środa, 2 czerwca 2010

Plotki transferowe: James – 'Cavs mają przewagę'

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Wade, James, Bosh i Johnson planują się spotkać i rozmawiać na temat free agency. To miało być spotkanie, które przesądzi o przyszłości ligi. Jednak według Henry'ego Thomasa, agenta Wade'a i Bosha, nie dojdzie do takiego spotkania. Thomas tłumaczy, że Wade mówiąc o tym, miał na myśli tylko rozmowy ze swoimi kolegami, którzy tak jak on, będą wolnym agentami. Natomiast żadne formalne spotkanie tych zawodników w jednym miejscu nie odbędzie się.

LeBron udzielił wywiadu Larry'emu Kingowi. Zostanie on wyemitowany dopiero w piątek w CNN, ale ujawniono jego fragment, w którym James mówi, że 'Cavs mają przewagę'...Jeszcze w tym tygodni mają być wznowione rozmowy w sprawie nowej umowy dla Stoudemire'a pomiędzy jego agentem a Suns. Właściciel klubu z Phoenix wierzy, że szanse zatrzymania go są większe niż 50%.
Pojawią się również plotki, że w Arizonie myślą o ściągnięciu Nowitzki'ego i stworzeniu duetu Nash-Nowitzki, który przez kilka lat świetnie spisywał się w Dallas. Nash oczekuje jednak, że Dirk zostanie w Mavs.

Mavs mają nadzieję po pierwszym lipca szybko dostać słowne zapewnienie od Nowitzki'ego, że zostanie on w Dallas. Wtedy mają zamiar szukać możliwości sign-and-trade, by pozyskać któregoś z najlepszych wolnych agentów.

Otis Smith przewiduje, że Carter pozostanie w drużynie.
Barnes wykorzystał opcję w kontrakcie i zostanie wolnym agentem, ale chciałby podpisać nową umowę z Magic.
Również Redick, który jest zastrzeżonym wolnym agentem, chciałby zostać w Orlando. Stwierdził, że nie będzie szukał drużyny, w której mógłby wychodzić w pierwszej piątce, ponieważ rola rezerwowego w zwycięskiej drużynie mu odpowiada.
Bass chce zapewnienia, że będzie grał więcej w przyszłym sezonie albo chce transferu.
Smith powiedział, że na rynku będzie szukać zmienników dla Nelsona (Williams i Johnson są wolnymi agentami), ale też nie wykluczył możliwego transferu Boozera lub Bosha za pomocą sign-and-trade. Jest to jednak odległa perspektywa, ponieważ na razie nie przewiduje tak poważnych zmian w składzie.

Jeff Van Gudny, który miał duże szanse na objęcie stanowiska head coacha Nets, zrezygnował z powrotu na ławkę trenerską i zdecydował, że pozostanie w obecnej roli analityka w telewizji ESPN.

Partnerka Phila Jacksona i córka właściciela Lakers, Jeanie Buss powiedziała, że nie wie co zrobi Phil. Ma nadzieję, że Lakers zdobędą mistrzostwo i Jackson zostanie w LA, ale nie zamierza stawać mu na drodze, jeśli on zdecyduje się przejść do innej drużyny (nie zerwie z nim, jeśli on odejdzie z Lakers).

Hornets rozpoczęli rozmowy na temat kontraktu z przedstawicielami Toma Thibodeau. W Nowym Orleanie chcieliby usłyszeć od niego, czy przyjmuje ich ofertę jeszcze przed Finałami. Mimo to Thibodeau planuje jeszcze spotkać się z Rodem Thornem w sprawie posady trenerskiej w Nets.

Boozer do Heat? Według wielu doniesień Boozer bardzo chciałby przenieść się na Florydę. Ma tam dobre znajomości. Jego przyjacielem jest Nick Arison, syn właściciela klubu z Miami i równocześnie Vice President of Basketball Operations w Heat, ma również bardzo dobre relacje z Wade'm od czasu wspólnych występów na Igrzyskach w Atlancie, a także z trenerem Spoelstrą.
Boozer jest jedna 'undersized' PF, a Heat chcieliby pod koszem mieć wysokich zawodników. Podobno są zainteresowani Gregiem Odenem i przynajmniej będą chcieli sprawdzić jaka jest jego cena.

Sergio Rodriguez wraca do Europy? Podobno istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym sezonie będzie grał w Realu Madryt.

Grant Hill powiedział Kerrowi, że nie zrezygnuje z kolejnego roku kontraktu i pozostanie w Suns.

Mickael Pietrus powiedział, że jego brat Florent chciałby grać w NBA w następnym sezonie.

PJ Carlesimo ma zostać nowym asystentem trenera Jay'a Triano w Raptors.

Michael Curry będzie asystentem Douga Collinsa w Sixers.

0 komentarze:

Prześlij komentarz