wtorek, 9 marca 2010

TEN gracz: Trenton Hassell

Rozpoczynam nowy cykl „TEN gracz”. Codziennie będę w nim przedstawiał 10 faktów dotyczących innego zawodnika. Na początek Hassell z New Jersey Nets.

1. Został wybrany przez Bulls jako pierwszy w drugiej rundzie draftu 2001. Tuż za nim, z numerem 30, znalazł się Gilbert Arenas.

2. W pierwszym roku gry wystąpił w 78 meczach i zdobywał średnio 8.7 punktów, będąc dziesiątym strzelcem wśród debiutantów.

3. Po dwóch latach gry w Chicago został zwolniony i trafił do Minnesoty. Po kolejnym sezonie podpisał z Wolves kontrakt na 6 lat za $26 milionów, który kończy się po obecnym sezonie. W trakcie rozgrywek 2006/07 został wytransferowany do Mavs, a rok temu pozyskali go Nets w wyminie z udziałem Kidda i Harrisa.

4. Jako debiutant wygrał konkurs PIG (krótsza wersja HORSE) z byłym zawodnikiem Bulls, Billem Wenningtonem.


5. Jest czwartym zawodnikiem w historii Austin Peay State University, który zagrał w NBA. Hassell jako jedyny reprezentant tej uczelni przetrwał w lidze dłużej niż jeden sezon.

6. W szkole średniej Clarksville grał razem z Shawnem Marionem.

7. Jego rekord kariery wynosi 22 punkty. W sumie przez prawie 9 sezonów, 8 razy zakończył spotkanie mając na swoim koncie przynajmniej 20 punktów.

8. Jego rekord asyst to 10, a zbiórek 12. W całej swojej karierze 2 razy zaliczył dwucyfrowy dorobek asyst, a 5 razy miał co najmniej 10 zbiórek.

9. Tylko raz wystąpił w playoffs, w 2004, kiedy Wolves doszli do finału konferencji. Zagrał wtedy we wszystkich 18 meczach swojej drużyny, przebywając na parkiecie średnio 26.2 minut notował 7.7 punktów, 2.4 zbiórek i 1.5 asyst.
10. Jest specjalistą od defensywy, ale zdarzają mu się też efektowne akcje w ataku, jak chociażby wsad nad Nowitzki'm:

0 komentarze:

Prześlij komentarz