piątek, 16 kwietnia 2010

Przed pierwszą rundą: 2) Magic - 7) Bobcats

Magic w tym sezonie pokazali, że są znacznie silniejsi niż rok temu, kiedy zagrali w wielkim finale. W swoim składzie mają najlepszego centra, który otoczony jest świetnym obwodem. Są w stanie niszczyć swoich rywali pod koszem, ale również ich trójki są zabójcze. Do tego mają to, co jest w playoffs tak ważne - bardzo długą ławkę. Są w pełni przygotowani, by po raz kolejny spróbować zdobyć mistrzostwo.

Bobcats natomiast zagrają w playoffs po raz pierwszy w historii i to już jest dla nich ogromnym osiągnięciem. Nie można jednak zapomnieć, że na ławce mają Larry'ego Browna, który świetnie wie co, to są playoffs i potrafi wygrywać w tej fazie.
Największą siłą Bobcats jest defensywa. Pod tym względem są najlepsi w lidze, a to w końcu obrona jest kluczowa w playoffs. Teraz ich defensywa przejdzie prawdziwy test w starciu ze świetnym atakiem Magic. Bobcats byli drudzy w całej lidze pod względem najniższej skuteczności rzutów za trzy swoich rywali. Jeśli uda im się wyeliminować tą broń Magic, na pewno rywalizacja będzie znacznie bardziej wyrównana. Chandler i Ratliff będą robić co się da, żeby utrudnić życie Howardowi, a Jackson musi pociągnąć drużynę w ataku. Nie dysponują taką siłą jak Magic, ale na pewno nie są wygodnym przeciwnikiem i są w stanie zmusić ich do walki.

Typ: Magic 4-2

0 komentarze:

Prześlij komentarz