piątek, 16 lipca 2010

Warriors sprzedani

Warriors mają nowych właścicieli. Jeszcze wczoraj wszyscy spodziewali się, że klub z Oakland kupi Larry Ellison (według Forbesa, szósty najbogatszy człowiek na świecie), ale dzisiaj okazało się, że Chris Cohan sprzedał drużynę Joe Lacobowi i Peterowi Guberowi.

Ostateczna cena Warriors wyniosła $450 milionów, co jest nowym rekordem NBA. Poprzednio najwyższą kwotę za drużynę zapłacił Robert Sarver, kupując Suns za $401 milionów w 2004. Ellison twierdzi, że jego oferta była wyższa, dlatego nie rozminie dlaczego Cohan sprzedał Warriors komuś innemu. Jednak Sal Galatioto, pomagający przy sprzedaży, powiedział, że Lacob i Guber doszli do porozumienia z Cohanem już dwa tygodnie temu, a oferta Ellisona była złożona po terminie.

Joe Lacob, właściciel Kleiner Perkins Caufield & Byers, jest obecnie mniejszościowym udziałowcem Celtics i w związku z kupnem Warriors, będzie musiał pozbyć się udziałów w drużynie z Bostonu. Peter Guber jest natomiast producentem takich filmów jak „Rain Man” czy „Batman” i założycielem Mandalay Entertainment Group. Przejęcie przez nich Warriors musi jeszcze zostać zaakceptowane przez NBA i oficjalnie staną się nowymi właścicielkami prawdopodobnie we wrześniu.

Tym samym, kończy się niechlubny okres rządów Cohana. Był on właścicielem Warriors przez 16 lat, a jego drużyna w tym czasie tylko raz grała w playoffs. Mimo to, Cohan sporo zyskał, ponieważ w 1995 kupił klub za $119 milionów, a teraz sprzedał prawie 3 razy drożej.

1 komentarz:

  1. Ale logo mieli o wiele lepsze kiedys.

    OdpowiedzUsuń