wtorek, 27 lipca 2010

Offseason 2010: Paul nie zażądał transferu, ale...

PLOTKI  TRANSFEROWE
Wczoraj w Nowym Orleanie odbyło się spotkanie pomiędzy Paulem i Hornets. Nowy GM Dell Demps i trener Mony Williams przedstawili mu wizję przyszłości drużyny.

Najważniejszą wiadomością, jaką Demps podał po zakończeniu spotkania było to, że Paul nie zażądał transferu. Demps powiedział, że spotkanie było bardzo udane, a Paul chce przede wszystkim wygrywać, co jest również celem Hornets. Williams mówił, o tym, że ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo Paul chce zostać w Nowym Orleanie i che tu zdobyć mistrzostwo. Natomiast Paul opublikował oświadczenie, które kończy zdaniem, że ma nadzieję reprezentować Nowy Orlean przez wiele najbliższych lat:

“The meeting went well.  It was great to get an opportunity to sit down with Coach Williams, President Weber and our new General Manager Dell Demps. I expressed my desire to win and I like what they said about the direction that they want to take the team.  I have been a Hornet my entire career and I hope to represent the city of New Orleans and state of Louisiana for many years to come.”

Jak podało ESPN, jeszcze przed spotkaniem, Hornets mówili wszystkim drużynom, które kontaminowały się z nimi w sprawie transferu Paula, że nie oddadzą go.

Po tych wiadomościach kibice w Nowym Orleanie mogli się uspokoić, wierząc, że sprawa transferu została zakończona. Jednak według CBS Sports, Paul nadal chce odejść z Hornets i spotkanie nic nie zmieniło w tej kwestii. Wypowiedzi Demspa i oświadczenie Paula mają tylko zakończyć publiczne spekulacje i przenieść sprawę wymiany 'za kulisy'. Ma to także umocnić pozycję Hornets w negocjacjach transferowych. Teraz, oficjalnie, nie są oni pod ścianą, ponieważ ich gwiazdor nie zażądał wymiany. Mogą spokojnie prowadzić negocjacje i dokonać transferu na swoich warunkach.

Ken Berger z CBS Sports napisał, że gdyby rzeczywiście Paul zmienił zdanie, on albo jego agent publicznie powiedziałby, że jest zadowolony z gry w Nowym Orleanie i chce tu zostać. Ale nic takiego nie miało miejsca, ponieważ za kulisami trwają starania, by Paul zmienił klub. Według ostatnich doniesień, Hornets największe szanse na porozumienie w sprawie transferu widzą z drużynami Magic, Nets i Bobcats, którzy mają mieć najwięcej im do zaoferowania.

Hornets w tym offseason nie wykonali właściwie żadnych ruchów kadrowych. Ich jedynymi nowymi zawodnikami są debiutanci z draftu, a nowy kontrakt podpisali tylko z Aaronem Gary'em. Poza tym, nie zamierzają płacić luxury tax, a obecnie są bardzo blisko tego pułapu. Hornets są również w trakcie zmiany właściciela. George Shinn porozumiał się z Gary'm Chouestem, który ma przejąć klub. Nowy właściciel, nowy GM, nowy trener i brak pieniędzy na wzmocnienia, to sprawia, że w klubie jest spore zamieszanie i trudno mówić tu o spójnej wizji przyszłości. Dlatego według źródeł zbliżonych do Paula, nie widzi on tu szans na wygrywanie.
___________________________________________________________________
Celtics prowadzą rozmowy z Eddie'm Housem i chcą żeby wrócił on do Bostonu.

Według Sekou Smitha z NBA.com, mimo ostatnich doniesień, że Hawks nie biorą już pod uwagę pozyskania Shaqa, w Atlancie nadal są nim zainteresowani.

Jak donosi ESPN, Jamal Crawford 3 tygodnie temu poprosił Hawks o przedłużenie z nim umowy. Jednak Hawks zajmowali się wtedy zatrzymanie Johnsona i nie rozpoczęli negocjacji z Crawfordem. Jego kontrakt wart $10 milionów, kończy się po najbliższym sezonie i w przyszłym roku będzie on wolnym agentem. Jednak dobrze czuje się w Atlancie i chce tu zostać na dłużej.

Marbury w wywiadzie dla New York Post zaprzeczył plotkom, że odrzucił ofertę gry w Heat. Powiedział, że chciałby grać w Miami i ciągle ma nadzieje, że będzie miał taką szansę.


________________________________________________________________
TRANSAKCJE


Cavs i Wolves dokonali wymiany. Do Cleveland trafili Ramon Sessions i Ryan Hollins, a także pick w drugiej rundzie draftu 2013, natomiast Wolves otrzymali Delonte Westa i Sebastiana Telfaira.
Tym samym, Cavs dokonali pierwszego poważnego ruchu kadrowego po odejściu LeBrona i pozyskali dwóch młodych zawodników (Sessions 24 lata, Hollins 26). Sessions będzie zmiennikiem dla Williamsa, z którym dobrze zna się z czasów wspólnej gry w Milwaukee w sezonie 2007/08. Hollins bardzo przyda się pod koszem, ponieważ zrobiła tam się duża dziura po odejściu Shaqa i Ilgauskasa. Równie ważny w tej wymianie jest dla Cavs fakt, że pozbyli się Westa, co już od dłuższego czasu starali się zrobić.
Wolves natomiast oddali Sessionsa i Hollinsa, których nie potrzebowali po pozyskaniu Ridnoura i kilku podkoszowych. Teraz zwolnią Westa i zyskają sporo wolnych pieniędzy. Jeśli zrobią to do 5 sierpnia, zapłacą mu tylko $500 tysięcy z jego $4.6 milionów. Telfair po roku wraca do Minnesoty (w zeszłym offseason został wymieniony do Clippers), ale tak jak West, on również nie jest w planach drużyny. Dlatego oczekuje się, że Wolves wytransferują go lub zwolnią.

1 komentarz:

  1. nie wymienią Telfaira, gdyż kontuzję trwającą 3-4 miesiące będzie leczył Johny Flynn

    OdpowiedzUsuń