niedziela, 20 września 2009

Wypowiedzi po meczu Serbia-Słowenia

Serbia


Ivan Paunic:
Przed turniejem nikt nie oczekiwał od nas awansu do finału. Zasłużyliśmy na wygranie tego meczu, ale także Słowenia jest bardzo dobrą drużyną i zasługuje na medal. Byli od nas znacznie lepsi w pierwszym meczu, ale poprawiliśmy nasze błędy i to jest jeden z powodów dzisiejszego zwycięstwa. Nie chcemy na tym poprzestawać i będziemy walczyć do końca, by zdobyć złoty medal.


Dusan Ivkovic (trener):
To był wspaniały mecz i to był bardzo dobry mecz dla koszykówki. Nie straciliśmy pewności siebie po pierwszej połowie. W przerwie powiedziałem moim zawodnikom, że pozwoliliśmy przeciwnikom na zdobycie zbyt dużej ilości łatwych, głupich punktów. Nasza defensywa była naprawdę wspaniała w drugiej połowie. Zasłużyliśmy na występ w finale. Teraz musimy odpocząć i przygotować się do finału. Mamy młodą drużynę i w czasie turnieju używałem częstej rotacji, dlatego sądzę, że będziemy dobrze przygotowani.

Nicola Velickovic:
Graliśmy dobrą obronę. To wielkie zwycięstwo dla tej młodej generacji. Teodosic pokazał, że jest jednym z najlepszych rozgrywających w Europie. Jest odważny, wie jak podać i jak rzucić. Hiszpania gra lepiej, ale będziemy gotowi na to starcie.

Milenko Tepic:
To jest nasz duży sukces. Pracowaliśmy bardzo ciężko na ten finał. W połowie meczu zaczęliśmy myśleć mądrzej i kontrolowaliśmy grę. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. W ostatnich minutach graliśmy na najwyższym poziomie.


SłoweniaDomen Lorbek:
To był dla nas trudny mecz. Było nam bardzo ciężko, grać na następny dzień po wczorajszym zwycięstwie z Chorwacją. Mieliśmy mało czasu na przygotowanie się i zregenerowanie sił. Ale mieliśmy dzisiaj nasze szanse, zwłaszcza w czwartej kwarcie. W końcówce popełniliśmy głupie błędy, potem mój brat złapał piąty faul i straciliśmy naszą grę podkoszową, to był dla nas duży problem. Smutno jest, że przegraliśmy ale czasami takie rzeczy się zdarzają i musimy z tym żyć. Teraz jesteśmy zmęczeni, musimy odpocząć i jutro będziemy walczyć o brązowy medal.


Jure Zdovc (trener):
Bałem się, że pewnego dnia przestaniemy wygrywać i niestety stało się to dzisiaj. Ale nadal pozostajemy skoncentrowani i zrobimy wyszyto by jutro wygrać.

Goran Jagodnik:
Wszystko było w naszych rękach, ale w końcówce meczu straciliśmy siły i nerwy.

Erazem Lorbek:
Dzisiaj mieliśmy bardzo trudnego rywala z bardzo doświadczonym trenerem. Popełniliśmy za dużo błędów, ale ciągle był to bardzo wyrównany mecz.

0 komentarze:

Prześlij komentarz