piątek, 23 lipca 2010

Offseason 2010: Barnes w Lakers

Po nieudanym transferze do Raptors, Matt Barnes porozumiał się z Lakers. Tak jak kilka dni temu na twitterze pisał, że będzie grał w Toronto, teraz napisał, że jest już oficjalnie w Lakers.
Podpisze z nimi 2-letnią umowę wartą $3.6 milionów. Jest to znacznie niższa kwota niż ta, którą proponowali mu Raptors ($10/ 2 lata). Więcej mógł także dostać od Cavs, podobno oferowali mu około $3.5 milionów za pierwszy sezon z 3-letniego kontraktu. Barnes wybrał jednak drużynę, z którą może walczyć o tytuł. Tym samym, Lakers zyskali świetnego role playera, który istotnie wzmocni ich ławkę.

Warto przypomnieć, że Barnes przechodząc do Los Angeles, wraca do swoich rodzinnych stron. Pochodzi on z Kalifornii, grał na uczelni UCLA, a karierę w NBA rozpoczął w Clippers.

Według jednego ze źródeł, ściągnięcie Barnesa oznacza, że Lakers najprawdopodobniej nie podpiszą nowej umowy z Brownem. Jednak agent Browna powiedział, że to nie wpływa na sytuację jego klienta i nadal prowadzone są negocjacje nad nowym kontraktem.

Lakers podpisali również kontrakt z weteranem Theo Ratliffem. Jest to roczna umowa za $1.3 mln.
__________________________________________________________________
Celtics dogadali się z Marquisem Danielsem i podpiszą z nim roczny kontrakt wart $2.5 milionów.

W zeszłym sezonie Daniels był w Bostonie znacznie mniej przydatny niż oczekiwano i były to dla niego najgorsze rozgrywki w karierze. Po zakończeniu sezonu mówił, że chce przejść do drużyny, w której dostanie więcej czasu gry. Jednak odejście Tony'ego Allena sprawiło, że w Celtics zrobiło się więcej miejsca i w przyszłym sezonie to Daniels powinien być pierwszym zmiennikiem na pozycje 2/3.
__________________________________________________________________
Tak jak oczekiwano, Heat podpisali nowy kontrakt z Carlosem Arroyo. Warunki umowy na razie nie są znane.

Josh Powell porozumiał się z Hawks, dostanie roczną umowę za $1.1 mln. Ma ją podpisać w przyszłym tygodniu.


__________________________________________________________________
PLOTKI  TRANSFEROWE


Knicks są na pierwszym miejscu na liście drużyn, do których chciałby tracić Paul. Na drugiej pozycji są Magic, a następnie Mavs i Blazers. Co do obecności Lakers na tej liście nie ma zgodności, niektóre źródła podają, że ich nie ma, inne że są.

W poniedziałek Hornets zaplanowali spotkanie z Paulem. Ma z nim spotkać się prezydent drużyny Hugh Weber, nowy GM Dell Demps i trener Monty Williams. Mają mu przedstawić swoją wizję budowy silnej drużyny i przekonać do pozostania w Nowym Orleanie. Jednak w obecnej sytuacji mało kto wierzy, że uda im się zmienić jego decyzję.

Warto dodać, że pracami nad transferem Paula zajmie się jego nowy agent Leon Rose, który reprezentuje również LeBrona.
__________________________________________________________________
Według Houston Chronicle, Rockets zaproponowali Scoli kontrakt na $47 milionów, który on szybko zaakceptował, jak tylko dowiedzieli się, że Nets szykują dla niego ofertę $55 milionów za 5 lat.

Natomiast Scola przyznał, że na początku offseason przygotowywał się na możliwość sign-and-trade do Raptors, jeśli Rockets mieliby pozyskać Bosha. Powiedział, że gdyby była propozycja takiej wymiany, zgodziłby się na przejście do Toronto.
__________________________________________________________________
Allan Houston jest podobno głównym kandydatem do objęcia stanowiska generalnego managera Knicks. Walsh nie potwierdził tych doniesień, ale też im nie zaprzeczył. Powiedział, że Houston pracuje z nim i uczy się bycia generalnym managerem.
__________________________________________________________________
Jak podaje David Aldgridge z TNT, Bulls zaplanowali na poniedziałek workout McGrady'ego.

1 komentarz:

  1. Miło byłoby oglądać Paula w NY z Amare Niestety faworytem są chyba Magic którzy mogą zaoferować lepszych zawodników Może nie do końca NO będzie chciało pozyskać zawodników na lata zasilą klub Bardziej prawdopodobne jest że będą chcieli otrzymać w zamian kontrakt Cartera który kończy się za rok Bardzo możliwe że razem Paulem będą starać się upchać Okafora i jego kilkuletni kontrakt więc razem z Carterem do NO może trafić Nelson chociaż ja podejrzewam że oddadzą Gortata W Orleanie mają obiecującego a przede wszyskim tańszego Collisona więc powinni pomyśleć o solidnym centrze którym może być Gortat Wątpie że NO puści Paula bez Okafora Drużyna w ten sposób znacznie zmiejszy salary Trzeba dodać że Stojakovicovi też kończy się konrakt i w przyszłym roku klub będzie miał dużo pieniędzy do wydania no ale który gwiazdor będzie chciał grać w NO Jeżeli faktycznie Paul i Okafor trafia do Magic to ich skład przyćmi nawet Miami Pytanie czy van Gundy poradzi sobie z ustawieniem zespołu

    OdpowiedzUsuń