sobota, 24 lipca 2010

Offseason 2010: Magic liderami w wyścigu o Paula

PLOTKI  TRANSFEROWE
Według ostatnich doniesień Chrisa Broussarda z ESPN, Magic przesunęli się na pierwsze miejsce na liście drużyn, do których chciałby trafić Paul, wyprzedzając Knicks. Podobno Paul uważa, że lepiej pasowałby do drużyny mającej w składzie Howarda. Poza tym, zdaje sobie sprawę, że Magic mają więcej do zaoferowanie Hornets, dlatego transfer do Orlando jest bardziej prawdopodobny.

Hornets natomiast, jeśli już zdecydują się na oddanie swojego najlepszego zawodnika, będą chcieli równocześnie pozbyć się kontraktu Okafora, który opiewa na $52 miliony za 4 lata. Dla Knicks przejęcie takiego kontraktu oznaczałoby, że nie mieliby już pieniędzy na Anthony'ego w przyszłym offseason. Poza tym, Hornets nie mają zamiaru ograniczać się tylko do listy Paula i chcą poszukać najlepszej dla siebie oferty. Dlatego oczekuje się, że w walkę o Paula włączą się również takie drużyny jak Nets i Bobcats.

Jak donosi New York Post, Knicks są skłonni oddać każdego zawodnika ze swojego składu poza Stoudemire'm, by pozyskać Paula.

Według New Orleans Times-Picayune, decyzja Paula jest spowodowana w dużej mierze brakiem wzmocnień drużyny w tym offseason. Podobno, po zakończeniu minionego sezonu Hornets obiecali mu, że będą bardzo aktywni na rynku transferowym. Jednak nic takiego nie ma miejsca. Pula jest zły, że Hornets nawet nie podjęli próby pozyskania takich zawodników jak Matt Barnes, Mike Miller czy Shaq.
__________________________________________________________________
Barnes ostatecznie nie dogadał się z Cavs i jak donosi Brian Windhorst z Cleveland Plain Dealer, chodziło oczywiście o pieniądze. Barnes był niezadowolony, że proponują mu tylko $3.5 milionów rocznie, podczas gdy niedawno Lowry'emu dawali roczną pensję wysokości $6 milionów.
__________________________________________________________________
Stephon Marbury powiedział ostatnio, że szuka dla siebie drużyny w Chinach, ale też Heat wykazali zainteresowanie jego osobą. Heat mieli się z nim kontaktować jeszcze zanim James ogłosił, że przeprowadza się do Miami. W wywiadzie dla chińskiej telewizji Marbury dodał, że jeśli będzie grał poza Stanami, to na 90% będzie to liga chińska.
__________________________________________________________________
Marc Stein z ESPN pisze, że Shaq będzie musiał zmniejszyć swoje oczekiwania finansowe (dotychczas chciał około $5.8 za następny sezon), a także oczekiwania odnośnie minut gry, w innym wypadku może nie znaleźć dla siebie miejsca w NBA w przyszłym sezonie.
__________________________________________________________________
Celtics są zainteresowani Jarvisem Hayesem i Vonem Waferem.

__________________________________________________________________
TRANSAKCJE


Antonie Wright podpisze roczny kontrakt z Knigs. Zeszły sezon spędził w Toronto i wchodząc z ławki zdobywał średnio 6.5 punktów.
__________________________________________________________________
Bulls porozumieli się z weteranem Kurtem Thomasem. Tym samym, w Chicago dodali do swojego składu kolejnego przydatnego zawodnika, który wydłuży ich ławkę. W ostatnich playoffs zastępując w pierwsze piątce Boguta, Thomas pokazał, że mimo 38 lat nadal może istotnie pomóc swojej drużynie. W Bulls razem z debiutantem Omerem Asikiem będzie on zmiennikiem dla Noah.

0 komentarze:

Prześlij komentarz