niedziela, 11 lipca 2010

Summer League Orlando & Las Vegas

Summer League Orlando - dzień 5
Thunder
W ostatnim meczu ligi letniej w drużynie z Oklahomy najlepiej zaprezentował się Mustafa Shakur, który zdobył 19 punktów i zaliczył 6 asyst. Było to jego trzecie spotkanie z rzędu z ponad 10 punktami i co najmniej 5 asystami.

Kyle Weaver miał 15 punktów, 3 asysty i 3 zbiórki. James Harden zdobył 11 punktów, a wybrany z 57 numerem Ryan Reid, zakończył mecz z 10 punktami i 8 zbiórkami.
________________________________________________________
Pacers
Występy Summer League bardzo dobrze zakończył Paul George, 10 pick w drafcie. W meczu z Thunder zdobył 22 punkty i zebrał 12 piłek.

W drużynie z Indiany wyróżniał się także inny gracz z tegorocznego draftu - Magnum Rolle (nr 51), który zaliczył 16 punktów i 8 zbiórek.

Trzeba wspomnieć jeszcze Russella Robinsona. Zawodnik, który ostatnie dwa sezony spędził w D-League, zdobył w tym ostatnim meczu 18 punktów.
________________________________________________________
Jazz
Najlepszym zawodnikiem Jazz w meczu z Sixers był Jermareo Davidson, który w zeszłym sezonie rozegrał 14 spotkań w Warriors. Zdobył on 16 punktów trafiając 7 z 11 rzutów z gry i zebrał 7 piłek.

Numer 9 draftu - Gordon Hayward zanotował 14 punktów i 4 zbiórki, a numer 55 - Jeremy Evans miał 12 punktów i 5 zbiórek.
________________________________________________________
Sixers
W Summer League Evan Turner nie był wyróżniającą się postacią, od gracza wybranego z drugim numerem oczekiwano znacznie więcej. Chociaż ostatni mecz był dla niego znacznie lepszy niż 2 wcześniejsze. W starciu z Jazz zdobył 13 punktów, zaliczył 6 zbiórek i 3 asysty.

Ryan Brooks miał 12 punktów, a Ndudi Ebi 10 punktów i 7 zbiórek.

Natomiast Jodie Meeks, który w pierwszych 4 meczach za każdym razem miał ponad 10 punktów, w ostatnim spotkaniu zdobył tylko 6, pudłując 5 z 6 rzutów.
________________________________________________________
Nets
Derrick Favors, numer 3 w drafcie, bardzo dobrze zakończył występy w lidze letniej, rozgrywając swój najlepszy mecz. W spotkaniu z Celtics zdobył 23 punkty i zebrał 11 piłek.

W drużynie Nets wyróżnili się jeszcze Brandon Heath, mający na swoim koncie 16 punktów i 6 zbiórek, Jakim Donaldson z 15 punktami i 6 zbiórkami, a także Connor Atchley, który zanotował double-double: 10 punktów i 13 zbiórek.
________________________________________________________
Celtics
Luke Harangody przez całą ligę letnią prezentował się bardzo dobrze i tak również było w ostatnim meczu. Numer 52 draftu zanotował 18 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty.

Oliver Lafayette zaliczył aż 10 asyst, do tego dołożył 5 punktów. Rodney Green miał 12 punktów.
________________________________________________________
Bobcats
W drużynie z Charlotte w ostatnim meczu świetnie zagrał Sherron Collins, który w tegorocznym drafcie został pomięty. We wcześniejszych spotkaniach ligi letniej nie grał dużo, a starcie z Magic zakończył z dorobkiem 32 punktów. Trafił aż 7 z 11 rzutów za trzy.

Kolejny dobry mecz rozegrał Derrick Brown, tym razem zanotował 14 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty.

Można jeszcze wspomnieć o Jerelu McNealu, który miał 13 punktów.
________________________________________________________
Magic
W ostatnim meczu najlepszym zawodnikiem był Paul Davis, który bardzo dobrze zaprezentował się podczas tej ligi letniej. W starciu z Bobcats, wchodząc z ławki Davis zdobył 24 punkty, zaliczył też 8 zbiórek i 3 przechwyty.

Joe Crawford, tak samo jak we wcześniejszych dwóch spotkaniach, znowu miał ponad 10 punktów. Ale tym razem 15 zanotował przy słabej skuteczności, trafiając tylko 4 z 14 rzutów.

Numer 59 draftu, Stanley Robinson, zaliczył double-double: 13 punktów i 10 zbiórek.

Wyróżnić trzeba jeszcze Curtisa Stinsona, który miał 13 punktów, 7 asyst i 6 zbiórek.
________________________________________________________

Summer League Las Vegas – dzień 1 & 2
Lakers
W dwóch pierwszych meczach najlepszym strzelcem Lakers był numer 43 draftu - Devin Ebanks. W pojedynku z Pistons zdobył 21 punktów, a Nuggets rzucił 24.

Wyróżniał się także Derrick Caracter, numer 58. W obu meczach popisał się double-double, najpierw miał 20 punktów i 10 zbiórek, potem 17 punktów i 12 zbiórek.

Warto jeszcze wspomnieć o D.J.'u Strawberry'm, który w sezonie 2007/08 rozegrał 33 mecze w barwach Suns. W pierwszym spotkaniu w Las Vegas zdobył 14 punktów, w drugim 10.
________________________________________________________
Mavs
W pierwszym meczu Rodrigue Beaubois zdobył 12 punktów, ale spudłował aż 13 z 16 rzutów z gry. W drugim spotkaniu było już znacznie lepiej. Francuz zdobył 28 punktów ze skutecznością 60%, poza tym zaliczył 4 asysty i 4 zbiórki.

Dominique Jones, numer 25 draftu, był najlepszym strzelcem Mavs w pierwszym meczu, kiedy zdobył 19 punktów. W drugim miał ich 10.

Omar Samhan, niewybrany w tegorocznym drafcie, dobrze zaprezentował się w drugim spotkaniu. Zaliczył 17 punktów i 6 zbiórek. W pierwszym, miał 4 punkty i 7 zbiórek.
________________________________________________________
Nuggets
Coby Karl w obu meczach był wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie z Denver. W starciu z Mavs na swoim koncie miał 16 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst, w meczu z Lakers 12 punktów i 7 zbiórek.

W drugim spotkaniu najlepszym strzelcem Nuggets był Ty Lawson, który zdobył 18 punktów, do tego dołożył 7 asyst i 4 zbiórki. W pierwszym meczu miał 11 punktów i 5 asyst.

W drugim spotkaniu dobrze zaprezentował się także Richard Roby, grający w minionym sezonie w Izraelu. W pojedynku z Lakers miał 16 punktów i 4 zbiórki. W meczu z Mavs zanotował 7 punktów i 4 zbiórki.

Dwa dobre występy miał Shane Edwards. W pierwszym meczu zaliczył 15 punktów i 3 zbiórki, w drugim 10 punktów i 5 zbiórek.
________________________________________________________
Rockets
Jermaine Taylor był najlepszym zawodnikiem Rockets w pierwszych dwóch meczach w Las Vegas. W pierwszym zdobył 25 punktów i 7 zbiórek, a w starciu z Mavs 21 punktów, trafiając 7 z 11 rzutów z gry. Taylor w zeszłym roku był wybrany w drugiej rundzie przez Wizards, a w minionym sezonie rozegrał 31 spotkań w barwach drużyny z Houston.

Zeszłoroczny numer 8 w drafcie, Jordan Hill w pierwszym spotkaniu miał 16 punktów i 5 zbiórek, w drugim 14 punktów i 5 zbiórek.

Chase Budinger zdobył 10 punktów w pojedynku z Suns, w meczu z Mavs zanotował 7 punktów i 9 zbiórek.

Patrick Patterson, numer 14 draftu, w pierwszym meczu zaprezentował się bardzo dobrze. Wchodząc z ławki trafił 8 z 9 rzutów i zdobył 18 punktów. W drugim spotkaniu był już w pierwszej piątce, ale tym razem z 11 rzutów spudłował aż 8 i miał tylko 6 punktów, do tego dołożył 8 zbiórek.
________________________________________________________
Suns
W drugim meczu najlepszym strzelcem Suns był Gani Lawal, numer 46 draftu. Zdobył 18 punktów i zebrał 6 piłek. Był to drugi dobry mecz Lawala, w pierwszym spotkaniu zanotował 14 punktów, 5 zbiórek i 2 bloki.

Earl Clark, zeszłoroczny debiutant, również może pochwalić się dwoma udanymi występami, chociaż w obu miał problemy z celnością. W pierwszym spotkaniu zaliczył 14 punktów i 3 zbiórki, w drugim 15 punktów i 5 zbiórek, ale jego skuteczność z gry w sumie wyniosła tylko 32%.

Zabian Dowdell, grający w ostatnich latach w Europie, zdobył najwięcej punktów dla Suns w pierwszym meczu – 16, miał też 4 asysty. Jednak w drugim spotkaniu zagrał znacznie gorzej, 3 punkty (1/8 z gry) i 4 asyst.
________________________________________________________
Pistons
Najlepszym zawodnikiem Pistons w dwóch pierwszych dniach był Austin Daye. W pierwszym spotkaniu miał na swoim koncie 22 punkty i 6 zbiórek, w drugim 20 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty i 3 bloki.

Pozostali dwaj zeszłoroczni debiutancki, również zaprezentowali się bardzo dobrze. Jonas Jerebko w meczu z Lakers zaliczył 16 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty, a w starciu z Warriors 11 punktów i 7 zbiórek. Natomiast DaJuan Summers miał najpierw 17 punktów, a potem 18 i 7 zbiórek.

W porównaniu do tej trójki, tegoroczny numer 7 - Greg Monroe, nie był wyróżniającym się zawodnikiem. W pierwszym meczu zdobył 8 punktów i zebrał 5 piłek, a drugi zakończył z dorobkiem 11 punktów i 8 zbiórek.
________________________________________________________
Warriors
W drużynie z Oakland w dwóch pierwszych meczach najlepiej zagrał Reggie Williams. W pierwszym spotkaniu z Hornets miał 22 punkty i 6 zbiórek, a w starciu z Nuggets zaliczył 16 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.

Wyróżniał się również Brandan Wright, który stracił cały poprzedni sezon z powodu kontuzji. W pierwszym meczu zanotował 18 punktów, 6 zbiórek i 3 bloki, w drugim 13 punktów.

Epke Udoh, numer 6 draftu, nie grał w obu meczach.
________________________________________________________
Hornets
Najlepszym zawodnikiem Hornets w ich pierwszym meczu był Marcus Thornton. Zdobył 23 punkty i zebrał 8 piłek.

Drugim strzelcem był Quincy Pondexter, numer 26 draftu, który zanotował 14 punktów, a do tego dołożył 6 zbiórek.

Darren Collison miał problemy z trafieniem do kosza i na 13 rzutów spudłował aż 9, ostatecznie zliczył 9 punktów i 7 asyst.

Trzeba jeszcze wspomnieć o zawodniku niewybranym w drafcie, Kyle Hines zanotował 9 punktów i 12 zbiórek.
________________________________________________________
Raptors
W swoim pierwszym występie w Summer League dobrze zaprezentował się numer 13 draftu – Ed Davis. Na swoim koncie miał 15 punktów, 8 zbiórek i 2 bloki.

Najlepszym strzelcem Raptors był Sonny Weems z 19 punktami. DeMar DeRozan zdobył 16 punktów.

Bobby Brown, który w swoich dwóch pierwszych sezonach w NBA zwiedził 4 kluby, zanotował 11 punktów i 6 asyst.

Inny zawodnik znany już z występów w NBA - Ronald Dupree, miał 11 punktów i 5 zbiórek.

1 komentarz:

  1. Dobra robota z opisem meczów Summer League!

    OdpowiedzUsuń