poniedziałek, 19 lipca 2010

Summer League Las Vegas - ostatnie 3 dni

Pistons
W ostatnim meczu Summer League drużyny z Detroit, fantastyczni zaprezentował się wybrany w drafcie z siódemką George Monroe. Zdobył 27 punktów trafiając 8 z 10 rzutów z gry i 11 z 16 wolnych, a do tego dołożył 14 zbiórek zaliczając swoje jedyne double-double.

14 punktów miał DaJuan Summers, tym samym zakończył ligę letnią zdobywając w każdym meczu co najmniej 10 punktów.
__________________________________________________________________
Cavs

Mecz z Bulls był kolejny bardzo dobrym występem JJ Hicksona, zdobył 21 punktów i zebrał 4 piłki. Jednak w następnym spotkaniu było już znacznie gorzej i pojedynek z Heat zakończył mając na koncie tylko 4 punkty (1/5 z gry) i 3 zbiórki. W ostatnim meczu nie wystąpił.

Pooh Jeter rzucił Bulls 20 punktów i dołożył do tego 7 asyst. W następnych dwóch meczach za każdym razem miał po 11 punktów i łącznie 7 asyst.

Christian Eyenga (nr 30 draftu 2009) w ostatnich 3 spotkaniach grał bardzo równo. Odnotowywał kolejno: 10 punktów i 6 zbiórek, 10 punktów i 3 zbiórki, 11 punktów i 5 zbiórek.

Danny Green (nr 46 draftu 2009) w meczu z Heat zdobył 17 punktów. We wcześniejszym spotkaniu miał natomiast 8 punktów i 7 zbiórek, a w ostatnim meczu nie grał.

W ostatnich dwóch meczach dobrze zaprezentował się pominięty w tegorocznym drafcie Jerome Dyson. W starciu z Heat zaliczył 14 punktów, 3 zbiórki i 4 przechwyty, a spotkanie z Bucks zakończył z dorobkiem 18 punktów.

Warto jeszcze wspomnieć o zawodniku występującym w minionym sezonie w lidze greckiej, a wcześniej w D-League. David Monds zakończył Summer League zaliczając w starciu z Bucks double-double: 14 punktów i 15 zbiórek.
__________________________________________________________________
Bulls

W ostatnich 3 meczach najlepszym zawodnikiem Bulls był Samardo Samuels, niewybrany w tegorocznym drafcie. W pojedynku z Cavs był pierwszym strzelcem swojej drużyny z dorobkiem 19 punktów, zebrał też 9 piłek. W meczu z Kings zanotował 17 punktów i 7zbiórek, a ligę letnią zakończył 13 punktami i 9 zbiórkami w starciu z Blazers.

Trent Plaisted (nr 47 draftu 2008) w spotkaniu z Cavs zanotował double-double: 12 punktów i 10 zbiórek. W kolejny meczu miał 6 punktów i 8 zbiórek, a na koniec 4 punkty i 10 zbiórek.

Morris Almond zakończył Summer League z dorobkiem 22 punktów i 5 zbiórek w meczu z Blazers. We wcześniejszych dwóch spotkaniach miał najpierw 14, później 9 punktów.
__________________________________________________________________
Wizards
John Wall w ostatnim meczu Wizards nie wystąpił, ale w starciu z Hornets po raz kolejny pokazał swoją klasę. Był najlepszym strzelcem drużyny z dorobkiem 31 punktów, poza tym zaliczył 6 zbiórek, 3 asysty i 3 przechwyty.

Również dla JaVale McGee spotkanie przeciwko z Hornets było ostatnim występem podczas ligi letniej i był to dla niego bardzo udany mecz. Zdobył 29 punktów trafiając 13 z 16 rzutów z gry, a do tego dołożył 8 zebranych piłek.

W dwóch ostatnich spotkaniach w barwach Wizards wyróżniał się Lester Hudson, zeszłoroczny debiutant grający w Celtics i Gizzlies. Najpierw miał 14 punktów trafiając między innymi 3 z 5 rzutów za trzy, a w spotkaniu z Knicks, pod nieobecność Walla, zanotował 19 punktów i 9 asyst.

W tym ostatnim meczu bardzo dobrze zagrał także Cartier Martin, który zdobył 24 punkty. Natomiast we wcześniejszym spotkaniu spudłował aż 9 z 10 rzutów i miał tylko 3 punkty.

21 punktów w meczu z Knicks zdobył Kevin Palmer, pominięty w tegorocznym drafcie. Poza tym, na swoim koncie miał jeszcze 8 zbiórek i 3 asysty.

Trevor Booker (nr 23 draftu) zakończył ligę letnią z dorobkiem 15 punktów i 7 zbiórek. We wcześniejszym meczu zaliczył 7 punktów i 5 zbiórek.
__________________________________________________________________
Raptors

W swoim ostatnim występie w Summer League, w meczu z Kings, DeMar DeRozan zdobył 22 punkty. Po raz 3 z rzędu miał na swoim koncie ponad 20 punktów. Poza tym, zaliczył 7 zbiórek i 3 asysty.

W ostatnim meczu Raptors nie zagrał również Sonny Weems. Natomiast w spotkaniu z Kings miał 19 punktów, po raz 3 podczas ligi letniej. Do tego dołożył 5 zbiórek i 3 asysty.

Ed Davis (nr 13 draftu) starcie z Kings zakończył mając 17 punktów, 7 zbiórek i aż 5 bloków. W spotkaniu przeciwko Hornets zanotował 14 punktów i 6 zbiórek.

Pierwszym strzelcem Rapotrs w meczu z Hornets był Ronald Dupree, który zdobył 24 punkty. Na swoim koncie miał też 8 zbiórek.

W tym ostatnim meczu bardzo dobrze zaprezentował się także inny zawodnik mający już za sobą występy w NBA, Cheikh Samb. Zanotował 19 punktów (8/11 z gry), 6 zbiórek i aż 7 bloków.

15 punktów i 3 asysty w pojedynku z Hornets miał Bobby Brown, który w minionym sezonie rozegrał 22 mecze w barwach drużyny z Nowego Orleanu.
__________________________________________________________________
Knicks
Najlepszym zawodnikiem Knicks w spotkaniu z Pistons był Bill Walker. Zanotował 19 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki. Natomiast ostatni mecz ligi letniej przeciwko Wizards, zakończył z dorobkiem 11 punktów i 4 zbiórek.

Jerome Jordan (nr 44 draftu) dobrze zaprezentował się w meczu z Pistons, kiedy zdobył 16 punktów i zebrał 7 piłek, ale już w kolejnym spotkaniu nie był wyróżniającym się zawodnikiem.

Toney Douglas po słabszym występie przeciwko drużynie z Detroit (5 punktów i 4 zbiórki), w starciu z Wizards zagrał bardzo dobrze zaliczając 19 punktów i 6 asyst.

Leo Lyons, grający w minionym sezonie w lidze izraelskiej, zdobywając 21 punktów był najlepszym strzelcem Knicks w ostatnim meczu. We wcześniejszym spotkaniu miał 11 punktów.

Landry Fields (nr 39 draftu) w dwóch ostatnich meczach miał: 15 punktów i 6 zbiórek, a następnie 14 punktów i 4 zbiórki.
__________________________________________________________________
Kings

W meczu z Raptors DeMarcus Cousins (nr 5 draftu) zanotował czwarte z rzędu double-double. Na swoim koncie miał 16 punktów i 12 zbiórek, a dokładając do tego jeszcze 10 przewinień mógłby pochwalić się triple-double. W następny meczu, przeciwko Bulls, już nie udał mu się powtórzyć tego wyczynu, zaliczył 10 punktów (3/15 z gry) i 7 zbiórek, a także 2 bloki. Jeszcze gorzej było w ostatnim meczu ligi letniej z Mavs. Cousins spudłował wtedy 11 z 12 rzutów z gry i zakończył spotkanie z dorobkiem 6 punktów i 6 zbiórek.

Donte Greene rzucił Raptors 20 punktów, ale już w kolejnym meczu miał ich tylko 5, a w ostatnim spotkaniu nie wystąpił.

Także Omri Casspi w ostatnim meczu odpoczywał, ale wcześniej w starciu z Bull rozegrał bardzo dobre spotkanie. Zdobył wtedy 22 punkty trafiając 5 z 9 rzutów za trzy i zebrał 5 piłek. Natomiast we wcześniejszym meczu z Raptors, miał 12 punktów i 4 zbiórki.

Hassan Whiteside (nr 33 draftu) w meczu z Raptors zaliczył 10 punktów, 5 zbiórek i 3 bloki, w starciu z Bulls 10 punktów, 4 zbiórki i 3 bloki, a przeciwko Mavs 6 punktów i 4 zbiórki.
__________________________________________________________________
Hornets
W drużynie z Nowego Orleanu w dwóch ostatnich meczach bardzo dobrze zaprezentował się Maurice Ager, który w minionym sezonie był poza NBA, ale wcześniej grał w Mavs i Nets. W meczu z Wizards zaliczył 23 punkty, 5 zbiórek i 4 asysty. Natomiast w spotkaniu z Raptors miał 21 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. Warto odnotować, że w pierwszych 3 meczach ani razu nie zdobył nawet 10 punktów.

Quincy Pondexter (nr 26 draftu) był najlepszym strzelcem Hornets w ostatnim meczu, kiedy zdobył 26 punktów. W starciu z Wizards zanotował 16 punktów i 5 zbiórek.

Craig Brackins (nr 21 draftu) najpierw zaliczył 11 punktów i 5 zbiórek, a następnie 10 punktów i 10 zbiórek.

Pominięty podczas naboru Kyle Hines mógł pochwalić się double-double w meczu przeciwko Wizards. Na swoim koncie miał 15 punktów (6/7 z gry) i 14 zbiórek. Spotkanie z Raptors zakończył z dorobkiem 10 punktów i 7 zbiórek.

Inny gracz niewybrany w drafcie, Aubrey Coleman, miał w dwóch ostatnich meczach odpowiednio 15 i 12 punktów.
__________________________________________________________________
Grizzlies

Po zdobyciu 35 punktów, w kolejnym meczu Sam Young również zagrał bardzo dobrze i Wolves rzucił ich 25. Jednak na zakończenie ligi letniej, w meczu ze Spurs, miał tylko 3 punkty pudłując 5 z 6 rzutów z gry.

Greivis Vasquez (nr 28 draftu) w meczu z Wolves był wyróżniającym się zawodnikiem odnotowując 13 punktów i 5 asyst. Natomiast w ostatnim spotkaniu zaliczył 6 punktów i 3 asysty.

Hasheem Thabeet po wcześniejszym świetnym występie, w ostatnich dwóch meczach nie zaprezentował się najlepiej. Najpierw miał 6 punktów, 8 zbiórek i 3 bloki, później 7 punktów i 5 zbiórek.

Jeff Adrien, grający w minionym sezonie w lidze hiszpańskiej, bardzo dobrze zagrał w pojedynku z Wolves, kiedy wchodząc z ławki zdobył 10 punktów i zebrał 14 piłek.
__________________________________________________________________
Wolves

Najlepszym zawodnikiem Wolves w meczu z Grizzlies był Wayne Ellington. Zdobył 25 punktów i zebrał 9 piłek. W następnym spotkaniu miał problemy z celnością. Spudłował 9 z 12 rzutów z gry zaliczając 8 punktów, do tego dołożył 5 zbiórek. Ligę letnią zakończył z 18 punktami w spotkaniu z Hawks.

Niewybrany w tegorocznym drafcie Deon Thompson w dwóch kolejnych meczach zaliczył double-double. W spotkaniu z Grizzlies miał po 12 punktów i zbiórek, a w starciu z Blazers 13 punktów i 12 zebranych piłek. W pojedynku z Hawks zanotował 12 punktów i 3 zbiórki.

W 3 ostatnich meczach dobrze zaprezentował się również Patrick O'Bryant. Najpierw zaliczył 11 punktów, 7 zbiórek i 4 bloki, później 16 punktów, 10 zbiórek i 3 bloki, a na koniec 12 punktów i 6 zbiórek.

Lazar Hayward (nr 30 draftu) nie grał w spotkaniu z Grizzlies, ale wrócił na mecz z Blazers. Zdobył wtedy 10 punktów, ale ze słabą skutecznością 25%, zebrał też 5 piłek. Na zakończenie ligi letniej miał 19 punktów, trafiając 10 z 11 rzutów wolnych.
__________________________________________________________________
Spurs
W meczu z Clippers najlepszym zawodnikiem Spurs był Alonzo Gee, zdobył 20 punktów i zebrał 6 piłek. Jednak ligę letnią zakończył mając tylko 5 punktów w starciu z Grizzlies.

Tyler Wilkerson zanotował 12 punktów, 6 zbiórek i 3 przechwyty w starciu z Clippers, a 10 punktów, 6 zbiórek i 4 przechwyty w meczu z Grizzlies.

Gary Neal w ostatnim meczu Summer League zdobył 25 punktów, trafiając między innymi 6 z 10 rzutów za trzy.
__________________________________________________________________
Bucks

Tak jak przez całą ligę letnią, również w ostatnich dwóch spotkaniach bardzo dobrze zaprezentował się Larry Sanders (nr 15 draftu). W meczu z Heat zanotował 14 punktów, 8 zbiórek i aż 5 bloków. Natomiast pojedynek z Cavs zakończył z dorobkiem 17 punktów, 5 zbiórek i 3 bloków.

Micah Downs, grający ostatnio w Europie, w starciu z Heat był pierwszym strzelcem Bucks. Zdobył 21 punktów ze skutecznością 70% z gry, w tym trafił 5 z 7 trójek. Warto dodać, że we wcześniejszych dwóch spotkaniach nie zdobył on ani jednego punktu. W ostatnim meczu nie podtrzymał dobrej formy strzeleckiej i miał 8 punktów.

W meczu z Cavs dobrze zagrał Deron Washington, który miał 17 punktów, 4 zbiórki i 3 przechwyty. Natomiast w spotkaniu z Heat zaliczył tylko 7 punktów i 3 zbiórki.

Warto jeszcze wspomnieć o Seanie Williamsie. Ostatni mecz Summer League był najlepszym w jego wykonaniu, zanotował double-double: 16 punktów i 10 zbiórek.
__________________________________________________________________
Heat

W meczu z Bucks najlepszym zawodnikiem drużyny z Miami był Shavlik Randolph, który zdobył 18 punktów, zebrał 6 piłek i zaliczył 3 asysty. W ostatnim spotkaniu z Cavs miał 9 punktów i 3 zbiórki, ale na parkiecie spędził niespełna 10 minut.

Weyinmi Efejuku w obu ostatnich meczach zaliczył po 13 punktów, a w starciu z Bucks dołożył do tego jeszcze 5 asyst.

Kenny Hasbrouck, który w lidze letniej był wyróżniającym się graczem Heat, w meczu z Bucks miał 14 punktów i 4 asysty. Natomiast spotkaniu z Cavs zanotował tylko 8 punktów i 3 asysty.

W ostatnim meczu, najlepszym strzelcem Heat z dorobkiem 15 punktów był Antywane Robinson, grający w minionym sezonie we Francji.
__________________________________________________________________
Blazers
Luke Babbitt (nr 16 draftu) był najlepszym strzelcem Blazers w ostatnim meczu, kiedy zdobył 22 punkty. Miał wtedy też 4 zbiórki, 4 przechwyty i 3 asysty. Dobrze zaprezentował się również we wcześniejszym spotkaniu przeciwko Wolves, odnotowując 15 punktów, 5 zbiórek i 3 przechwyty.

Dante Cunningham przez całą ligę letnią prezentował równy, dobry poziomi i tak było też w ostatnich dwóch meczach. W spotkaniu z Wolves zanotował 14 punktów i 9 zbiórek, a w starciu z Bulls miał 10 punktów i 4 zbiórki.

Patrick Mills w ostatnich dwóch meczach miał: 11 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty, a następnie 18 punktów i 3 asysty.

Wyróżniał się również Armon Johnson (nr 34 draftu), który mecz z Wolves zakończył z dorobkiem 13 punktów, 4 zbiórek i 3 asysty, a w spotkaniu z Bulls miał 12 punktów i 6 asyst.

Można jeszcze wspomnieć, że Ekene Ibekwe w ostatnim meczu zebrał 13 piłek, a w przedostatnim Jeff Pendergraph zebrał 12.
__________________________________________________________________
Clippers

W dwóch ostatnich meczach najlepszym strzelcem Clippers był Al-Farouq Aminu (nr 8 draftu). W spotkaniu ze Spurs miał 16 punktów, a przeciwko NBA D-League Select rzucił 21. W obu miał też po 4 zbiórki.

DeAndre Jordan w starciu ze Spurs zanotował 11 punktów i 8 zbiórek, a w ostatnim meczu nie grał.

W ostatnim spotkaniu Clippers w Summer League dobrze zaprezentował się Eric Bledsoe (nr 18 draftu), który zanotował 13 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst.

Rod Benson, grający ostatnio w D-League, w meczu przeciwko  NBA D-League Select miał 13 punktów, 7 zbiórek i 3 bloki.
__________________________________________________________________
Hawks

W ostatnich dwóch meczach najlepszymi zawodnikami Hawks byli Jeff Teague i Jordan Crawford (nr 27 draftu). Teague w meczu z NBA D-League Select miał 19 punktów i 4 asysty, a w starciu z Wolves zaliczył 15 punktów i 6 asyst. Crawford natomiast zdobył najpierw 18 punktów, a następnie 15.

Alade Aminu występy w Summer League zakończył odnotowując 14 punktów i 5 zbiórek. We wcześniejszym spotkaniu miał 8 punktów, 6 zbiórek i 3 bloki.
__________________________________________________________________
Mavs
W ostatnim meczu Mavs w Summer League najlepiej zaprezentował się Dominique Jones (nr 25 draftu). Zdobył 17 punktów i zanotował 7 asyst.

Rodrigue Beaubois spotkanie z Kings zakończył z dorobkiem 15 punktów.

Jeremy Lin w drugim meczu z rzędu zdobył ponad 10 punktów, tym razem miał ich 13. Zebrał też 5 piłek.
__________________________________________________________________
NBA D-League Select

Mark Tyndale był najlepszym strzelcem swojej drużyny w meczu z Hawks, kiedy zdobył 21 punktów (11/11 z wolnych). Bardzo dobrze zagrał także w spotkaniu z Clippers, które zakończył z dorobkiem 19 punktów.

Curtis Withers ligę letnią zakończył z dobule-double: 14 punktów i 10 zbiórek. We wcześniejszym spotkaniu miał 19 punktów (7/8 z gry) i 6 zbiórek.

Również Mike Gansey w spotkaniu z Clippers mógł pochwalić się double-double: 15 punktów i 10 zbiórek. W meczu z Hawks zdobył 15 punktów i zebrał 6 piłek.

Jonathan Wallace w spotkaniu z Hawks zaliczył 11 punktów i 4 asysty, a w starciu z Clippers 13 punktów i 8 asyst.

Cezary Trybański w meczu z Hawks na parkiecie spędził 4 minuty i 6 sekund. W tym czasie spudłował jeden rzut, zebrał 2 piłki i zaliczył blok. W ostatnim spotkaniu Polak wystąpił w pierwszej piątce i grał niecałe 11 minut. Zdobył 2 punkty trafiając jeden z 4 rzutów z gry, zebrał 4 piłki i ponownie miał jeden blok.
__________________________________________________________________

Najlepsi podczas Summer League w Las Vegas

Most Outstanding Player
John Wall (Washington)

Rookie of the Month
DeMarcus Cousins (Sacramento)

All-Tournament Team
Sam Young (Memphis)
JaVale McGee (Washington)
Reggie Williams (Golden State)
DeMar DeRozan (Toronto)
JJ Hickson (Cleveland)
Ty Lawson (Denver)
Dominique Jones (Dallas)
Derrick Caracter (LA Lakers)
Larry Sanders (Milwaukee)
Gani Lawal (Phoenix)
Jermaine Taylor (Houston)
Alonzo Gee (San Antonio)

1 komentarz:

  1. Ponoć Cousins ma trudny charakter, co pokazał już podczas meczów.....

    OdpowiedzUsuń