poniedziałek, 19 lipca 2010

Offseason 2010: Miller w Houston, Brewer w Chicago

Rockets w ostatnich dniach dokonali dwóch ważnych ruchów kadrowych. Najpierw zatrzymali u siebie Lusia Scolę, uzgadniając z nim warunki 5-letniego kontraktu wartego $47 milionów. Później podpisali 3-letni kontrakt za $15 milionów z Bradem Millerem. Może $15 milionów za 34-letniego zawodnika to dość dużo, ale w przypadku centra to zrozumiałe. Poza tym, Millerem było zainteresowanych kilka drużyn i trzeba było dać mu dobrą ofertę, chcąc ściągnąć go do Houston. Dzięki Millerowi, Rockets zyskają bardzo dobre wsparcie dla Yao. Teraz w przypadku kolejnego urazu Chińczyka, nie będą musieli w pierwszej piątce na centrze wystawiać niskiego Hayesa. Miller jest doświadczonym zawodnikiem i na pewno przyda się  w Houston.
_________________________________________________________________
Po nieudanym pozyskaniu Redicka, Bulls szybko znaleźli innego młodego zawodnika na dwójkę. Podpisali 3-letni kontrakt z Ronnie'm Brewerem, wart $12.5 milionów. Tym samym zyskali świetnego gracza, który co prawda nie wzmocni ich obwodu, bo za trzy rzucał słabo, ale przede wszystkim istotnie pomoże w defensywie. Jest to bardzo dobry ruch Bulls i porównaniu z Redickiem, Brewera dostali za znacznie mniejszą cenę.

Brewer podobną ofertę dostał również od Celtics, ale wybrał drużynę, w której może walczyć o miejsce w pierwszej piątce.
_________________________________________________________________
Heat kontynuują kompletowanie składu i zatrzymują zawodników z zeszłorocznego składu. Joel Antohny, który będzie zmiennikiem dla Ilgauskasa, dostał 5-letni kontrakt wart $18 milionów. Natomiast James Jones, którego niedawno Heat zwolnili, by zwiększyć swój salary cap space, podpisze roczną umowę za minimalną stawkę dla weterana ($1 mln).
_________________________________________________________________
Celtics zatrzymali u siebie Nate'a Robinsona i podpisali z nim 2-letni kontrakt za $9 milionów.

Clippers zatrudnili Marca Iavaroni'ego, który będzie asystentem trenera Del Negro.


_________________________________________________________________
PLOTKI  TRANSFEROWE
Carlos Arroyo powiedział, że Heat chcą go zatrzymać u siebie i niedługo podpisze z nimi nową umowę. Kolejny rozgrywającym na celowniku do drużyny z Miami jest Jason Williams, który zdobył z Heat tytuł w 2006.

W ciągu najbliższych dni Heat mają sfinalizować umowy z weteranami, Jamaalem Magloire'm i Juwanem Howardem.

Innym weteranem wymienianym w plotkach dotyczących Heat jest Jerry Stackhouse.

Również Penny Hardaway, który w sezonie 2007/08 rozegrał w barwach Heat 16 meczów, widzi siebie w składzie drużyny z Miami. Chciałby wrócić do gry po 2-letniej nieobecności, w wieku 39 lat.
_________________________________________________________________
Cleveland Plain Dealer donosi, że Wolves sprzedają Ramona Sessionsa i Kostę Koufosa, a Cavs są zainteresowani tą dwójką. W zamian mieliby oddać Delonte Westa, którego następnie Wolves by zwolnili.

Cavs i Matt Barnes prowadzą zaawansowane rozmowy.
_________________________________________________________________
Hawks najprawdopodobniej zatrzymają u siebie Jasona Collinsa i podpiszą z nim kontrakt za minimum dla weterana.

Bulls mają jeszcze pieniądze, by pozyskać kolejnego wolnego agenta, a wśród zawodników, którymi się interesują są: Josh Howard, Shannon Brown, Rasual Butler i Tracy McGrady.

Shannon Brown ciągle negocjuje warunki nowego kontraktu z Lakers.

Bobcats najprawdopodobniej zwolnią Eircka Dampiera ze względu na jego ogromny kontrakt. Ale Dampier jest otwarty na grę w Charlotte i powiedział, że chętnie podpisze z Bobcats nowy kontrakt.

Nuggets zamierzają zatrzymać Joey'a Grahama, ale zainteresowani nim są również Jazz, Heat i Bulls.

Cavs, Clippers i Bulls to drużyny zainteresowane pozyskaniem Flipa Murray'a.

0 komentarze:

Prześlij komentarz