wtorek, 6 kwietnia 2010

(8) Raptors 38-38 (9) Bulls 37-39

Raptors sporo namęczyli się w Filadelfii, żeby pokonać jedną z najsłabszych drużyn wschodu. Jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą 17 punktów i mogło się wydawać, że pewnie wygrają. Ale Sixers odrobili straty i potrzebna była dogrywka. Dopiero doliczonym czasie gry Raptors udało się pokonać gospodarzy. Bardzo dobrze zagrał Bosh, który zdobył 28 punktów, zebrał 12 piłek i zaliczył 7 asyst.

Niestety, długi i męczący mecz w Filadelfii wpłynął na ich postawę w kolejnym spotkaniu. Dzień później wrócili do siebie na pojedynek z Warriors, z którym przegrali niecały miesiąc wcześniej w Oakland. CB4 robił co mógł, by tym razem jego drużyna wygrała. Rozegrał świetne spotkanie odnotowując 42 punkty (58%), 12 zbiórek i 5 przechwytów, ale to nie wystarczyło. W samej końcówce Bosh spudłował spod samego kosza rzut, który mógł dać gospodarzom zwycięstwo i Raptors przegrali jednym punktem.

Wpadkę Raptors wykorzystali Bulls, którzy wygrali 2 ostatnie spotkania i mają już do nich tylko mecz straty.

Zawodnicy z Chicago są bardzo zmotywowani i do końca będą walczyć o miejsce w ósemce. W czwartej kwarcie starcia w Waszyngtonie gospodarzom pozwoli zdobyć tylko 12 punktów, odnotowując ważną wygraną. Była to najniższą zdobycz punktów jaką Bulls pozwolili zdobyć swoim rywalom w czwartej kwarcie meczu wyjazdowego od ponad 6 lat.
Do zespołu z Chicago po 11 meczach nieobecności wrócił Deng i od razu był bardzo przydatny. Przez 28 minut gry zdobył 14 punktów trafiając 6 z 8 rzutów z gry, a do tego dołożył 6 zbiórek. W pierwszej piątce wystąpił Noah (10 punktów i 8 zbiórek), Rose był pierwszym strzelcem z 24 punkty, a Gibson zaliczył 14 punktów i 16 zbiórek.

W następnym meczu Bulls zmierzyli się z silniejszymi Bobcats i ponownie okazali się lepsi. Rose i Hinrich zdobyli w sumie 50 punktów, Deng zagrał wyjściowej piątce, miał 12 punktów i 7 zbiórek, natomiast Noah i Gibson zdominowali walkę pod tablicami zbierając łącznie 31 piłek (13 w ataku).

0 komentarze:

Prześlij komentarz