wtorek, 5 stycznia 2010

Co ciekawego w sieci?: historia Ilgauskasa nadzieją dla Odena

Ilgauskas powinien być inspiracją dla Odena i Yao. Młodego centra Blazers często porównuje się do Sama Bowie'ego, któremu kontuzje zniszczyły szansę na wielką karierę. To jest pesymistyczny scenariusz, a historia zna też znacznie bardziej pozytywne zakończania. Możliwe jest, że problemy zdrowotne Odena skończą się tak, jak u Ilgauskasa. Środkowy Cavs stracił debiutancki sezon z powodu złamanej stopy, potem rozegrał pełne 82 mecze, ale w kolejnym sezonie ponownie miał problemy ze stopą i wystąpił tylko w 5 meczach, stracił cały sezon 1999/2000, a w następnych rozgrywkach zagrał tylko w 24 meczach. Wtedy też często mówiło się, że to koniec Ilgauskasa, że kontuzję go wykończą, a teraz może pochwalić się rekordową ilością występów w historii klubu z Cleveland. W 2001/02 rozegrał 62 mecze, w kolejnych 6 latach za każdym razem grał w ponad 70 spotkaniach, a rok temu w 65. Big Z uporał się z kontuzjami, może Yao i Odenowi też się uda?

Yi po powrocie po kontuzji prezentuje się bardzo dobrze. W New Jersey trzymają kciuki, by podtrzymał tą wysoką formę do końca sezonu. Ciągle przyszłość Yi i to, czy stanie się w końcu znaczącym zawodnikiem, pozostaje pod dużym znakiem zapytania. Jego rozwój i dobra gra jest jednak kluczowa dla Nets. Nie tylko jest to młody zawodnik, który może być ich czołową postacią przez najbliższe kilka lat, ale to przede wszystkim reprezentant Chin i z tego względu ma ogromną wartość marketingową. Dzięki niemu Nets mogą popisywać kontrakty z chińskimi firmami, a zawodnicy grający u boku Yi mogą liczyć na popularność za Wielkim Murem (może LeBron się na to skusi?). Dlatego tak istotne dla Nets jest, by Yi wreszcie zaczął grać na miarę swojego potencjału. Trener Frank nie zawsze stawiał na niego, dlatego zmiana szkoleniowca bardzo odpowiada chińczykowi. Teraz tylko musi udowodnić, że jest w stanie być gwiazdą nie tylko przez kilka spotkań.

The Painted Area: NBA All-Decade 2000s: Best of the Playoffs
Lista 15 najbardziej pamiętnych akcji palyoffs ostatnich 10 lat. Pierwsza piątka:


1. Buzzer beater Horry'ego (2002 West Finals, Game 4)
2. Rzut Fishera w 0.4 sekundy  (2004 West Semis, Game 5)
3. Buzzer beater Jamesa (2009 East Finals, Game 2)
4. Wsad Barona Davisa nad AK47 (2007 West Semis, Game 3)
5. Horry tym razem dla Spurs (2005 NBA Finals, Game 5)

Ukic na własną prośbę został zwolniony przez Bucks. Zrezygnował z $1.35 miliona w tym sezonie i opcji przedłużenia umowy na kolejny rok, za który dostałby $1.45 mln. Roko chce grać, a w Milwaukee był w głębokiej rezerwie i bardzo rzadko pojawiał się na parkiecie. Teraz wraca do Europy i będzie występował w drużynie  Fenerbahce.

McGrady nie zagra już w Rockets. Etap w historii drużyny, w której on był ich liderem zakończył się. W tym czasie T-Mac imponował umiejętnościami strzeleckimi był w gronie All-Stars, ale równocześnie miał ciągłe problemy ze zdrowiem i nigdy nie wygrał serii plyaoffs. Rockets dopiero rok temu awansowali do drugiej rudny, kiedy T-Mac był poza grą.

Wszyscy w NBA grają pick & roll'e.

0 komentarze:

Prześlij komentarz