środa, 24 marca 2010

TEN gracz: Derek Fisher

1. Najsłynniejszy rzut Fishera miał miejsce w piątym meczu drugiej rundy playoffs 2004. W rywalizacji pomiędzy Lakers i Spurs był remis 2-2, dlatego piąte spotkanie było bardzo ważne. W samej końcówce niesamowitym rzutem Duncan dał swojej drużynie prowadzenie. Lakers pozostało 0.4 sekundy, które wykorzystał Fisher.2. Od 2006 jest prezydentem zawiązku zawodników (The National Basketball Players Association).

3. W swojej karierze rozegrał już ponad tysiąc spotkań, ale tylko 50 razy zdobył przynajmniej 20 punktów, a ani razu nie osiągnął granicy 30. Jego rekord kariery wynosi 29. Natomiast 14 meczów zakończył z dorobkiem co najmniej 10 asyst.

4. Zdobył z Lakers 4 tytuły mistrzowskie.

5. Po ośmiu pierwszy latach spędzonych w Los Angeles, jako wolny agent zdecydował się na przejście do Warriors. W Oakland grał 2 lata, po czym został oddany do Jazz. Po roku w Salt Lake City, za porozumieniem stron Fisher rozwiązał umowę z Jazz, by wrócić do Los Angeles, gdzie leczona była jego córka.

6. W sezonie 2005/06 grając w barwach Warriors zaliczył swoją najwyższą średnią punktów w karierze - 13.3

7. W playoffs rozegrał 176 spotkań i pod tym względem jest drugi wśród zawodników obecnie występujących na parkietach NBA (więcej meczów w fazie posezonowej ma na swoim koncie tylko Shaq – 203, a tuż za Fisherem jest Bryant – 175).

8. Jest jednym z pięciu zawodników z University of Arkansas at Little Rock, którzy grali w NBA.

9. Jego bliskim przyjacielem jest Corliss Williamson, były zawodnik NBA i tak samo jak Fisher, wywodzący się z Arkansas.

10. W 2009 została wydana książka Fishera: "Character Driven: Life, Lessons, and Basketball", w której opisuje swoje życie i karierę.

1 komentarz:

  1. Nie ma fizycznej możliwości, żeby w 0.4 sekundy oddać rzut...chyba że tip-in dunk...zatem to była decyzja krzywdząca SAS...

    OdpowiedzUsuń