poniedziałek, 17 maja 2010

Plotki transferowe: Bulls liderami w wyścigu o Jamesa?

James, Wade, Bosh, Johnson, Boozer, czyli większość z tych najatrakcyjniejszych wolnych agentów zakończyło już obecny sezon i przygotowuje się do wakacyjnej walki o jak najwyższe kontrakty. Pojawia się już coraz więcej spekulacji na temat ich przyszłości, dlatego zaczynam śledzić plotki transferowe.
Przez większość sezonu mówiło się, że jeśli LeBron zdecyduje się odjeść z Cleveland, najbardziej prawdopodobnym miejscem jego przeprowadzki będzie Nowy Jork. Jedaka tuż po zakończeniu drugiej rundy bardzo dużo pojawia się głosów, że teraz to Bulls mają największe szanse, by pozyskać Jamesa. Podobno kilku generalnych managerów jest wręcz przekonanych, że Chicago będzie jego nowym klubem. Według jednego ze scenariuszy, miałaby to być wymiana sign-and-trade, Cavs odstaliby w zamian Denga, a Bulls mieliby jeszcze wolne pieniądze na dalsze wzmocnienia.

James podobno już rozmawiał z Rose'm, co miałoby być kolejną przesłanką, że poważnie myśli o grze w Chicago.

Do wybrania Bulls, LeBrona miałoby nie tylko skusić towarzystwo Rose'a i Noah, ale również zatrudnienie Johna Calipari'ego, obecnie trenera uniwersytetu Kentucky. Ale jak na razie Calipiari nawet nie potwierdził, że zastanawia się nad przyjęciem oferty z NBA.

Bulls zainteresowani są również Johnsonem, a możliwe szanse na przejście JJ'a do Chicago ma zwiększać bliska znajomość jego agenta z Jerry'm Reinsdorfem, prezesem Bulls.

Knicks natomiast mają starać się przekonać LeBrona zapraszając na obóz przygotowawczy jego przyjaciela z czasów gry w szkole średniej Dru Joyce'a III. Poza tym, Knicks zaoferują Jamesowi rozmaite możliwości biznesowe.

Shaq już zapowiedział, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery i też rozpoczął poszukiwania nowej drużyny dla siebie. Ostatnio powiedział, że bardzo chętnie dołączyłby do Nets, którzy teraz będą grać w hali Prudential Center położonej w Newark, gdzie Shaq się urodził.

Spośród zawodników z długim stażem w NBA, na emeryturę nie wybierają się również Ilgauskas i Fisher.

Hawks dostali pozwolenie od Mavs na przeprowadzenie rozmów z asystentem Carlisle'a, Dwanem Casey'em. Podobno jest on w tym momencie faworytem, by zastąpić Woodsona na stanowisku head coacha w Atlancie. Ale inne źródła podają, że poważnie rozpatrywany jest też Avery Johnson.

W wyścigu o posadę trenera Hornets na czele jest asystent Riversa, Thom Thibodeau. Brani pod uwagę są też Casey, Johnson, a także Monty Williams, asystent McMillana.

Sixers podobno przeprowadzą drugą rozmowę z Dougiem Collinsem, Johnsonem i Samem Mitchellem.

Złożono 13 ofert kupna Warriors. Wśród zainteresowanych jest nieokreślony właściciel klubu z NFL, grupa chińskich biznesmenów, a także grupa z Magicem Johnsonem. Larry Ellison, który miał być jednym z głównych faworytów do przejęcia klubu z Oakland, nie złożył swojej oferty, ale przewiduje, że cena Warriors wyniesie około $315 milionów. Nie zgadzają się z tym władze ligi, które twierdzą, że będzie to znacznie wyższa kwota (nawet 2 razy więcej niż $275 mln, za które Jordan kupił Bobcats).

2 komentarze:

  1. Chicago - Rose, Joe Johnson, James, Gibson, Noah.
    Trochę mnie poniosło, ale dla mnie to finał Wschodu.

    OdpowiedzUsuń
  2. pytanie co im zostanie na ławce:)

    OdpowiedzUsuń