wtorek, 6 lipca 2010

Summer League Orlando - dzień 1

Rozpoczęła się liga letnia w Orlando, czas dla młodych zawodników, by się pokazać. Kto wyróżnił się w pierwszym dniu?

Nets – Sixers
Drugi numer draftu pokazał próbkę swoich możliwości. W pierwszym meczu Summer League Evan Turner zdobył 12 punktów (8/8 z wolnych), zebrał 8 piłek, zaliczył 4 asysty i 2 przechwyty.

Najlepszym zawodnikiem Sixers był natomiast debiutujący w poprzednim sezonie Jrue Hoilday. Rozgrywający miał na swoim koncie 23 punkty i 8 asyst.

Dobrze zaprezentował się również Jodie Meeks, pozyskany przez Sixers w trakcie minionego sezonu. Zanotował 18 punktów i 5 zbiórek.

Mający za sobą już dwa lata gry w NBA, Marreese Speights spudłował aż 10 z 11 rzutów z gry, a ostatecznie zanotował 6 punktów, 7 zbiórek i 3 przechwyty.

Numer 3 tegorocznego draftu Derrick Favors zakończył wczorajsze spotkanie z dorobkiem 8 punktów, 9 zbiórek i 2 bloków.

W zespole z New Jersey najlepiej zaprezentował się Terrence Williams. Zawodnik wybrany przez Nets w pierwszej rundzie zeszłorocznego draftu zdobył 23 punkty i zaliczył 7 asyst.

Oczywiście nie można pominąć faktu, że w barwach Nets wystąpił Cezary Trybański. Na parkiecie spędził 8 minut i 9 sekund, w tym czasie zebrał jedną piłkę i popełnił jedną stratę.
_________________________________________________________

Bobcats - Jazz

W Bobcats dominowali zawodnicy wybrani w zeszłorocznym drafcie, którzy w swoim pierwszym sezonie w NBA nie mieli okazji dużo pograć. Gerald Henderson (nr 12) i Derrick Brown (nr 40) zdobyli po 20 punktów. Pierwszy z nich dołożył jeszcze 4 asysty, a drugi 5 zbiórek.

W drużynie z Charlotte wystąpił znany z polskich parkietów Pape Sow, zaliczył 3 punkty i 3 zbiórki.

W zespole Jazz wszyscy patrzyli na wybranego z numerem 9 Gordona Haywarda. Swój pierwszy mecz Summer League zakończył on z dorobkiem 8 punktów, 5 zbiórek, 2 asyst i 2 przechwytów.

Natomiast najlepszym zawodnikiem Jazz był James Augustine, który dwa lata temu grał w Magic. Wczoraj zdobył 20 punktów trafiając 9 z 10 rzutów z gry.

Pozyskany w trakcie minionego sezonu przez drużynę z Utah, Sundiata Gaines zaliczył 11 punktów i 5 asyst, a mający za sobą dwuletnie doświadczenie w NBA, środkowy Kosta Koufos zanotował tylko 4 punkty i 7 zbiórek.
_________________________________________________________

Magic - Pacers
W drużynie z Orlando dobrze zaprezentował się Patrick Ewing jr., który od czasu wyboru w drugiej rundzie draftu 2008, ciągle czeka na swój debiut w NBA. W meczu z Pacers zdobył 15 punktów i zebrał 3 piłki.

Niewybrany w zeszłorocznym drafcie Jeff Adrien, wchodząc z ławki zaliczył double-double: 13 punktów i 10 zbiórek.

Nie najlepiej wypadł natomiast wybrany z numerem 29 przez Magic Daniel Orton. Młody center spudłował 7 z 8 rzutów i zanotował tylko 3 punkty. Poza tym, miał 3 zbiórki i 2 bloki.

Przedostatni zawodnik wybrany w tegorocznym drafcie - Stanley Robinson, zanotował 4 punkty, 7 zbiórek i 2 asysty.

W zespole z Indiany najlepszym zawodnikiem wcale nie była dziesiątką tegorocznego naboru – Paul George, a wybrany 30 numerów później Lance Stephenson, który zdobył 21 punktów (8/10 z gry), zaliczył 4 zbiórki i 3 asysty. George miał na swoim koncie 12 punktów (2/7) i 4 zbiórki.
_________________________________________________________

Thunder - Celtics

W spotkaniu z Celtics, James Harden zdobył 19 punktów, z czego aż 15 z linii rzutów wolnych (18 prób). Eric Maynor miał 15 punktów i 5 asyst, a Serge Ibaka 6 punktów, 5 zbiórek i 3 bloki.

Pierwszym strzelcem Thunder, z 24 punktami na koncie, był niewiele grający w minionym sezonie Byron Mullens (nr 24, draft 2009). Do tego dołożył 7 zebranych piłek.

DJ White (nr 29, draft 2008) miał 13 punktów i 6 zbiórek.

Pierwszoplanową postacią Celtics był wybrany z numerem 52 Luke Harangody. Zdobył 23 punkty, trafiając między innymi 4 z 6 rzutów za trzy.

Semih Erden (nr 60, draft 2008), z którym Celtics podpisali kontrakt w ostatnim czasie, nie może zaliczyć tego występu do udanych. Przez 22 minuty gry zdobył tylko 2 punkty i zebrał 4 piłki.

Natomiast Oliver Lafayette, który w minionym sezonie pojawił się w jednym meczu w barwach Celtics, miał 14 punktów, 5 asyst i 3 asysty.

0 komentarze:

Prześlij komentarz