piątek, 6 sierpnia 2010

Offseason 2010: Brown zostaje w LA

TRANSAKCJE
Po długich negocjacjach, Lakers porozumieli się z Shannonem Brownem. Podpiszą z nim dwuletni kontrakt wart $4.6 milionów.
Przypomnijmy, że Brown zrezygnował z ostatniego roku swojego wcześniejszego kontraktu, żeby stać się wolnym agentem. Gdyby został przy tamtej umowie zarobiłby w przyszłym sezonie $2.15 milionów, teraz dostanie $2.2, czyli dużej podwyżki nie udało mu się uzyskać w nowym kontrakcie. Drugi rok jest opcją zawodnika, dlatego w przyszłym offseason znowu będzie mógł stać się wolnym agentem i ponownie powalczyć o większe pieniądze. Agent Browna powiedział, że mógł on dostać lepszy kontrakt gdzieś indziej, ale wolał zostać w Lakers. I wydaje się, że dobrze zrobił. Ma dopiero 25 lat, a zostając w LA, za rok może być 3-krotnym mistrzem NBA. Kolejny rok bardzo dobrej gry i kolejny tytuł na pewno zwiększą jego wartość, co pomoże mu w uzyskaniu długoletniego, wysokiego kontraktu.
Dla Lakers zatrzymanie Browna było bardzo ważne, aby utrzymać siłę swojej ławki. W tym offseason wzmocnili ją pozyskując Blake'a i Barnesa, ale potrzebują też dobrego zmiennika na dwójkę. A Brown jest już sprawdzonym zawodnikiem, który zna taktykę Lakers i pasuje do niej.

Knicks podobno proponowali Brownowi tylko roczny kontrakt wart $2.7 milionów, ponieważ chcą mieć jak najwięcej wolnych pieniędzy na przyszyły offseason i Anthony'ego.
_________________________________________________________________
Knicks nie udało się przekonać Browna, nie porozumieli się również z Blazers w sprawie transferu Fernandeza, dlatego zdecydowali się na podpisanie kontraktu z Rogerem Masonem. Dostał on roczną umowę za $1.4 miliona.
_________________________________________________________________
Acie Law podpisał kontrakt z Grizzlies. Jest to roczna, minimalna umowa.

_____________________________________________________________
PLOTKI  TRANSFEROWE


Marc J. Spears z Yahoo! Sports napisał, że jest duże zainteresowanie Jaredem Jeffriesem, który ma kończący się kontrakt wart około $6.9 milionów. Podobno w Nowym Jorku chcieliby dostać go z powrotem. W zamian, Knicks mieli zaproponować Rockets kończący się kontrakt Eddy'ego Curry'ego puls coś jeszcze. Spekuluje się, że Knicks mają zamiar jeszcze przed rozpoczęciem sezonu podjąć próbę transferu i pozyskania Anthony'ego lub Paula.
_________________________________________________________________
Niedawno, nowym prezydentem klubu z Phoenix został Lon Babby. Teraz Suns zatrudnili Lance'a Blanksa na stanowisko generalnego managera. Ta dwójka zastąpi Steve'a Kerra i będzie decydowała o składzie drużyny z Arizony. 

Blanks ostatnie 5 lat spędził w Cavs, gdzie pełnił funkcje Vice President of Basketball Operations i asystenta Generalnego Managera. Wcześniej przez 5 lat pracował dla Spurs. W San Antonio początkowo był skautem, a następnie awansował roli dyrektora skautingu.  Natomiast na początku lat 90-tych, przez 3 sezony grał w NBA. Przez 2 lata był zawodnikiem Pistons, a rok grał w Wolves. W sumie wystąpił w 142 meczach, zdobywając średnio 2 punkty.
_________________________________________________________________
Tom Thibodeau szuka byłego zawodnika NBA do swojego sztabu trenerskiego. Niedawno mówiło się, że duże szanse ma Terry Porter. Teraz wymienia się także Larry'ego Johnsona. Johnson grał w Knicks, kiedy asystentem Jeffa Van Gundy'ego był  Thibodeau. Jednak w odróżnieniu od Portera, nie ma żadnego doświadczenia trenerskiego.
_________________________________________________________________
Celtics i Bobcats są zainteresowani Larry'm Hughesem.

Larry Bird powiedział w wywiadzie dla Indianapolis Star, że szuka rozgrywającego i prowadzi rozmowy z kilkoma drużynami.

0 komentarze:

Prześlij komentarz