piątek, 16 kwietnia 2010

Przed pierwszą rundą: 2) Mavs - 7) Spurs

Rok temu te drużyny również spotkały się w pierwszej rundzie. Mavs wygrali dość łatwo, bo już po 5 meczach. Ale trzeba pamiętać, że Spurs grali wtedy bez Ginobili'ego, a problemy zdrowotne miał również Duncan. W tym roku ta rywalizacja powinna być jedną z najciekawszych w pierwszej rundzie.

Mark Cuban zrobił co mógł, by wzmocnić swój zespół i wreszcie realnie myśleć o mistrzostwie. Gwiazdy Mavs mają już swoje lata, dlatego nie mogą czekać. Nie mają czasu na błędy, albo wygrają w tym roku, albo Nowitzki i Kidd dołączą do grona największych gwiazd ligi bez pierścienia. Po transferze z Wizards, Mavs stali się na prawdę bardzo silni, o czym świadczy fakt, że w wyrównanej konferencji zachodniej udało im się wywalczyć drugą pozycję. Ale teraz przychodzi czas, by potwierdzić swoją siłę w playoffs. Nowitzki w zeszłym roku, zwłaszcza w drugiej rundzie, grał fantastycznie, ale zabrakło mu wsparcia. Teraz to wparcie ma na prawdę duże i Mavs muszą to wykorzystać. W przyszłości, tak silnej drużyny mogą już nie mieć.

Spurs też są bardzo zaawansowaną wiekowo drużyną i też mają już mało czasu na odniesienie sukcesu. Do tego, właśnie zakończyli najgorszy sezon zasadniczy od czasu pozyskania w drafcie Duncana. W tym roku mieli dużo problemów, ale teraz pozostawią je za sobą i rozpoczną nowy etap – playoffs, a w tej fazie oni zawsze są groźni. Spurs już nie raz pokazywali, że potrafią sobie radzić z trudnościami i ten sezon na pewno będzie dla nich silną motywacją, by playoffs nie zakończyć na pierwszej rundzie. Ginobili spisuje się rewelacyjnie i to on będzie ciągnął drużynę wraz z  Duncna, który też robi co może, pozostaje tylko pytanie czy dołączy do nich Parker. Francuz w tym sezonie boryka się z problemami zdrowotnymi i gra poniżej oczekiwań, czy w playoffs będzie lepiej?

To powinna być długa i bardzo ciekawa seria. Dwie doświadczone drużyny, dla których ten rok może być ostatnią szansą na mistrzostwo.

Typ: Mavs 4-3

0 komentarze:

Prześlij komentarz