niedziela, 20 września 2009

Wypowiedzi po meczu Hiszpania-Grecja

HiszpaniaMarc Gasol:
To był ciężki mecz, jesteśmy o krok bliżej od osiągnięcia naszego celu. Teraz spróbujemy odpocząć i przygotować się do jutrzejszego spotkania.
To była ważna wygrana dla nas, ale nie świętowaliśmy za bardzo, ponieważ dzisiejsze zwycięstwo nie jest naszym najważniejszym celem. Jako drużyna byliśmy już finałach i nigdy nie udało nam się zdobyć złotego medalu. Jutro musimy być gotowi.


Sergio Scariolo (trener):
Jesteśmy zadowoleni z tego zwycięstwa, nasza obrona po raz kolejny działała tak jak ją przygotowaliśmy. Mamy energię i zaangażowanie, którego potrzeba by nasza defensywa działała. Wszyscy zawodnicy są w dobrej kondycji fizycznej. Najważniejsi gracze na początku turnieju mieli problemy, ale teraz mają więcej świeżości. Teraz mamy 12 zawodników gotowych do gry, wszyscy mogą być wykorzystani w rotacji.
Teraz jest czas by przejść do historii. Wiemy, że jutro będzie ciężki mecz, ale wiemy też że jesteśmy na to gotowi.
Kiedy ukradli nam mecz przeciwko Turcji, kiedy nie odgwizdali ewidentnego faulu, gdy Turecki zawodnik chwycił za ramię Sergio Llull idącego w stronę kosza., zrozumieliśmy, że musimy to wziąć jako naszą motywację. To była bolesna porażka. Spotkaliśmy się wtedy, zadaliśmy sobie pytanie: czy musimy coś zmienić? Nie. Absolutnie nic nie zmieniać, iść do przodu, iść do przodu jako drużyna.

Jorge Garbajosa:
Grecy byli zmęczeni po wczorajszym meczu, a nasza obrona sprawiła, że było im jeszcze trudniej. Zajęło nam kilka meczów uświadomienie sobie, że możemy wygrać cały turniej, ale jeśli będziemy grać tak dobrze możemy wygrać każdy mecz.


Pau Gasol:
Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Graliśmy bardzo dobrze jako drużyna. Turnieju nie rozpoczęliśmy najlepiej. Nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani. Na szczęście nasza forma rośnie z każdym meczem.

Carlos Cabezas:
Cieszymy się, że mieliśmy jeden dzień odpoczynku, ponieważ to dało nam szansę lepiej się przygotować. W finale chcemy zagrać przeciwko Serbii i zrewanżować się za porażkę w Warszawie.


Grecja

Ioannis Kalampokis:
W ostatnich 3-4 meczach Hiszpanie są najlepszą drużyną tego turnieju. Robiliśmy co mogliśmy, ale na początku spotkania daliśmy im możliwość gry z kontry i pozwoliliśmy zdobyć łatwe punkty. Jutrzejszy mecz jest bardzo ważny i postaramy się zdobyć brązowy medal. To będzie ważny moment dla nas.


Jonas Kazlauskas (trener):
Dzisiaj mieliśmy za dużo strat, także nasza gra piłką nie była najlepsza. Wczoraj wieczorem rozgrywaliśmy bardzo trudny mecz zakończony dogrywką, zbrakło nam sił. Teraz musimy skoncentrować się na jutrzejszym spotkaniu.

Nikolaos Zisis:
Bądźmy realistami: Hiszpania to wspaniała drużyna. Walczyliśmy w pierwszej połowie. Potem popełniliśmy trochę błędów. Hiszpania to silna i doświadczona drużyna. Nikt nie oczekiwał, że ich pokonamy. Jesteśmy dumni z naszego zespołu. Chcemy zdobyć medal. Ciągle mamy na to szansę i jutro postaramy się wygrać.

0 komentarze:

Prześlij komentarz