środa, 4 sierpnia 2010

Offseason 2010: Shaq coraz bliżej Celtics

PLOTKI  TRANSFEROWE
Shaq jest coraz bliżej porozumienia z Celtics. Według Chrisa Broussarda z ESPN, w najbliższych dniach zostanie podpisany kontrakt. Już wcześniej kilka źródeł podało informację, że rozmowy pomiędzy obiema stronami są coraz bardziej zaawansowane. Natomiast w poniedziałek, podczas występu w programie Jimmy Kimmel Live, Shaq powiedział, że Celtics są dla niego dobrą drużyną.
Celtics mogą zaproponować mu tylko minimum dla weterana, czyli $1.35 mln, ale jest jeszcze możliwość wykorzystania opcji sign-and-trade z Cavs. Na razie nie wiadomo, czy Shaq zgodzi się na minimum czy wypracowana zostanie wymiana i dostanie on wyższy kontrakt.
Mając dwóch O'Nealów na ławce, Jermaine'a i Shaqa, Celtics będą mogli być spokojni o swoją siłę podkoszową, zwłaszcza pod nieobecność Perkinsa. Ich podstawowy center będzie poza grą prawdopodobnie do stycznia, a potem będzie potrzebował czasu na powrót do formy. Poza tym, Shaq będzie dla nich istotnym wzmocnieniem na playoffs, kiedy zmierzą się z Magic czy Lakers. Właśnie wtedy może się on okazać najbardziej przydatny.
_________________________________________________________________________
Agent Shannona Browna powiedział, że prawdopodobnie do końca tego tygodnia jego klient podpisze kontrakt. Nie powiedział jednak z kim, Lakers czy Knicks. Dodał tylko, że nadal rozmawia z GM'em Lakers.
_________________________________________________________________________
Pojawiły się plotki, że Kyle Weaver, zwolniony niedawno z Thunder, porozumiał się z drużyną Maccabi Tel Aviv. Jednak według ostatnich doniesień, nie jest to jeszcze przesądzone.
_________________________________________________________________________
Nuggets nie przedłużyli kontraktów na następny sezon z Markiem Warkentienem i Rexem Chapmanem. Pierwszy pełnił w Denver funkcję Vice President of Basketball Operations (mimo, że nie nazywa się to General Manager, to właściwie był on GM'em Nuggets), drugi Vice President of Player Personnel. Odpowiadali za skład drużyny i wydaje się, że dobrze wykonywali swoją pracę. W 2009 Warkentien został uhonorowany nagrodą NBA Executive of the Year, po tym jak pozyskał Billupsa i sprawił, że Nuggets stali się drugą siłą zachodu. Możliwe, że decyzja o zmianach na tych stanowiskach, wiąże się z ciągle niezakończoną sprawą przedłużenia umowy Anthony'ego. Nuggets złożyli mu już ofertę, ale Melo ciągle zwleka z jej zaakceptowaniem.

________________________________________________________________
TRANSAKCJE


Magic podpisali nowy kontrakt z Jasonem Williasmem. Prawdopodobnie jest to roczna, minimalna umowa. J-Will zostaje w Orlando i będzie teraz trzecim rozgrywającym drużyny, za Nelsonem i Duhonem.
_________________________________________________________________________
Heat podpisali dwuletni kontrakt z Patrickiem Beverley, wart $1.2 miliona. W drafcie 2009 został on wybrany przez Lakers z numerem 42, a następnie wytransferowany do Heat. Miniony sezon spędził w Olympiakosie. Podczas niedawnej Summer League w Las Vegas, grał w barwach drużyny z Miami odnotowując średnio 5.8 punktów, 4.8 zbiórek i 2.3 przechwytów.
_________________________________________________________________________
Tak jak można było oczekiwać, Wolves zwolnili Delonte Westa, którego niedawno pozyskali w wymianie z Cavs.

0 komentarze:

Prześlij komentarz