wtorek, 20 lipca 2010

Offseason 2010: Barnes wybrał Toronto

Matt Barnes i Raptors porozumieli się w sprawie 2-letniego kontraktu wartego $10 milionów. Fakt, że Barnes ostatecznie wybrał Toronto jest dość zaskakujący. Przez ostatnie tygodnie dużo mówiło się, że poważnie zainteresowani zatrudnieniem go są Heat, Celtics i Lakers. Barnes jest świetnym role playerem, potrafiącym bardzo dobrze bronić, dlatego jest idealnym uzupełnieniem dla zespołu chcącego daleko zajść w playoffs. Wydawało się, że wybierze drużynę, z którą będzie mógł walczyć o tytuł.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że duże szanse na jego pozyskanie mają Cavs, ale w międzyczasie nieoczekiwanie do gry włączyli się Raptors. O ostatecznej decyzji Barnesa z pewnością przesądziły kwestie finansowe. Mimo że już od kilku lat jest on uznanym zadaniowcem, miał bardzo niskie zarobki. W minionym sezonie Magic zapłacili mu tylko $1.6 milionów. Można domyślać się, że Heat, Celtics i Lakers nie proponowali mu znacznie więcej, a w Toronto dostanie $5 milionów rocznie, co jest znaczącą podwyżką. W rezultacie, przez 2 najbliższe sezony zarobi więcej niż przez dotychczasowe 7 lat swojej kariery. Na pewno zasługiwał na takie zarobki, a do tego w przebudowywanej drużynie z Toronto może liczyć na odgrywanie ważnej roli. Musi jednak zapomnieć o sukcesach zespołowych.

Trzeba jeszcze dodać, że pozyskanie Barnesa przez Raptors będzie mogło być sfinalizowane jedynie za pomocą sign-and-trade, ponieważ po wydaniu mid-level exception na Linasa Kleizę, Raptors nie mają wystarczająco dużo wolnych pieniędzy.
__________________________________________________________
Keyon Dooling w przyszłym sezonie będzie grał w Milwaukee. Podpisze z nimi 2-letni kontrakt za $4.1 milionów. Po utracie Ridnouera, Bucks musieli znaleźć nowego zmiennika dla Jennignsa i to im się udało. Dooling jest doświadczonym i sprawdzonym rezerwowym, który na pewno będzie przydatnym wsparciem z ławki.

Bucks pozyskali także Jona Brockmana w ramach sign-and-trade z Kings. Jest to młody gracz podkoszowy, potrafiący dobrze zbierać, który wydłuży ławkę Bucks. Brockman w zeszłym roku został wybrany w drugiej rundzie draftu, a w minionym sezonie grał w Kings.
__________________________________________________________
Blazers mają nowego generalnego managera, został nim Rich Cho. Przez ostatnie 9 lat był on asystentem generalnego managera w Sonics/Thunder.

Również Suns mają nowego GM'a, na tej pozycji Steve'a Kerra zastąpi Lon Babby. O tym, że to właśnie Babby będzie nowym generalnym managerem mówiło się od czasu transferów Turkoglu i Childressa. Obaj byli powiązani z Babby'm, który dotychczas był uznanym agentem. Wśród jego klientów byli Tim Duncan, Grant Hill czy Ray Allen. Oficjalnie informacja o zatrudnieniu Babby'ego przez Suns ma być podana dzisiaj.
__________________________________________________________
Heat poinformowali o podpisaniu kontraktu z Jamaalem Magloire'm. Będzie on trzecim centrem w drużynie z Miami, tak jak przez ostatnie 2 sezony.

Clippers podpisali nowy kontrakt z Craigiem Smithem. Do Los Angeles trafił on rok temu w wymianie z Wolves, a w minionym sezonie notował średnio 7.8 punktów i 3.8 zbiórek przez 16.4 minut gry.

Nets skompletowani sztab trenerski Avery'ego Johnsona. Koło nowego trenera na ławce Nets zasiądą Sam Mitchell, Larry Krystkowiak, John Loyer, Popeye Jones i Tom Barrise.

__________________________________________________________
PLOTKI  TRANSFEROWE

Bulls mają pozyskać CJ Watsona w ramach sign-and-trade, w zamian do Warriors wyślą pick w drugiej rundzie draftu.

Larry Hughes powiedział, że ograniczył swoje zainteresowanie do Lakers, Celtics, Heat i Bobcats.

0 komentarze:

Prześlij komentarz