czwartek, 2 września 2010

Offseason 2010: West wraca do Bostonu

Po trzech latach Delonte West wraca do Bostonu, gdzie rozpoczął swoją profesjonalną karierę. W barwach Celtics grał 3 lata, po czym został oddany do Sonics w ramach wymiany z udziałem Ray'a Allena. W minionym sezonie West sprawiał Cavs więcej problemów niż pomagał im na parkiecie, dlatego pozbyto się go w offseason i wytransferowano do Wolves, którzy zwolnili go w poprzednim miesiącu. West miał poważne problemy rodzinne, a do tego został uznany za winnego posiadania nielegalnej broni, za co ukarała go także liga i nie będzie mógł grać w pierwszych 10 meczach zbliżającego się sezonu. Celtics jednak zaryzykowali i dali mu roczny kontrakt za minimalną stawkę ($1 milion). Danny Ainge powiedział, że dokładnie przeanalizowali jego problemy psychiczne i starają się mu pomóc. Poza tym, trzeba pamiętać, że Celtics dobrze radzą sobie z trudnymi zawodnikami (Marbury, Wallace) i nie mają z nimi problemów.

Po odejściu Tony'eg Allena do Memphis, Celtics potrzebowali wsparcia na pozycję dwa i dobrego defensora z ławki, przyda im się też zmiennik dla Rondo, a do tego szukali strzelca. West, jeśli upora się ze swoimi problemami pozaboiskowymi, może uzupełnić wszystkie te braki i być istotnym wsparciem. Może grać zarówno jako jedynka, jak i dwójka, jest  dobrym obrońcą i skutecznym strzelcem z dystansu (37.3% za trzy w karierze). Natomiast gdyby okazało się, że sprawia więcej problemów niż jest z niego pożytku, Celtics mogą go szybko i bezboleśnie dla swojego budżetu zwolnić.
____________________________________________________________________
Nets są jednymi z głównych zainteresowanych pozyskaniem Anthony'ego, ale według Jona Rothsteina z MSG Network, nie zdecydują się oddać w zamian Lopeza. Ich oferta miałaby zawierać Harrisa, Favorsa i picki w drafcie.

Według niektórych źródeł Nuggets rozmawiali już z Bulls, którzy proponują im Denga i Gibsona. Chętni są również Clippers, w zamian chcą oddać Kamana i Gordona.

Sacramento Bee podało, że jeśli tylko Nuggets zdecydują się na wytransferowanie Anthony'ego, Kings złożą im swoją ofertę.

Natomiast Marc Stein z ESPN napisał, że na razie Nuggets jeszcze nie rozmawiają na temat transferu Melo z innymi drużynami. Póki co, nie jest on jeszcze „do wzięcia”. Podobno 5 drużyn w ostatnich dniach kontaktowało się z Nuggets i każda dostała odpowiedź, że nie chcą się oni angażować w negocjacje transferowe.
____________________________________________________________________
Michael Cunningham z Atlanta Journal-Constitution napisał, że 3 drużyny zgłaszały się do Hawks w sprawie ewentualnego transferu Crawforda jeszcze za nim dał on ultimatum: albo przedłużenie kontraktu albo wymiana. GM Hawks, Rick Sund może teraz starać się wznowić tamte rozmowy, by oddać Crawforda, ponieważ najprawdopodobniej nie da mu takich pieniędzy, jakich on oczekuje. Zwłaszcza, że Hawks wydali ogromną sumę na zatrzymanie Johnsona, a teraz ich priorytetem jest przedłużenie umowy z Horfordem.
____________________________________________________________________
Darius Miles po raz kolejny próbuje wrócić do NBA. Ostatnio wziął udział w workoucie dla Spurs.

0 komentarze:

Prześlij komentarz