czwartek, 29 lipca 2010

Offseason 2010: Josh zostaje w Wizards. Gdzie trafi Rudy?

TRANSAKCJE
Josh Howard doszedł do porozumienia z Wizards i podpisze z nimi roczny kontrakt wart $4 miliony.

Howard trafił do Waszyngtonu w trakcie minionego sezonu, ale już w czwartym meczu w nowych barwach doznał poważnej kontuzji i musiał poddać się operacji kolana. Według ostatnich informacji, Howard będzie mógł wznowić treningi w październiku. Właśnie problemy zdrowotne, a także problemy pozaboiskowe, jakie mieli z nim Mavs, sprawiły, że nie mógł on liczyć na duże zainteresowanie w tym offseason. Roczna umowa daje mu szansę pokazania się, odzyskania swojej pozycji i powalczenia o duży kontrakt w przyszłe wakacje. Wizards natomiast za niską cenę zatrzymali zawodnika, który może być ważną postacią w ich przebudowywanym zespole. A do tego nie ryzykują, jeśli Howard się nie sprawdzi i nadal będą z nim problemy, za rok pozwolą mu odejść.
_____________________________________________________________________
Will Bynum zgodził się na propozycję nowego kontraktu z Pistons, dostanie $10.5 milionów za 3 lata. Tym samym, Pistons zatrzymali u siebie bardzo dobrego rezerwowego za rozsądne pieniądze. W zeszłym sezonie Bynum wchodząc z ławki odnotowywał 10 punktów i 4.5 asyst. Był to jego drugi rok gry w Detroit, po tym jak udało mu się wrócić do NBA po dwóch latach spędzonych w Maccabi Tel Aviv.

_________________________________________________________________
PLOTKI  TRANSFEROWE
Jak podaje Oregonian, rozmowy w sprawie transferu Fernandeza nabrały tempa. Blazers negocjują z Celtics, Bulls i Knicks.

Według Chicago Tribune, Bulls w zamian za Hiszpana oferują zeszłorocznego debiutanta Jamesa Johnsona, ale Balzers nie są nim zainteresowani.

Jak podaje Alan Hahn z Newsday.com, Knicks nie zamierzają oddawać Chandlera za Fernandeza. Knicks mogą przejąć kontrakt Fernandeza i dać Balzers więcej miejsca w salary cap, ale w Portland chcą dostać pick w pierwszej rundzie draftu. Natomiast najbliższy numer w drafcie, jaki mogą oddać Knicks, to pick w 2014.

Według ostatnich doniesień, na prowadzeniu w wyścigu po Fernandeza są obecnie Celtics.
_____________________________________________________________________
Lakers chcą wytransferować Vujacica wraz z wyborem w pierwszej rundzie draftu, żeby pozbyć się jego kończącego się kontraktu wartego prawie $5.5 milionów. Według Briana Windhorsta z Cleveland Plain Dealer, Lakers starali się dogadać z Cavs, by pozyskać w zamian kontrakt Delonte Westa.

Jeśli Lakers pozbędą się Vujacica, na pewno zatrzymają u siebie Browna. Brown chce zostać w LA, ale negocjacje w sprawie jego kontraktu nadal trwają i jak można się domyślać, kwestią sporną są pieniądze.
_____________________________________________________________________
Jonathan Feigen z Houston Chronicle napisał, że Rockets mają wysłać Davida Andersona do Toronto, w zamian za pick w drugiej rundzie draftu.

Anthony Tolliver jest coraz bliżej podjęcia decyzji, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Według Springfield News-Leader, Tolliver wybiera między Warriors a Wolves.

Indianapolis Star podało informację, że Pacers starają się wytransferować Dunleavy'ego i Forda. Obaj mają kończące się kontrakty.

Otis Smith powiedział, że do końca tego tygodnia podejmie decyzję w sprawie trzeciego rozgrywającego Magic. Dodał, że rozważa ponowne zatrudnienia Jasona Williamsa.

0 komentarze:

Prześlij komentarz