sobota, 12 września 2009

24 sekundy - dzień 4

24: Pierwszy mecz drugiej rudny pomiędzy Rosją i Chorwacją okazał się bardzo wyrównany. Przez całe spotkanie żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi większej niż 6 punktów. Tak przedstawiały się wyniki po kolejnych kwartach: Rosja – Chorwacja 16-16, 28-26, 42-42, 62-59.

23: W całym meczu 9 razy na tablicy wyników był remis, a 12 razy zmieniało się prowadzenie.

22: Najlepszym zawodnikiem Rosji był Timofey Mozgov. Zdobył 18 punktów trafiając 7 z 10 rzutów z gry i zebrał 8 piłek.

21: W drużynie Chorwacji najskuteczniejszy był Mario Kasun. Na swoim koncie miał 13 punktów (6/7) i 6 zbiórek. Niestety w połowie czwartej kwarty jeden z przeciwników uderzył go łokciem w twarz i Kasun musiał opuścić parkiet z powodu rozciętego łuku brwiowego.

20: Do porażki Chorwacji przyczyniły się bardzo słabe występy Nikola Vujacica i Davora Kusa. Ta dwójka przebywała na parkiecie w sumie przez prawie 40 minut, oddali łącznie 17 rzutów z gry, a ich dorobek to jeden celny rzut i 3 punkty.

19: Rzuty wolne okazały się decydującym elementem, który pomógł Rosjanom wygrać. Z linii zdobyli 20 punktów (na 30 prób), podczas gdy Chorwaci tylko 10 (na 14). Do tego, wolne były kluczowe w samej końcówce czwartej kwarty. Rosjanie przez ostatnią minutę i 15 sekund 11 razy stawali na linii i ani razu się nie pomylili.

18: Rosja i Macedonia były jedynymi drużynami, które weszły do grupy E bez zaliczonego zwycięstwa z wcześniejszej rudny. Teraz tylko Macedonia jest bez wygranej.

17: Ta samo jak w pierwszej rudzie, także teraz Grecy nie mieli problemów z wygraniem kolejnego meczu. Pewnie pokonali Niemców 84-76.

16: Grecy ponownie zaprezentowali bardzo wysoką skuteczność z gry, wyniosła ona 58%.

15: W pierwszej kwarcie w drużynie Grecji dominowali przede wszystkim Vasileios Spanoulis i Antonios Fotsis, którzy zdobyli 17 z 25 punktów swojej drużyny.

14: Najlepszym zawodnikiem Grecji był Vasileios Spanoulis, zdobył 20 punktów i miał 7 asyst.

13: Spośród Niemców wyróżniał się rezerwowy Heiko Schaffartzik, który rozegrał rewelacyjnie spotkanie. Zakończył mecz z dorobkiem 23 punktów, ale najbardziej imponująca w jego statystykach jest stuprocentowa skuteczność. W sumie oddał 8 rzutów z gry, w tym 5 za trzy, a do tego 2 wolne i wszystkie trafił.

12: Natomiast fatalnie dysponowany w ataku był dotychczas najlepszy Niemiec na tym turnieju Jan-Hendrik Jagla. Na 8 oddanych rzutów spudłował aż 7 i zakończył mecz z 3 punktami.

11: Najlepiej w statystykach defensywnych wczorajszego wieczoru wypadł środkowy Grecji Sofokles Schortsanitis. Miał po 2 bloki i przechwyty, a do tego wymusił 6 fauli przeciwników.

10: Jeszce lepiej w ataku od Greków radzili sobie Francuzi, aż 61% ich rzutów wpadło do kosza, z czego za trzy mieli skuteczność na poziomie 67% (8/12).

9: Francja zupełnie rozbiła Macedonię pokonując ich różnicą 26 punktów, po pierwszej połowie mieli 31 punktów więcej.

8: Macedonia przez pierwsze pięć minut meczu zdobyła zaledwie 3 punkty, pierwszą kwartę zakończyli z dorobkiem 9. Natomiast w połowie drugiej kwarty na ich koncie było tylko 11 punktów.

7: Żaden z zawodników Macedonii nie przekroczył bariery 10 punktów.

6: Cała drużyna Macedonii nie była w stanie przeciwstawić się Francji i grała bardzo słabo, a najgorzej spośród nich zaprezentował się Vrbica Stefanov – 0 punktów (0 na 7 z gry) i jeszcze 4 straty.

5: Zawodnicy Macedonii na 20 oddanych rzutów za trzy trafili zaledwie 4 (20%).

4: Po raz kolejny na tym turnieju dobre spotkanie rozegrał Nicolas Batum. Zdobył 13 punktów (6/8 z gry) i zebrał 5 piłek.

3: Mimo że Francuzi łatwo rozbijali obronę swoich przeciwników to Boris Diaw ponownie miał problemy w ataku. Spudłował 3 rzuty i jako jedyny z zawodników swojej drużyny, którzy pojawili się na boisku, nie zdobył punktu.

2: Tony Parker zakończył spotkanie z Macedonią z dorobkiem 13 punktów (6/7 z gry), 3 zbiórek i 3 asyst.

1: Po pierwszych meczach drugiej rudny w grupie E prowadzą Grecja i Francja, mają po 6 punktów.