poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Offseason 2010: Graham dołączył do Cavs

TRANSAKCJE
Cavs podpisali dwuletni kontrakt wart $2.1 milionów z Joey'em Grahamem. Drugi rok to opcja drużyny. W minionym sezonie Graham był zawodnikiem w Nuggets, średnio przez 12 minut spędzanych na parkiecie notował 4. 2 punktów i 2 zbiórki. W ostatnich playoffs grał bardzo mało, ale pokazał się w ostatnim meczu pierwszej rundy, kiedy zdobył 21 punktów i zebrał 10 piłek. W sezonie 2005/06, w Cleveland grał jego brat bliźniak, Stephen.
_______________________________________________________________________
Po 12 sezonach spędzonych w NBA, Rasho Nesterovic wraca do Europy. Doświadczony środkowy podpisze kontrakt z Olympiakosem. Nesterovic ma nie tylko słoweńskie, ale również greckie obywatelstwo. Jednak kontrakt podpisze jako zagraniczny zawodnik, ponieważ gdyby wrócił jako 'Grek', musiałby pójść do wojska.
__________________________________________________________
PLOTKI  TRANSFEROWE


Alex Kennedy z HoopsWorld napisał, że kontrakt, jaki Knicks zaproponowali Shannonowi Brownowi, jest wart około $4-5 milionów za sezon. Lakers również złożyli Brownowi ofertę kontraktu i nadal mają nadzieję na zatrzymanie go LA, ale kontaktują się również z innymi wolnymi agentami, którzy ewentualnie mogliby go zastąpić.
_______________________________________________________________________
Jak podaje Cleveland Plain Dealer, Shaq sprawdzał rynek europejski, czy mógłby tam dostać kontrakt za około $10 milionów rocznie. Jednak jego gra na Starym Kontynencie jest bardzo mało prawdopodobna. Cavs natomiast rozważają podpisanie z nim nowej umowy, która byłby w granicach $5-7 milionów. Następnie Cavs czekaliby, aż któryś z pretendentów obawiając się starcia w playoffs z wysokimi Lakers albo Magic i Howardem, będzie chciał pozyskać od nich Shaqa.
_______________________________________________________________________
Według Marca Steina z ESPN, Bulls jeszcze nie wykluczyli możliwości zatrudnienia McGrady'ego. Zwłaszcza, że ostatnio nie udało im się pozyskać House'a, który wybrał Heat. Teraz pozostają im jeszcze takie opcje jak Bogans i Mason. Natomiast jeśli mieliby zdecydować się an T-Maca, musiałby on zaakceptować niegwarantowany kontrakt, tak żeby Bulls w każdym momencie mogli go zwolnić.

Sam Smith z bulls.com napisał, że Bulls są na bardzo dobrej drodze do pozyskania Fernandeza z Blazers. Portland chcą w zamian przede wszystkim wybór w pierwszej rundzie draftu, mówi się też o Gibsonie, ale Bulls prawdopodobnie nie zgodzą się go oddać.

Washington Post podało, że w walkę o Fernandeza mogą włączyć się również Wizards.

Bardzo prawdopodobne, że do sztabu trenerskiego Toma Thibodeau dołączy Terry Porter. Kilka dni temu nowy trener Bulls zrezygnował ze współpracy z Petem Mayersem, który był asystentem w Chicago przez ostatnie kilka lat. Właśnie jego miałby zastąpić Porter.
_______________________________________________________________________
Kilka tygodni temu Mike James mówił, że chciałby grać w Miami. To się nie udało, dlatego teraz chciałby podpisać kontrakt z Jazz. Według Chrisa Sheridana z ESPN, James odrzucił oferty gry w Europie.
_______________________________________________________________________
Jak donosi Marc Stein z ESPN, Larry Brown nie opuścił Bobcats ponieważ jego obecna drużyna chciała rekompensaty. Podobno Jordan jasno powiedział, że nie pozwoli mu odejść 'za darmo' i każda drużyna zainteresowana Brownem, będzie musiała zrekompensować Bobcats utratę trenera. Ceną miały być picki w drafcie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz