wtorek, 13 lipca 2010

offseason 2010 - dzień 8. 9,10 i 11: Nadrabiam zaległości

Matt Bonner i Tiago Splitter podpisali nowe, 4-letnie kontrakty z San Antonio Spurs. Obydwaj to zawodnicy podkoszowi. Bonner to zawodnik Spurs od 4 lat, w ostatnim sezonie notował 7.2 punktu i 3.3 zbiórki w 17.9 minut. Splitter to MVP sezonu zasadniczego w lidze hiszpańskiej oraz MVP finałów tamtej ligi. Spurs wybrali go w 2007 roku z 27 numerem.

Nets po nieudanym pozyskaniu Jamesa zaczęli wydawać pieniądze. Ich nowymi zawodnikami zostali Johan Petro (3 lata/10 mln$), Anthony Morrow (3 lata/12 mln $) i Jordan Farmar (3 lata/12 mln$). Petro to 24-letni center, jak dotąd nie wyróżniający się w NBA. Morrow to strzelec z GSW, cyrku Nelsona. Dobre wzmocnienie Siatek, dodające do składu prawdziwego strzelca na obwodzie. Ponoć Anthony przejdzie do Nets w ramach sign-and-trade, a za niego pójdzie 4 mln$ w gotówce. Farmar to były rozgrywający Los Angeles Lakers. Ponoć za bardzo mu przeszkadzało przebywanie na ławce i nie granie w s5, ale co go czeka w Nets? Przecież jest Devin Harris.

Cyrk Nelsona dalej funkcjonuje. Po oddaniu Maggette do Bucks, pozyskali na jego miejsce Dorrela Wrighta (3 lata/11.5 mln$). Dokonali także wymiany, dzięki której do Knicks trafił Anthony Randolph, Ronny Turiaf i Kellena Azubuike. Do GSW trafił David Lee, all-star forward - brzmi komicznie.

J.J.Reddick otrzymał propozycję 3 letniej umowy za 20 mln$ od Chicago Bulls. Jest on jednak zastrzeżonym wolnym agentem, więc Otis Smith ma 7 dni na wyrównanie oferty. Pamiętacie sytuację z Gortatem? Nie zdziwcie się, jak ją wyrówna.

Knicks nie licząc wzmocnienia się przede wszystkim Randolphem (choć Azubuike to według mnie gracz bardzo dobry od systemu D'Antoniego) w wymianie z GSW, podpisali Raymonda Feltona, dotychczas rozgrywającego Charlotte Bobcats, wybranego w drafcie 2005 roku z 5 numerem. To dobre gracz, przede wszystkim najlepszy zawodnik na pozycji numer 1 do pozyskania dla Knicks. Dodali Timofeya Mozgova, 23-letniego centra z Khimki Moskwa (3 lata/9.7 mln$).

Clippers podpisali Briana Cooka (2 lata/2.5 mln$), Ryana Gomesa (3 lata/12 mln$) i Randy'ego Foya (2 lata/8 mln$). Pocieszenie po wyścigu po LeBrona.

Miami na dniach podpiszą kontrakt z Mikiem Millerem (5 lat/około 30 mln$), i podpiszą ponownie Udonisa Haslema (5 lat/20 mln$). Dobre wzmocnienia, teraz Riley musi dodać centymetry pod kosz.

Quentin "Niechciany" Richardson (pamiętacie zeszłe lato?) podpisał umowę z ... Orlando Magic. Szczegóły umowy są jeszcze nieznane, ale czy to dobry ruch? Gracz do systemu Magików, ale... To nie to, czego im potrzeba do sięgnięcia po upragniony tytuł.

Ian Mahinmi podpisał umowę z Dallas Mavericks (2 lata/1.8 mln$). Cuban jednak bardziej stara się pozyskać Ala Jeffersona, bo w wyścig po niego włączyło się Utah Jazz.

Wesley Matthews zgodził się na umowę zaproponowana mu przez Portland TrailBlazers (5 lat/34 mln$). Tym samym PTB zaoferowało pełny MLE młodemu obwodowemu. Utah ma 7 dni na wyrównanie tej oferty.

New Orleans Hornets dodało do swojego składu Luthera Heada (2 lata/2.5 mln$), Aarona Graya (2 lata). Ruchy bez rewelacji jednym słowem.

Tyrus Thomas podpisał kontrakt z Charlotte Bobcats (5 lat/40 mln$) Osobiście zawsze kibicowałem Tyrusowi, ale z roku na rok coraz bardziej wątpię w to, by rozwinął się tak, jak zawsze chciałem.

Michael Beasley został oddany za paczkę żelek i karton mydła do Minnesoty Timberwolves. Nie, tak serio to poszedł za 2 wybory w drugiej rundzie draftu (2011 i 2014). Tym samym Kahn ma w składzie Jeffersona, Pekovica, Milicica, Love'a i od biedy Beasleya pod koszem. Nice.

Suns w wielkiej wymianie pozyskali Hedo Turkoglu i Josha Childressa, Toronto dostało Leandro Barbosę i Tysona Chandlera, Charlotte Bobcats Reggiego Evansa i Jose Calderona. Plus Phoenix oddałoo część swojego trade-exception do Atlanty i Toronto. Hedo w Suns? Skwituje to tym filmikiem:


0 komentarze:

Prześlij komentarz