piątek, 16 lipca 2010

Offseason 2010: podsumowanie ostatnich dni

Jazz w wymianie z Wolves pozyskali Ala Jeffersona, tym samym dostali bardzo dobre zastępstwo dla Boozera, który przeszedł do Bulls. Jefferson jest 4 lata młodszy, a tak jak Boozer miał w swojej karierze 2 sezony z średnimi na poziomie 20-10. Do tego, ma on trochę niższe zarobki od Boozera. A co najważniejsze, Jazz pozyskali go za bardzo niską cenę, w zamian za dwa picki w pierwszej rundzie draftu i Kostę Koufosta. (więcej o tym transferze z perspektywy Wolves)

Jazz porozumieli się również z weteranem Rają Bellem i podpisali z nim 3-letni kontrakt na $10 milionów. Warto przypomnieć, że to właśnie w Utah rozpoczęła się prawdziwa kariera Bella. Zanim trafił do Jazz w 2003, przez trzy sezony był mało znaczącym zawodnikiem Sixers i Mavs. W Utah Bell grał przez 2 lata i dobrze zna trenera Sloana, wie, że w jego taktyce będzie potrafił się odnaleźć. Jednak nie można zapomnieć, że ma on już prawie 34 lata, a poprzedni sezon stracił z powodu kontuzji. Dlatego trudno powiedzieć, w jakiej będzie dyspozycji i jak bardzo będzie w stanie pomóc Jazz.

Pozyskując Bella, Jazz zrezygnowali z wyrównania oferty Blazers złożonej Wesley'owi Matthewsowi. Tym samy, niewybrany w zeszłorocznym drafcie zawodnik podpisze z drużyną z Portland 5-letni kontrakt wart $33.4 milionów. A jeszcze rok temu musiał walczyć o miejsce w składzie Jazz i minimalną umowę. W sezonie debiutanckim pokazał, że ma duży potencjał i trudno się dziwić, że Blazers chcieli go mieć w swoim składzie. Chociaż nie da się ukryć, że dużo wydali, by zniechęcić Jazz do wyrównania oferty.
_______________________________________________________________
Bobcats już prawie wysłali Tysona Chandlera do Toronto, ale w ostatniej chwili zrezygnowali z tego transferu i dogadali się z Mavs. Dzięki temu, zamiast Jose Calderona i jego dużego 3-letniego kontraktu, dostali niegwarantowaną umowę Ericka Dampiera. Poza tym, w ramach wymiany pomiędzy Mavs i Bobcats, do Dallas trafił jeszcze Alexis Ajinca, a do Charlotte Eduardo Najera i Matt Carroll. (więcej o tym transferze z perspektywy Mavs)
_______________________________________________________________
Heat w ostatnich dniach nie tylko sfinalizowali podpisanie kontraktu z Mike'm Millerem, ale przede wszystkim pozyskali centra. Zydrunas Ilgauskas po 12 latach gry w barwach Cavs, tak jak James, zdecydował się przeprowadzić na Florydę. Teraz Heat mają dobrego środkowego, który z Boshem i Haslemem będzie stanowił o podkoszowej silne drużyny z Miami. Nie muszą się już martwić, że pozycja centra będzie ich piętą achillesową.
_______________________________________________________________
Bulls podpisali 3-letni kontrakt z Kyle'm Korverem, wart $15 milionów. Jest to dla nich bardzo dobry ruch, bo za niewyrównywaną cenę dostali jednego z najlepszych dystansowych strzelców w NBA. W Chicago mają już silny duet podkoszowy, mają wybitnego rozgrywającego i bardzo potrzebowali zawodnika, który będzie groził rzutem zza łuku i rozciągnie obronę rywali. Za trzy dla Bulls miał trafiać również JJ Redick, ale Magic zdecydowali się wyrównać ich ofertę $19 milionów za 3 lata i zatrzymają Redicka u siebie.
_______________________________________________________________
Tak jak można było się spodziewać, Fisher zdecydował się pozostać w Los Angeles.  Podpisze 3-letni kontrakt za $10.5 milionów. Chyba nikt nie oczekiwał, że poważnie bierze pod uwagę grę w Heat. Jego wizyty w Miami, miały tylko pokazać Lakers, że ma on alternatywę i przekonać ich do zaproponowania mu lepszej umowy. Ostatecznie przyniosło to efekt, bo w przyszłym sezonie Fish ma zarobić $3.7 milionów, a początkowo Lakers oferowali mu tylko $2.5.
_______________________________________________________________
Hornets nie podpiszą kontraktu z Lutherem Headem. Taką decyzję podjęli po przeprowadzonych badaniach medycznych zawodnika. Jednak agent Heada powiedział, że Hornets nie podali rozsądnego wyjaśnienia rezygnacji z jego klienta. Przypomnijmy, że Head miał dostać $2.5 miliona za 2 lata.
_______________________________________________________________
Po utracie Jamesa i Ilgauskasa, Cavs zdecydowali się wykonać ruch mający na celu wzmocnienie ich bardzo osłabionego składu i zaproponowali Kyle'owi Lowry'emu kontrakt na $24 miliony za 4 lata. Niestety nie udało im się go pozyskać, bo Rockets, godnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wyrównali ich ofertę.
_______________________________________________________________
Nuggets udało się wreszcie pozyskać istotne wzmocnienie. Podpisali 5-letni kontrakt na $33.4 miliony z Alem Harringtonem. Przede wszystkim jest to zawodnik, który ma zwiększyć możliwość rotacji na pozycjach podkoszowych. Nuggets od lat mają problemy z częstymi kontuzjami Martina, Nene i Andersena, dlatego bardzo potrzebowali kolejnego wysokiego. Poza tym, Harrington jest świetnym strzelcem, grozi rzutem z dystansu i będzie znaczącym wsparciem w ataku. W zeszłym sezonie grając w Knicks był jednym z najlepszych rezerwowych w lidze, zdobywając średnio prawie 18 punktów przez 30 minut gry.

Poza tym, Nuggets podpisali roczne kontrakty z Sheldenem Williamsem i Anthony'm Carterem.
_______________________________________________________________
Bobcats szukają zawodnika, który będzie ich podstawowym rozgrywającym po odejściu Feltona do Knicks. Na początek pozyskali Shanua Livingstona. Prawdopodobnie podpiszą z nim dwuletni kontrakt na $7 milionów, lub 3-letni, z trzecim rokiem tylko w części gwarantowanym. W zeszłym sezonie grając w Wizards, Livingston dobrze się prezentował, ale wszyscy znają historię jego kłopotów z kolanami. Dlatego może być on przydatnym zmiennikiem na jedynkę, ale Bobcats nadal muszą szukać rozgrywającego do pierwszej piątki.
_______________________________________________________________
Wolves dali Luke'owi Ridnourowi umowę wartą $16 milionów za 4 lata gry. Dokładnie tyle samo, co rok temu Sessionsowi i teraz będą chcieli się go pozbyć, stawiając na Ridnoura.
_______________________________________________________________
Doc Rivers uzupełnił swój sztab trenerski po odejściu Thibodeau i zatrudnił na jego miejsce byłego head coacha Nets, Lawrence'a Franka.

0 komentarze:

Prześlij komentarz