piątek, 12 marca 2010

Ranking debiutantów (17/ 5-11.03)

1. (1) Tyreke Evans [Kings]
20.3pts (46.2%)/ 5reb/ 5.5ast/ 1.5stl
W meczu z Raptors nie tylko poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, ale również po raz pierwszy w karierze zanotował triple-double: 19 punktów, 10 zbiórek i 10 asyst. Tym samym, po raz kolejny potwierdził swoją ogromną wszechstronność. Poza tym, w ostatnich 4 meczach za każdym razem miał na swoim koncie przynajmniej 6 asyst, a 2 razy w tym czasie zdobył co najmniej 20 punktów.

2. (2) Stephen Curry [Warriors]
16pts (45.4%)/ 4.2reb/ 5.4ast/ 1.8stl
Świetnie zagrał w Atlancie, gdzie zaliczył trzeci w karierze mecz ze statystykami na poziomie 30-10, mając 31 punktów i 11 asyst. Trafił wtedy 5 z 9 rzutów za trzy, a w kolejnym meczu podtrzymał dobrą dyspozycję na dystansie, miał 4 celne trójki na 8 prób i zdobył 25 punktów. W następnych dwóch spotkaniach miał skuteczność z gry na poziomie 39% i łącznie zanotował 27 punktów.

3. (3) Brandon Jennings [Bucks]
15.8pts (36.8%)/ 3.5reb/ 6.1ast/ 1.3stl
W meczu z Cavs, Jennings po raz pierwszy po miesięcznej przerwie zdobył ponad 20 punktów (25). Poza tym, nie miał imponujących osiągnięć indywidualnych, ale gra bardzo dobrze i ma swój znaczący udział w świetnej serii Bucks. Jennings udowodnia, że potrafi prowadzić zespół i skutecznie kreuje partnerów.

4. (4) Darren Collison [Hornets]
10.9pts (45.8%)/ 2.4reb/ 5.1ast/ 1stl
Kolejny tydzień i kolejne niesamowite osiągnięcia rozgrywającego Hornets. W San Antonio zdobył 32 punkty trafiając 74% swoich rzutów z gry. Był to jego 2 mecz z dorobkiem ponad 30 punktów w karierze. W następnym spotkaniu miał połowę punktów mniej, ale zaliczył aż 20 asyst, wyrównując rekord sezonu całej ligi. Natomiast w Oklahomie skończyła się jego seria 15 spotkań z co najmniej 10 punktami, ale po raz 14 w ostatnich 19 meczach miał na koncie przynajmniej 9 asyst.

5. (6) Marcus Thornton [Hornets]
12.8pts (44.9%)/ 2.7reb/ 1.1ast/ 0.7stl
Ponownie popisał się swoimi umiejętnościami strzeleckimi w starciu z Warriors. Wchodząc z ławki grał przez 29 minut i zdążył w tym czasie zdobyć 28 punktów, trafił 11 ze swoich 19 rzutów. Obecnie ma serię 12 kolejnych spotkań z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

6. (8) Jonas Jerebko [Pistons]
9.1pts (48.8%)/ 5.9reb/ 0.6ast/ 0.7stl
W Cleveland spudłował wszystkie 5 rzutów z gry i nie zdobył ani jednego punktu. Jednak fatalną skuteczność w ataku nadrabiał walecznością pod tablicami i zaliczył 12 zbiórek. Natomiast w spotkaniu przeciwko Rockets miał swój udział w ostatecznym zwycięstwie Pistons. Zdobył 16 punktów, zebrał 9 piłek i zablokował 3 rzuty rywali (rekord kariery).

7. (7) Jonny Flynn [Wolves]
13.7pts (42%)/ 2.4reb/ 4.4ast/ 1.1stl
W spotkaniu z Mavs zdobył 13 punktów, zanotował 8 asyst i 4 przechwyty, ale równocześnie popełnił aż 8 strat. Flynn w 4 kolejnych meczach zdobył ponad 10 punktów, a od 7 spotkań za każdym razem ma co najmniej 4 asysty.

8. (5) Taj Gibson [Bulls]
8.5pts (49.6%)/ 7reb/ 0.8ast/ 1.2blk
Rozpoczął od 10-tego double-double w sezonie - 10 punktów i 11 zbiórek w pojedynku z Mavs. W Orlando ponownie zbliżył się do tego osiągnięcia notując 12 punktów i 9 zbiórek. Jednak pomiędzy tymi spotkaniami był jeszcze mecz z Jazz, jeden z najgorszych w karierze Gibsona. Młody skrzydłowy Bulls spędził na parkiecie tylko 13 minut, ponieważ w tym krótkim czasie popełnił 6 fauli. Spotkanie zakończył bez punktu i z jedną zbiórką.

9. (9) DeJuan Blair [Spurs]
7.8pts (55.6%)/ 6.2reb/ 0.7ast/ 0.7stl
W Memphis zanotował swoje 6-te double-double zdobywając 10 punktów i zbierając 12 piłek, równocześni był to jego 12 mecz z co najmniej 10 zbiórkami. W następnym meczu miał 10 punktów, 5 zbiórek i 3 przechwyty, ale już kolejne spotkanie z Cavs zakończył bez punktu.

10. (14) Terrence Williams [Nets]
6.8pts (38.9%)/ 3.9reb/ 2.2ast/ 0.5stl
Williams w ostatnim czasie prezentuje bardzo wysoką formę i imponuje wszechstronność. W meczu z Mavs nie tylko zdobył 18 punktów, ale też pobił swój rekord kariery zbierając 13 piłek. W sumie, w ostatnich 4 meczach, 3 razy miał przynajmniej 14 punktów, 2 razy ponad 10 zbiórek i 2 razy co najmniej 6 asyst.

11. (12) James Harden [Thunder]
9.9pts (39.1%)/ 3.3reb/ 2ast/ 1.1stl
Mecz z Clippers zakończył z 17 puntami i 4 asystami, potem rzucił 14 punktów Kings i dopiero w starciu z Hornets nie udało mu się osiągnąć granicy 10 (6pts). W ostatnich 3 meczach Harden za każdym razem miał na swoim koncie przynajmniej jeden blok i przechwyt.

12. (10) Omri Casspi [Kings]
11.3pts (46%)/ 4.9reb/ 1.3ast/ 0.8stl
Borykający się z trudami sezonu Casspi, w ostatnim czasie dostaje znacznie mniej czasu gry. W starciu z Thunder w ogóle nie zagrał, a w Portland na boisku spędził tylko 4 minuty. Dopiero w meczu z Raptors grał ponad 20 minut, zaliczył wtedy 8 punktów i 6 zbiórek.

13. (11) Serge Ibaka [Thunder]
5.8pts (53.2%)/ 5.1reb/ 0.2ast/ 1.1blk
Ibaka kontynuuje swoją dobrą grę. W tym tygodniu nie miał aż tak dobrych statystyk jak poprzednio, ale nadal był bardzo przydatnym zmiennikiem Thunder. W 3 meczach 2 razy zdobył ponad 10 punktów, a za każdym razem miał przynajmniej 5 zbiórek.

14. (17) Jrue Holiday [Sixers]
6.9pts (42.1%)/ 2.2reb/ 3ast/ 0.8stl
Definitywne odsunięcie się Iversona od drużyny, dało Holidayowi pewną pozycję w pierwszej piątce. Młody rozgrywający świetnie wykorzystuje możliwość długiej gry i pokazuje swój duży potencjał. W ostatnich 4 meczach Sixers rozegrali 2 kolejne spotkanie wyjazdowe, Holiday w obu zdobył po 21 punktów. Natomiast w pojedynku z Bobcats poza 13 punktami, zanotował 8 asyst i 3 przechwyty.

15. (15) Wesley Matthews [Jazz]
8.6pts (47.8%)/ 2reb/ 1.3ast/ 0.6stl
Jazz mają obecnie serię 4 kolejnych zwycięstw, w każdym z tych spotkań Matthews miał na swoim koncie przynajmniej 10 punktów. Natomiast w meczu z Bulls ustanowił swój rekord kariery odnotowując 5 przechwytów.