środa, 6 stycznia 2010

Co ciekawego w sieci?: zamieszanie w okół Arenasa - ciąg dalszy

Obecny sezon nie jest zbyt udany dla Jazz. W tym momencie mają tylko dwa zwycięstwa więcej niż porażek i znajdują się na dziewiątym miejscu w konferencji. Ostatnio przegrali 3 kolejne mecze. Dodatkowo w swoim składzie mają 5 zawodników, którym płacą przynajmniej $9 milionów za sezon, a w sumie wydają ponad $77 milionów. Skoro duże wydatki nie wiążą się z dobrymi wynikami, Jazz za wszelką cenę chcą zmniejszyć koszty. Z tego powodu oddali Maynora do Thunder i nie zamierzają na tym kończyć. Jazz są skłonni oddać każdego ze swojego składu poza Williamsem. Najprawdopodobniejszy jest transfer Boozera, którego chcieli już wymienić przed sezonem, jednak ciągle nie otrzymali odpowiedniej oferty. Zbliżający się trade deadline na pewno zmniejszy ich wymagania i już niedługo mogą oddać go nawet za niską cenę, byle ograniczyć wydatki.

SportsIllustrated: NBA legend Malone offers thoughts on alleged Wizards gun incident
Karl Malone napisał dla SI co myśli o Arenasie i całej aferze z bronią. Malone jest zwolennikiem prawa pozwalającego na broń, lubi polować i ma sporo rożnego typu pistoletów w swojej kolekcji. Bardzo krytykuje Arenasa, uważa, że broń w szatni i celowanie z niej do kolegi z drużyny to bardzo poważne przewinienie, a Stern powinien ostro i zdecydowanie zareagować. Jeśli Arenas chciał ukryć pistolety przed dziećmi trzeba było kupić sejf i tam je schować. Teraz w mediach zawodnicy NBA będą mieć wizerunek ludzi trzymających pistolety w swoich szafkach.

Jak podał TMZ.com, Arenas nie miał pozwolenia na pistolety, które trzymał w szatni. W takiej sytuacji konsekwencje prawne mogą być jeszcze poważniejsze.


Grizzlies ostatnio grają bardzo dobrze, ale zwycięstwa zawdzięczają przede wszystkim swojej pierwszej piątce, ławkę mają słabą. Dlatego szukają wzmocnień, zwłaszcza kolejnej ofensywnej strzelby. W zamian Grizzlies mogą zaoferować jeden ze swoich 3 wyborów w drafcie 2010. Jednak jak na razie ich próby wzmocnienia nie powiodły się. Na początku sezonu Grizzlies starali się o Travisa Outlawa z Blazers, ale w Portland chciano czegoś więcej niż tylko pick w drafcie. Niedawno Grizzlies byli bliscy pozyskania Vona Wafera, który chciał wrócić do NBA, jednak on nie przeszedł testów fizycznych. Natomiast ostatnio już dogadali się z Knicks w sprawie transferu Nate'a Robinsona. Tym razem znowu się nie udało, bo Nate zawetował wymianę.

Hoopsworld: Alston Hits Free Agency
Nets wykupili kontrakt Alstona i teraz ten doświadczony rozgrywający może dołączyć do drużyny liczącej się w walce o playoffs. Najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Heat, którzy mają problem z jedynką i potrzebują wzmocnienia na tej pozycji. Wczoraj drużyna z Miami dokonała wymiany z Nets oddając Chrisa Quinna i wybór w drugiej rundzie draftu 2010 w zamian za pick w drugiej rundzie draftu 2012. Heat tym samym zrobili miejsce w składzie, zmniejszyli swój salary cap i przygotowują się do zatrudnienia Alstona. Dlatego wszystko wskazuje na to, że wróci on do Miami, gdzie grał już w sezonie 2003/04. Pozostaje natomiast pytanie co teraz z Arroyo, który ma niegwarantowany kontrakt i Heat mogą go zwolnić do 10 stycznia. 

Warto także dodać, że Nets próbowali pozyskać Robinsona z Knicks. W zamian za Robinsona i Milicica oferowali Alstona i Battie'go, ale Knicks nie byli zainteresowani. Nets zrezygnowali z dalszych poszukiwań transferu z udział Alstona i zdecydowali się wykupić jego kontrakt.

 
NBA FanHouse: Ollie Among the NBA's Most Traveled
Zawodnik Thunder Kevin Ollie w swojej 13-letniej karierze był już w 11 drużynach, jeszcze jedna zmiana barw i wyrówna rekord ustanowiony przez Chucky'ego Browana. W 12 zespołach grali też Tony Massenburg and Jim Jackson. Ollie występował w: Mavs, Magic, Kings, Sixers, Nets, Bulls, Pacers, Bucks, Cavs, Sonics/ Thunder i Wolves. Gonić osiągnięcie Ollie'ego mogą jeszcze Mike Wilks i Jason Hart, którzy byli w 8 drużynach, a obecnie nie mają pracy i znajdując zatrudnienie mogą powiększyć swoją liczbę drużyn.

ESPN: Feeding the big man in New Orleans
Historia Okafora, nie tylko o tym co lubi jeść.

Ball Don't Lie: Kobe and Duncan are still better than you
Kobe i Tim mają już ponad 30 lat, ale nadal grają na najwyższym poziomie. Mimo że coraz bardziej dominują LeBron i Dwight, to jednak NBA nadal należy do Bryanta i Duncana.

Hoopsworld: Redd Wants To Contend
Redd: „Chce wygrywać. Chce wygrywać i grać dla pretendenta. My mieliśmy szansę wcześniej kiedy mieliśmy bilans 8-3, ale potem spadliśmy.”

Redd chce wygrywać, ale gra słabo i nie pomaga Bucks w odnoszeniu zwycięstw (poza kilkoma wyjątkami). Dla Bucks pozbycie się go i jego kontaktu było by dobrym posunięciem, teraz mogą stawiać na duet Jennings-Bogut. Ale kto będzie chciał ciągle kontuzjowanego Redda, mającego problem z powrotem do wysokiej formy, a do tego posiadającego opcję przedłużenia kontraktu na przyszły sezon za $18.3 milionów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz