środa, 21 lipca 2010

Offseason 2010: Watson w Bulls, Howard w Heat

Bulls pozyskali zastrzeżonego wolnego agenta CJ Watsona w ramach sign-and-trade. Warriors w zamian otrzymali pick w drugiej rundzie draftu 2011. Watson podpisze z Bulls 3-letni kontrakt wart $10.2 milionów, trzeci rok nie jest gwarantowany i jest to opcja, którą może wykorzystać drużyna. Tym samym, Bulls mają bardzo potrzebnego zmiennika dla Rose'a. W minionym sezonie, Watson grając średnio 27.5 minut odnotowywał 10.3 punktów i 2.8 asyst. Jego pozyskanie jest kolejnym elementem tworzenia bardzo silnego zespołu w Chicago, dysponującego szerokim składem.
________________________________________________________________
Heat oficjalnie potwierdzili podpisanie kontraktu z weteranem Juwanem Howardem. Ma on już 37 lat, ale w poprzednim sezonie grając w Blazers potwierdził, że nadal może być przydatny.

Warto przypomnieć, że jest to drugi kontrakt jaki Heat podpisują z Howardem, mimo że nigdy nie grał on w ich barwach. W 1996, kiedy jeszcze był All-Starem zdobywającym średnio ponad 20 punktów, Heat podpisali z nim 7-letnią umowę wartą $100 milionów. Jednak umowa ta została unieważniona przez NBA, ponieważ Heat przekroczyli salary cap. Po 14 latach Howard jednak zagra w Miami.

________________________________________________________________
PLOTKI  TRANSFEROWE

Barnes na swoim twitterze napisał już, że będzie grał w Toronto.
Jednak to nie jest przesądzone. Raptors prowadzą rozmowy z Magic w sprawie sign-and-trade i ciągle jest daleko do porozumienia, a tylko w ten sposób mogą ściągnąć go do Toronto. Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports nasiał nawet, że według jego źródeł nie dojdzie do sign-and-trade Barnesa.

Dlatego według źródeł z Cleveland, Cavs pozostają w grze o Barnesa, chociaż zaproponowali mu mniejsze pieniądze niż Raptors ($10 mln/2 lata). 
________________________________________________________________
Według San Antonio Express-News, Richard Jefferson podpisze nowy kontrakt ze Spurs. Na razie nie są jeszcze znane warunki tej umowy. Pewne jest natomiast, że w przyszłym sezonie RJ zarobi znacznie mniej niż $15 milionów, z których zrezygnował, by podsiać długoletni kontrakt.
________________________________________________________________
Sixers chcą oddać Jasona Kapono, który ma kończący się kontrakt wart $6.6 milionów. Zainteresowani są podobno Clippers i Kings.
________________________________________________________________
Cavs starają się pozbyć Delonte Westa, który ma w części gwarantowany, kończący się kontrakt. Według Cleveland Plain Dealer, Cavs prowadzą poważne rozmowy z kilkoma drużynami i są bliscy dokonania transferu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz