sobota, 27 lutego 2010

Dobrego zawodnika szukam....

Deadline już mamy za sobą. Kilka buyoutów również. Pozostał czas na ostatnie szlify w składach i pora walczyć o mistrzostwo lub o.... numer 1 w drafcie.
W takim układzie popatrzmy co się dzieje na rynku.

Wokół Zydrunasa Ilgauskasa było najwięcej szumu. Przyczyną owego zamieszania była plotka LA Times o rzekomym uniemożliwieniu przez NBA powrotu Big Z do Cavs. Jak to z plotkami bywa, władze NBA zdementowały możliwość nałożenia zakazu. Mimo sporego zainteresowania usługami Litwina ze strony Dallas, Denver oraz Atlanty, wątpliwe jest by wybrał on inną ofertę niż powrót do "domu". Zresztą te kilka meczów bez Zydrunasa pokazało jak ważnym jest ogniwem w rotacji Browna. Big-Z chce zdobyć mistrzostwo i to jako "Kawalerzysta".

Denver oraz Dallas szukają na rynku troche centymetrów. Denver zastanawiają się nad pozyskaniem Mikki "Pudzian" Moore'a, a Mavs czekają na to co zrobi Ilgauskas. Jeśli wróci do Cleveland swoją uwagę skierują w strone Jake Voskuhla lub Dwayne Jonesa. Oprócz zawodnika podkoszowego, który ma być kołem ratunkowym w przypadku dalszych problemów zdrowotnych Erica Dampiera, w Dallas poszukują zawodnika na pozycje numer 2.W tej chwili jedynym typowym shooter'em w ich składzie jest Jason Terry, bo wychodzący w starting5 Butler to bardziej typowy SF niż SG. Kilka dni temu Mavs zaprosili na tryout Vona Wafer i Rashada McCantsa.Temu pierwszemu Rick Carlise chce się przyjrzeć bliżej oferując 10-dniowy kontrakt. Po nieudanej próbie gry w Olympiakosie Wafer dostał szansę na powrót do NBA. Na razie jest to tylko 10 dniowa próba, lecz zawsze to coś po zakończonych fiaskiem "rozmowach" w Memphis i Houston.
Analizując rynek wolnych agentów może Cuban powinien zastanowić się nad kontraktem dla zwolnionego z Sacramento, Larrego Hughesa?
Wprawdzie Hughes chciałby grać dla Larrego Browna w Charlotte , ale perspektywa walki o tytuł jest co najmniej godna rozpatrzenia (o ile Mavs wyrażą zainteresowanie).
Po kontuzjach Odena i Przybilli, Portland zostali pod koszem tylko z Juwanem Howardem i dwoma rookie Dante Cunninghamem i Jeffem Pendegraphem.GM Blazers, Kevin Pritchard po pozyskaniu Marcusa Camby'ego dalej planuje wzmocnić frontocurt, co jest związane z nienajlepszą grą dwójki rookie. W orbicie zainteresowań Pritcharda znalazł sie dopiero co zwolniony z Kings weteran- Kenny Thomas.

Tak na marginesie, kończąc plotkowanie to w serwisie sportando.net pojawił się news o możliwym powrocie Bostjana Nachbara do NBA. Bostjan nie jest zadowolony ze swojej roli w Efesie Pilsen Stambuł. Zdobywa tylko 6,4 ppg w Eurolidze i 7,1 ppg w lidze tureckiej.


PS. Podobno Blake Griffin w maju ma być w 100% zdrów. To jak, Clippers w finałach? A tak na poważnie to bardzo dobra wiadomość.Przez całe lato będzie mógł się solidnie przygotować do wejścia do ligi. To kto w przyszłym roku bedzię debiutantem sezonu? John Wall czy Blake Griffin?

0 komentarze:

Prześlij komentarz