środa, 9 września 2009

24 sekundy: dzień 2

24: W trackie przygotowań do Mistrzostw Macedończycy zaskoczyli Polaków. W czasie Eurobasketu także sprawili niespodziankę pokonując Izrael.

23: W pierwszym dniu Izrael miał najlepszego strzelca (Eliyahu 31 pkt) i mimo to przegrał z Chorwacją. W meczu z Macedonią dwóch Izraelczyków osiągnęło granicę 20 punktów (Burstein 25 i Halperin 20) i ponownie nie przełożyło się to na zwycięstwo. Jak widać indywidualne popisy strzeleckie nie przynoszą dobrych efektów.

22: Po porażce w pierwszym spotkaniu, wczoraj Niemcy pokonali Rosję. Ich najlepszym zawodnikiem był Jagla, który na swoim koncie miał 19 punktów i 11 zbiórek.

21: Serbowie byli sprawcami największej dotychczas niespodzianki tego Eurobasketu. Jednak swojej dobrej dyspozycji nie podtrzymali w kolejnym meczu i ulegli Słowenii.

20: Krstic, który był najlepszym zawodnikiem Serbii w meczu z Hiszpanią, przeciwko Słowenii zagrał fatalnie. Zdobył zaledwie 2 punkty (spudłował 4 z 5 rzutów z gry) i zaliczył 2 zbiórki.

19: Najlepszym zawodnikiem Słowenii we wczorajszym zwycięskim spotkaniu był Nachbar – 17 punktów i 9 zbiórek.

18: Drużyną najgorzej wykonującą rzuty wolne jest jak na razie Francja. Francuzi w dwóch meczach trafili zaledwie 56.6% swoich rzutów z linii.

17: W zespole z Francji słabo zagrał wczoraj Diaw, zdobył 6 punktów ze skutecznością z gry na poziomie 22%.

16: Także Tony Parker ponownie miał problem ze skutecznością. Z gry trafił tylko 37% rzutów, z czego zza linii trzech punktów oddał zaledwie jeden celny rzut na 6 prób. Nie przeszkodziło mu to jednak w zakończeniu spotkania z 23 punktami na koncie.

15: Po słabszym występie w pierwszym meczu, przeciwko Francji Biedrins zaprezentował się bardzo dobrze dominując pod koszami. W całym spotkaniu zebrał aż 20 piłek (7 w ataku).

14: Turcja zupełnie rozbiła Bułgarię. Turcy rzucili swoim rywalom 94 punkty i pokonali ich różnicą aż 28.

13: W meczu z Bułgarią Arslan aż 5 razy trafiał za trzy na 7 prób.

12: Szybko rozstrzygnięty mecz pozwolił liderom Turcji na długi odpoczynek. Turkoglu i Ilyasova przebywali na parkiecie niecałe 16 minut, dlatego będą mieli dużo sił na dzisiejsze stracie z Polakami.

11: Hiszpanie przez prawie cały mecz z Wielką Brytanią prowadzili przewagą ponad 10 punktów. W czwartej kwarcie pozwolili rywalom odrobić straty, a na 5 i pół minuty przed końcem to Brytyjczycy mieli 2 punkty więcej. Dopiero w ostatnich minutach Hiszpanie pokazali klasę odnotowując serię punktową 12-0. To uchroniło ich przed kolejną niespodziewaną porażką.

10: W zespole z Wielkiej Brytanii najlepszym zawodnikiem był Hart. Był liderem swojej drużyny w punktach (15), zbiórkach (8) i asystach (3).

9: Bardzo dobry mecz rozegrał Pau Gasol. Zdobył 27 punktów (najwięcej spośród wszystkich zawodników w drugim dniu Eurobasketu) trafiając 7 z 8 rzutów z gry, w tym dwukrotnie za trzy. Trzeba również odnotować, że w decydującej serii 12-0 aż 7 punktów należało właśnie do Gasola. Poza tym, na swoim koncie miał jeszcze 11 zbiórek i 4 przechwyty.

8: Kolejny słaby mecz zaliczył gwiazdor Litwy Kleiza. Zdobył tylko 6 punktów, a jego skuteczność rzutów z gry wyniosła 27%. Lepiej wypadł w statystykach zbiórek, miał ich 7.

7: Najlepszym zawodnikiem naszych wczorajszych przeciwników był Jasaitis. Trafił aż 9 z 11 rzutów z gry i zakończył spotkanie z dorobkiem 21 punktów.

6: Wczoraj Logan popełnił aż 8 strat, co jest jak na razie niechlubnym rekordem tego Eurobasketu. Cała drużyna miała 18 strat.

5: Gortat po raz drugi zakończył spotkanie mając na koncie doubl-double: 15 punktów i 17 zbiórek.

4: Bardzo dobrze przeciwko Litwie zaprezentował się Lampe. Był najlepszym strzelcem naszej drużyny z 22 punktami, a do tego dołożył jeszcze 10 zbiórek.

3: Tylko w grupie D dwie drużyny odnotowały po dwa zwycięstwa (Polska i Turcja).

2: W meczu z Litwą Polacy mieli 20 asyst. Tym samym, pod względem ilości asyst byliśmy najlepsi w pierwszym i w drugim dniu.

1: Turcja i Polska w dwóch pierwszych spotkaniach zdobyły najwięcej punktów spośród wszystkich drużyn. Zapowiada się bardzo ciekawe starcie dwóch ofensywie grających zespołów.