niedziela, 4 lipca 2010

offseason 2010 - dzień 4: Johnson zostaje w Hawks!

Dirk Nowitzki zgodził się na podpisanie nowej umowy z Dallas Mavericks, wartej 80 mln$, obowiązującej przez 4 lata, i co ciekawe, zawierającej no-trade clause, czyli niemożliwości wymiany Dirka. Taką klauzulę obecnie posiada jeszcze tylko Kobe Bryant, a można ją tylko zawrzeć w kontrakcie, gdy gracz gra na parkietach NBA minimum 8 sezonów, minimum 4 w drużynie, z która podpisuje NOWY kontrakt, nie przedłużenie.
Wracając do Mavericks, ten ruch pozwoli im się skupić na innych ruchach transferowych, gdyż dzięki podpisaniu swojego franchise playera są atrakcyjnym klubem, który znów może się liczyć w walce o mistrzostwo (jak zawsze). Ale czy kiedykolwiek Dirk będzie bliżej mistrzostwa, niż w 2006 roku?
Cuban ma teraz jasny cel przed sobą - jeszcze raz zebrać team, gotowy do wygrania mistrzostwa. Bez spektakularnych transferów wątpię, by to się udało.Paul Pierce też zdecydował się podpisać nowa umowę ze swym dotychczasowym klubem, Boston Celtics. Jak donosi ESPN kontrakt na 4 lata jest wart 61 mln$, a wszystkie lata umowy są gwarantowane, choć nie wiadomo, czy zawarta jest klauzula no-trade (PP spełnia wszystkie warunki). The Truth rezygnując z ostatniego roku swojej umowy (21.5 mln$) zrobił miejsce na przedłużenie Raya Allena i dodanie jeszcze jednego wartościowego gracza do składu.
Pierce rozegrał dotychczas 12 sezonów w barwach Celtów, zdobył jedno mistrzostwo NBA i jeden tytuł MVP finałów.22:34 Joe Johnson, jak donosi Adrian Wojnarowski z Yahoo!, zgodził się na podpisanie umowy z Hawks (119 mln$ na 6 lat). JJ pozazdrościł Nowitzkiemu klauzuli no-trade , zostając 3 graczem w lidze z tą opcją. To ruch Hawks, który może okazać się przysłowiowym strzałem w stopę. To nie jest gracz zasługujący na maxymalny kontrakt, to nie jest gracz, który wprowadzi Jastrzębie do finałów NBA, to nie jest gracz, wokół którego powinno się budować drużynę. Atlantę teraz czeka parę lat pewnych awansów do playoffs, i odpadania w 1 bądź 2 rundzie. Jedynym wyjściem jest zmiana partnerów wokół JJ, poprzez spektakularne trade'y. Czy takie nadejdą?

0 komentarze:

Prześlij komentarz