poniedziałek, 12 lipca 2010

Plotki transferowe: Heat kuszą Fishera

Według New York Post, Knicks rozważają wytransferowanie Wilsona Chandlera i oddanie go razem z Eddy'm Curry'm.

Knicks prowadzili rozmowy z Rasualem Butlerem, ale nie mają wystarczająco dużo wolnych pieniędzy, by go pozyskać.

Natomiast są bardzo bliscy podpisania umowy z Timofey'em Mozgov'em. Rosjanin miałby dostać 3-letni kontrakt wart $9 milionów. Dodatkowo Knicks będą musieli zapłacić drużynie Mozgov'a Khimiki, $500,000. Jeśli nie uda im się go pozyskać, w Nowym Jorku pod uwagę bierze się jeszcze Theo Ratliffa i Tony'ego Battie.

Knicks podobno zaproponowali Raymondowi Feltonowi dwuletni kontrakt wart około $14 milionów i są coraz bliżej porozumienia.

W piątek New York Post napisał, że problemy zdrowotne i niepowiedzenie w pozyskaniu LeBrona mogą przyczynić się do decyzji Donnie'ego Walsha o przejściu na emeryturę. Jednak prezydent Knicks szybko zaprzeczył tym doniesieniom. Poza tym, Walsh potwierdził, że Isiah Thomas jest na jego liście możliwych kandydatów na pozycję GM Knicks. Powiedział także, że Knicks będą mieli pieniądze w 2011 na pozyskanie Carmleo Anthony'ego, a jeśli to się nie uda to w 2012 na Chrisa Paula. Te plany mają być powodem, dlaczego oferują Feltonowi tylko dwuletni kontrakt.
______________________________________________________________
Fisher spotkał się w piątek Miami z Patem Riley'm i właściciel Heat Mickey Arisonem. Ponowne spotkanie miało miejsce w niedzielę. Na razie nie ma informacji, czy Heat zaproponowali mu kontrakt. Według kilku źródeł, Heat kuszą Fishera rolą podstawowego rozgrywającego, mieli też zaoferować mu większe pieniądze niż Lakers.

W piątek z Fisherem spotkał się również LeBron, który namawiał go, by dołączył do Heat. Ich spotkanie miało miejsca na lotnisku w Miami, kiedy James był w drodze do Nowego Jorku na ślub Carmelo Anthony'ego.

Według wielu źródeł, Fisher najbardziej chciałby zostać w LA, ale podobno nie jest zadowolony z negocjacji z Lakers. Chciałby dwuletniego kontraktu za $10 milionów, Lakers natomiast proponują mu znacznie mniej. Jednak Jerry Buss i Mitch Kupchak są przekonani, że uda im się zatrzymać Fishera.
______________________________________________________________
Poza Fisherem, Heat zamierzają podpisać kontrakt z Mike'm Millerem i Udonisem Haslemem. Miller jest podobno bliski zaakceptowania 5-letniej umowy za około $25-30 milionów.

Na celowniku Heat są jeszcze weterani Juwan Howard, Jason Williams i Zydrunas Ilgauskas, który zastawiana się nad dołączeniem do LeBrona w Miami.
______________________________________________________________
Suns są bliscy pozyskania Hedo Turkoglu w wymianie z Raptors. Do Toronto mają wysłać Leandro Barbosę i Dwayne'a Jonesa. Następnie, Raptors zamierzają oddać Jonesa i wykorzystać trade exception uzyskane w ramach sing-and-trade Bosha, by pozyskać Borisa Diawa z Bobcats.

Poza tym, Suns uzgodnili warunki umowy z Childressem (5-lat $33 mln). Childress jest zastrzeżonym wolnym agentem, ale po zapłaceniu ogromnych pieniędzy Johnsonowi, nikt nie oczekuje, że Hawks wyrównają tą ofertę.

Warto przypomnieć, że Bryan Colangleo, GM Raptors, pracując w Suns ściągnął do Phoenix Barbosę i Diawa. 

Lon Babby jest poważnym, choć nieoczekiwanym kandydatem do objęcia pozycji prezydenta Suns. Babby jest agentem takich zawodników jak Tim Duncan, Shane Battier, Grant Hill czy Ray Allen. Ale jego klientem jest również Turkoglu, a Childress był jego klientem. Ściągnięcie tej dwójki do Suns, potwierdza plotki, że Babby obejmie stanowisko we władzach drużyny.

Natomiast jest już prawie pewne, że Lou Amundson nie podpisze nowego kontraktu z Suns.
______________________________________________________________
Marc Stein z ESPN napisał, że Shaq nie będzie grał w San Antonio. Jednym z powodów ma być coraz bliższe ściągnięcie Tiago Splittera do Spurs, podobno już uzgodnili z nim warunki kontraktu.
Natomiast według Gery'ego Woelfela z Journal Times coraz bardziej prawdopodobne jest przejście Shaqa do Spurs.
______________________________________________________________
Hawks ciągle jeszcze nie złożyli oferty Shaqowi. Poza nim są w Atlancie bierze się pod uwagę: Brada Millera, Ilgauskasa, Kurta Thomasa, Kwame Browna i Anthony'ego Tollivera.

Podobno Hawks poważnie rozważają też możliwość transferu i pozyskania Mo Williamsa z Cavs.
______________________________________________________________
Brian Windhorst z Cleveland Plain Dealer donosi, że Cavs skontaktowali się z Wolves w sprawie Ala Jeffersona.

Inne źródła podają, że Cavs zainteresowani są Marvinem Williamsem i Kylem Lowry'm. Lowry jest zastrzeżonym wolnym agentem i Rockets zapowiedzieli, że wyrównają ofertę kontraktu, którą dostanie on od innego zespołu. Cavs chcieli też zaproponować umowę Childressowi, ale ubiegli ich Suns.

W Cleveland pod uwagę biorą także Qyntela Woodsa.
______________________________________________________________
Nets ciągle szukają silnego skrzydłowego, który mógłby grać w pierwszej piątce póki Derrick Favors nie będzie na to gotowy. Nie udało im się z Boozerem, Thomasem, a teraz rozmawiają z agentem Udonisa Haslema. Podobno są też gotowi wydać duże pieniądze na kontrakt dla Lusia Scoli. Nets chcieliby zniechęcić Rockets do wyrównania ich ewentualnej oferty, ale wcześniej GM Daryl Morey zapowiedział, że zatrzymają Scloę i wyrównają każdą ofertę.

Anthony Morrow dostał od Nets trzyletni kontrakt wart $12 milionów. Morrow jest zastrzeżonym wolnym agentem i Warriors jeszcze nie zdecydowali, czy wyrównają tą ofertę. Jednak pozyskanie przez nich Dorella Wrighta może sprawić, że pozwolą mu odejść do New Jersey.
______________________________________________________________
Blazers zaproponowali Wesowi Matthewsowi pięcioletni kontrakt wart $34 miliony. Jazz mają 7 dni na podjęcie decyzji, czy wyrównają tą ofertę. Warto przypomnieć, że Jazz w tym offseason stracili już Boozera i Korvera.

Otis Smith zapowiedział, że Magic poczekają pełne 7 dni zastawiając się czy wyrównać kontrakt Bulls dla Redicka (3-letna za $19 milionów).

Według Los Angeles Times, Lakers są coraz mniej skłonni zatrzymać u siebie Shannona Browna.

Chris Paul zmienił swojego agenta i dołączył do agencji LRMR, założonej przez LeBrona Jamesa i Mavericka Cartera.

0 komentarze:

Prześlij komentarz