną walę i przegrali tylko jednym punktem.

LeBron jest wypoczęty i gotowy na pierwszą rundę. Po długiej przerwie wraca Shaq, który podobno zrzucił kilka kilogramów, również jest wypoczęty i głodny gry. Cavs wreszcie zagrają w swoim najsilniejszym składzie i będą chcieli dobrze wejść w te playoffs. Będą musieli się trochę wysilić, żeby pokonać Bulls, ale wyrównane mogą być tylko poszczególne mecze, cała seria będzie jednostronna i dość krótka. Już w drugiej rundzie mogą spotkać się z Celtics, dlatego będą chcieć jak najszybciej zakończyć pierwszą.

Typ: Cavs 4-1

0 komentarze:

Prześlij komentarz