środa, 2 czerwca 2010

25 graczy, którzy połączyli Lakers i Celtics

Już jutro rozpoczynają się Finały, gdzie zmierzą się dwie znienawidzone przez siebie drużyny: Celtics i Lakers. Jednak przez ponad 60 lat tej rywalizacji znalazło się kilku, którzy nie przejęli się wzajemną niechęcią Bostonu i Los Angeles i zagrali w obu drużynach. W końcu nie wszyscy muszą opowiadać się tylko po jednej ze stron. W całej historii było 25 graczy mogących pochwalić się występami zarówno w zielonej, jak i złotej koszulce.

zawodnik (sezony w Lakers/ sezony w Celtics)
Bob McAdoo  (4/ 1)
Brian Shaw  (4/ 3)
Charlie Scott  (1/ 3)
Chris Mihm  (4/ 1)
Chucky Atkins  (1/ 1)
Clyde Lovellette  (4/ 2)
Derek Strong  (1/ 1)
Don Chaney  (10/ 2)
Don Nelson  (2/ 11)
Earl Tatum  (2/ 1)
Ernie DiGregorio  (1/ 1)
Frank Brickowski  (1/ 1)
Fred Roberts  (1/ 2)
Gary Payton  (1/ 1)
Gene Stump  (1/ 2)
Hank Finkel  (1/ 6)
Jim Barnes  (2/ 2)
Joe Kleine  (1/ 5)
Jumaine Jones  (1/ 1)
Kermit Washington  (5/ 1)
Mel Counts  (2/ 4)
Mike Bloom  (1/ 1)
Rick Fox  (7/ 6)
Shammond Williams  (1/ 1)
Travis Knight  (3/ 1)

Dziesięciu z nich zdobyło przynajmniej jeden tytuł z którąś z tych dwóch drużyn, ale tylko jeden wywalczył mistrzostwo zarówno z Lakers jak i Celtics. Był to Clyde Lovellette. W sezonie 1953/54 rozpoczął swoją karierę w NBA i od razu zdobył tytuł jako zawodnik Minneapolis Lakers. Później, w latach 1962 i 1963 był częścią mistrzowskiej drużyny z Bostonu, po czym zakończył swoją karierę.
Natomiast najwięcej tytułów na swoim koncie spośród tych zawodników ma obecny head coach Warriors, Don Nelson. W barwach Lakers grał on w swoim drugim i trzecim sezonie w NBA, później przeniósł się do Bostonu, gdzie pozostał do końca kariery. Będąc Celtem świętował zdobycie 5 tytułów.
Po 3 mistrzostwa mają Lovellette, a także Fox i Shaw, którzy zdobyli je z Lakers w ich 3-letniej dominacji na początku lat 2000.

Rick Fox jest jedynym zawodnikiem, który całą swoją karierę spędził w Bostonie i Los Angeles. Pierwsze 7 sezonów był Celtem, potem jako wolny agent podpisał kontrakt z Lakers. Pod koniec swojej kariery został wytransferowany i ponownie trafił do Bostonu (wraz z Paytonem), ale już w Celtics nie zagrał. Jest najlepszym łącznikiem pomiędzy Celtics i Lakers.

Mówiąc o powiązaniach Bostonu z Los Angeles, nie można również pominąć Pierce'a, który przecież pochodzi z LA, ale przez całą swoją karierę jest graczem Celtics.

0 komentarze:

Prześlij komentarz