wtorek, 13 lipca 2010

Plotki transferowe: Paul, Amare i Melo w Knicks Dream Team?

W minioną sobotę w Nowym Jorku ślub wzięli Carmelo Anthony i LaLa Vasquez (prezenterka MTV). Oczywiście na tej uroczystości nie mogło zabraknąć LeBrona Jamesa, który przed wejściem został wygwizdany przez Nowojorczyków. Na ślubie pojawili się też między innymi Chris Paul i nowa gwiazda Knicks, Amare Stoudemire. Ale najważniejsza jest informacja, o której pisze Marc Berman z New York Post. Podczas przyjęcia Paul miał mówić o 'Knicks Dream Team'. Według doniesień, miał on powiedzieć, że wraz z Amare i Melo połączą siły i stworzą własną Wielką Trójkę w Nowym Jorku. Normalnie można by to uznać za nierealne marzenia, ale w obecnej sytuacji, gdy równie nierealne plany o wspólnej grze trójki gwiazd z reprezentacji USA właśnie zostały zrealizowane...
____________________________________________________________
Bobcats, Raptors i Suns dogadali się w sprawie transferu. Raptors mają dostać Tysona Chandlera, Borisa Diawa i Leandro Barbosę, Bobcats Jose Calderona, Reggie'go Evansa i Dwayne Jonesa, a Suns Hedo Turkoglu.

Jednak jak podał Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports, tuż przed sfinalizowaniem tej wymiany, wstrzymał ją właściciel Bobcats. Michael Jordan nie chce oddawać Chandlera, dlatego nie zaakceptował transferu. W tym momencie nie wiadomo czy ostatecznie dojdzie do porozumienia i tej trójstronnej wymiany. Wiadomo natomiast, że bez względu na Bobcats, Raptors wyślą Turkoglu do Phoenix w zamian za Barbosę.
____________________________________________________________
Jazz są obecnie faworytami w wyścigu po Ala Jeffersona. Według ESPN, Jazz i Wolves prowadzą zaawansowane negocjacje na temat możliwej wymiany. Jefferson miałby być oddany do Utah w zamian za trade exception, Wolves również chcieliby pick w pierwszej rundzie, nie są natomiast zainteresowani przejmowaniem żadnego zawodnika.

Dotychczas to Mavs byli najpoważniejszym kandydatem do pozyskania Jeffersona. Jednak jak na razie nie udało im się porozumieć z Wolves, chociaż rozmowy wciąż trwają. David Kahn w zamian za Jeffersona chciał przede wszystkim niegwarantowanego kontraktu Dampiera wartego ponad $13 milionów. Mavs na początku nie chcieli się na to zgodzić, ale podobno w ostatnim czasie złagodzili swoje stanowisko w tej sprawie. Obecnie, jak podaje ESPN, Mavs są skłonni zgodzić się na transfer, w ramach którego w zamian za Jeffersona oddadzą kontrakt Dampiera, ale też wyślą do Minnesoty Stevensona i Carrolla.

Mavs są bardzo bliscy pozyskania francuza Iana Mahinmi. Według Dallas Morning News, może to oznaczać, że Eric Dampier nie będzie grał w przyszłym sezonie w Dallas.
____________________________________________________________
Udonis Haslem zdecydował, że zostanie z Heat. Podejmując tą decyzję odrzucił propozycje Mavs i Nuggets. Podobno obie drużyny oferowały mu zarobki w pierwszym roku na poziomie full mid-level exception, czyli $5.8 milionów. Cały kontrakt miał opiewać na około $20 milionów za 3 lata lub $25 za 4. Mavs mieli nadzieję, że propozycji takiej umowy Haslem nie odrzuci, a jednak stało się inaczej. W Miami takich pieniędzy nie dostanie, ale mimo to wybrał drużynę, w której gra od początku kariery. Poza tym, Heat udało się także pozyskać Mike'a Millera.
____________________________________________________________
Również Fisher zdecydował się zostać w Lakers. Według Yahoo! Sports, Heat proponowali mu kontrakt wart minimum dla weterana. Natomiast Lakers roczną umowę za $2.5 miliona. Ogłaszając swoją decyzję, Fisher przyznał, że nie dostał wysokiego kontraktu, jakiego oczekiwał.

Celtics i Bulls wyrazili zainteresowanie Joshem Howardem. Jednak drużyna z Bostonu może go pozyskać jedynie za pomocą sign-and-trade.

Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports podał informację, że Magic porozumieli się w sprawie kontraktu z Quentinem Richardsonem. W tej sytuacji jest już właściwie pewne, że Matt Barnes nie wróci do Orlando. Bardzo możliwe jest też, że Magic nie wyrównają oferty Bulls i pozwolą im pozyskać Redicka, choć to jeszcze nie jest przesądzone.

Rok po podpisaniu 4-letniego kontraktu wartego $16 milionów z Ramonem Sessionsem, GM Wolves zamierza go wytransferować. David Kahn chce zyskać miejsce w salary cap, by pozyskać innego byłego rozgrywającego Bucks, Luke'a Ridnoura. Na 4 lata za $16 milionów.

Hapoel Jerusalem prowadzi rozmowy ze Stephonem Marbury'm.

Wizards są zainteresowani Adamem Morrisonem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz