czwartek, 28 stycznia 2010

Halftime: Najlepszy obrońca


1. Josh Smith (15.1pts/ 8.5reb/ 3.9ast/ 2.2blk/ 1.5stl)
Smith od początku swojej kariery jest znany ze świetnej defensywny. W tym sezonie ponownie prezentuje fantastyczną grę w tym elemencie. Bardzo dobrze radzi sobie zarówno w starciach z wyższymi zawodnikami pod koszem jak i broniąc na obwodzie. Jako jedyny ma w tegorocznych rozgrywkach średnią przynajmniej ponad 2 bloków i 1.5 przechwytów. Tym samym jest 3 najlepszym blokującym w NBA i 17 pod względem przechwytów. O tym jak skutecznym jest obrońcą świadczy również fakt, że kiedy on jest na boisku Hawks tracą średnio o ponad 8 punktów mniej (na 100 akcji), niż gdy siedzi on na ławce.

2. Dwight Howard (17.4pts/ 13.3reb/ 1.6ast/ 2.6blk/ 1.2stl)
Howard w obronie ciągle jest wręcz nie do przejścia. Tak samo jak w poprzednim roku, także teraz jest najlepszym blokującym NBA, do tego notuje najwyższą średnią karierze 1.2 przechwytów. Z nim na parkiecie Magic tracą o ponad 6 punktów mniej (na 100 akcji), niż kiedy on jest poza grą.

3. Gerald Wallace (18.6pts/ 11reb/ 1.9ast/ 1.2blk/ 1.6stl)
Bobcats są najlepiej broniącą drużyną w lidze, a Wallace jest ich czołowym defensorem. Od dawna prezentował świetną grę obronną, a w tym roku rozgrywa swój życiowy sezon i skutecznie uprzykrza życie przeciwnikom. Zalicza średnio ponad 1.5 przechwytu i 1 blok, ale nie jest w tych elementach w ścisłej czołówce ligi. Te statystyki nie w pełni oddają jego fantastyczną obronę. Jest natomiast liderem NBA w obecnym sezonie (wraz z Howardem) pod względem Defensive Win Shares, w jego przypadku ten wskaźnik wynosi 3.8. Kiedy Wallace jest w grze, Bobcats tracą o 4.4 punktów mniej (na 100 akcji) w porównaniu do czasu, gdy on odpoczywa na ławce.

zdjęcie: yahoo.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz