czwartek, 8 kwietnia 2010

Uciec przed Lakers

Na wschodzie Raptors i Bulls walczą o ósme miejsce. Na zachodzie cztery drużyny rywalizują o pozycję numer 2, a trzy o unikniecie spotkania w pierwszej rundzie z Lakers. Blazers, Spurs i Thunder mają w tym momencie taki sam bilans: 48-30.

W najlepszej sytuacji są Blazers, ponieważ wygrali bezpośrednią rywalizację ze Spurs (3-0) i prowadzą z Thunder (2-1). Najgorzej ma natomiast drużyna z Oklahomy, gorsi są nie tylko od Blazers, ale również od Spurs (1-3).

Do końca pozostały im 4 mecze i każda drużyna zrobi wszystko, by nie zakończyć sezonu na ósmej pozycji.

Blazers na początku zmierzą się u siebie z silnymi Mavs, ale w tym sezonie pokonywali drużynę z Dallas już 3 razy. Potem, pojadą do LA na trudny pojedynek z Lakers. Dzień później zagrają bardzo ważny mecz z Thunder. Dla obu drużyn może to być kluczowe spotkanie. Na koniec, w Portland spotkają się ze słabymi Warriors.

Spurs rozpoczną w San Antonio z Grizzlies. Następnie pojadą do Denver. Później czeka ich teoretycznie łatwe spotkanie z Wolves. Sezon zakończą meczem w Dallas. Warto dodać, że zarówno z Nuggets jak i Mavs rozegrali w tym sezonie już po 3 mecze i w obu rywalizacjach mają ujemny bilans 1-2.

Thunder zagrają u siebie z bardzo dobrze spisującymi się w ostatnim czasie Suns. Potem czekają ich dwa mecze wyjazdowe w dwa dni, w Oakland i kluczowe starcie w Portland. Ostatnie spotkanie to pojedynek z Grizzlies w Oklahomie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz