czwartek, 20 maja 2010

Plotki transferowe: Collins trenerem Sixers, prawie

 • Doug Collins jest podobno już o krok od objęcia posady head coach Sixers. Teraz  jego agent negocjuje warunki umowy z klubem.
 • Hawks szukając nowego trenera mają zamiar przeprowadzić w tej sprawie rozmowę z Deanem Demopoulosem, asystentem w Blazers.
 • Dwane Casey, asystent w Mavs, cieszy się dużym zainteresowaniem. Był już na rozmowie w Filadelfii i Nowym Orleanie, a teraz ma zaplanowane spotkanie w Atlancie. Podobno Clippers też biorą go pod uwagę.
 • Spośród kandydatów na stanowisko trenerskie w Chicago wymienia się Lawrence'a Franka, Maurice'a Cheeksa, Kelvina Sampsona (asystent w Bucks) i Toma Thibodeau.
 • Phil Jackson obecnie zarabia $12.5 milionów, ale jego kontrakt kończy się po sezonie. Już przeprowadził wstępne rozmowy z władzami klubu i jeśli zdecyduje się pozostać w LA, będzie musiał pogodzić się ze zmniejszeniem swoich zarobków. Według niektórych źródeł jego pensja może spaść nawet do $5 milionów. 
 • Mike Brown ciągle jeszcze pozostaje trenerem Cavs, ale jego zwolnienie to tylko kwestia czasu. Według kilku źródeł, kontrakt Browna ma klauzulę, która zmniejsza sumę rekompensaty jaką Cavs będą musieli zapłacić, jeśli będzie on zwolniony później niż 10 dni po zakończeniu sezonu.
 • Kiki Vandeweghe, asystent generalnego managera i tymczasowy trener Nets, na pewno nie zostanie w New Jersey na kolejny sezon. Jego kontrakt kończy się, a nowe władze nie zamierzają go przedłużać.
 • Ostatnio było o tym, że LeBron dzwonił do Rose'a. Teraz pojawiają się informacje, że podczas wakacji będzie trenował z Eddy'm Curry'm (mają tego samego agenta). Jednak w Nowym Jorku wcale nie są z tego zadowoleni, ponieważ Curry nie ma najlepszych relacji z trenerem D'Antoni'm i bardziej niż zachęcić LeBrona, może go zniechęcić do Kincks.
 • Jak podaje Forbes, dołączając do Knicks, James mógłby kupić akcje klubu z Nowego Jorku i czerpać z nich dodatkowe zyski. Knicks nie mogą dać mu udziałów w klubie, ale LeBron mógłby zainwestować swoje pieniądze w zakup publicznie dostępnych akcji. Jeśli dołączy do Knicks wartość klubu znacznie wzrośnie. Dodatkowo, lepsza gra Jamesa powodowałaby coraz lepsze notowania Knicks i większe zyski z akcji. Knicks są jedyną drużyną, która może zaoferować LeBronowi takie rozwiązanie. To kolejny pomysł na to, jak pozyskać gwiazdora Cavs, kusząc go możliwościami powiększenia jego fortuny.
 • Jeśli w związku z pozyskaniem w drafcie Walla, Wizards zdecydują się na transfer Arenasa, według jednego ze źródeł, zainteresowani mogą być Knicks. W zamian zaproponowaliby kończący się po przyszłym sezonie kontrakt Curry'ego. Jednak jak na razie GM Wizards zapowiada, że nie zamierza oddawać Arenas i zostanie on w Waszyngtonie.
 • Yao Ming prowadzi rozmowy z Rockets w sprawie przedłużenia kontraktu. Jak na razie obie strony nie mogą dojść do porozumienia, ponieważ Yao chce 6-letniego kontraktu, a Rockets są skłonni zaproponować mu tylko 4-letni. Obecny kontrakt Minga kończy się po przyszłym sezonie, ale ma też opcję zakończenia go już teraz. 
 • Cavs wykorzystali opcję w kontrakcie Leona Powe i zatrzymają go na kolejny sezon.
 • Tiago Splitter, którego Spurs wybrali w drafcie 2007 i bardzo chcieliby mieć w swoim składzie w przyszłym sezonie, jak na razie nie zadeklarował chęci przenosin do NBA.
 • Rudy Fernandez jest niezadowolony ze swojej roli w Blazers i jeśli dogada się z nimi w sprawie rozwiązania kontraktu, może wrócić do Europy. Podobno Barcelona mogłaby zaoferować mu ponad $9 milionów za 3 lata. Zainteresowani Hiszpanem byliby także Caja Laboral i Real Madryt.
 • Rockets i Blazers podobno są zainteresowani transferami w celu pozyskania wyższych numerów w drafcie. Obecnie mają odpowiednio 14 i 22 numer, a interesują ich 3 i 4. Również Wolves (numer 4) chcieliby przesunąć się w górę draftu. Ich celem jest drugi numer, by mogli wybrać Evana Turnera.

0 komentarze:

Prześlij komentarz