środa, 28 lipca 2010

Offseason 2010: Bulls już nie chcą McGrady'ego

PLOTKI  TRANSFEROWE
Po poniedziałkowym workoucie i spotkaniu z Bulls, McGrady mówił tak, jakby było już pewne, że w przyszłym sezonie będzie grał w Chicago. Jednak według ostatnich doniesień, Bulls stracili zainteresowanie jego osobą i jest bardzo mało prawdopodobne, że zaproponują mu kontrakt, nawet niegwarantowany. Jak podaje ESPN, Bulls nie mają zastrzeżeń do jego zdrowia, ale poważnie obawiają się, że nie jest on w stanie zaakceptować roli zmiennika. Ostatnie wypowiedzi T-Maca świadczą o tym, że ciągle czuje się on gwiazdą. Na pytanie dziennikarzy czy zaakceptuje rolę rezerwowego, odpowiedział, że nie miałby z tym problemu, ale to nie jest jego celem. McGrady stwierdził, że gdyby nadal był zawodnikiem jakim był w Knicks, nie miałby problemu z wchodzeniem z ławki, ale ostatnio bardzo ciężko pracował, jest zdrowy i jest w znacznie lepszej formie. Dodał także, że podczas obozu treningowego udowodni, że jest starterem. T-Mac ciągle widzi siebie jako jednego z najlepszych graczy w lidze, podczas gdy Bulls szukają role playera, który będzie wchodził z ławki i grał niespełna 20 minut. Nawet fakt, że pozyskanie McGrady'ego bardzo popiera Rose, prawdopodobnie nie będzie miał już znaczenia.

Natomiast Clippers po zatrzymaniu Rasuala Butlera, także nie wydają się już zainteresowani T-Macem. Z drugiej strony, według ESPN, McGrady nigdy poważnie nie brał pod uwagę gry w LA, a jego workout dla nich miał przede wszystkim pomóc mu w negocjacjach z Bulls.
__________________________________________________________________
NBA wysłała to wszystkich drużyn notatkę, w sprawie Chrisa Pala. NBA ostrzega, że drużyny mogą kontaktować się z Paulem, jego agentem lub inną osobą niereprezentującą zawodnika, tylko za zgodą Hornets. Karą za nielegalny kontakt z Paulem może być zawieszenie osoby, która się z nim kontaktowała, zabronienie drużynie zatrudniania Paula, a także kara finansowa do $5 milionów. Notatka jest odpowiedzią na ostatnie doniesienia, że Leon Rose, agent Paula, rozmawiał z drużynami zainteresowanymi pozyskaniem jego klienta. 

Podczas swojego koszykarskiego campu Paul powiedział, że spotkanie z Hornets przebiegło bardzo dobrze, że nie potrafi sobie wyobrazić gry dla innej drużyny i nadal pozostaje oddany Nowemu Orleanowi.

Hornets natomiast odrzucają wszelkie propozycje rozmów na temat transferu Paual, mówiąc zainteresowanym drużynom, że nie zamierzają go oddawać.
__________________________________________________________________
Danny Ainge nie chciał komentować możliwości pozyskania Shaqa przez Celtics, ale potwierdził, że prowadzą z nim rozmowy.

Po utracie Tony'ego Allena, Celtics szukają dobrego defensora na ławkę i według Boston Globe są zainteresowani Delonte Westem, który niedługo powinien zostać zwolniony przez Wolves.
__________________________________________________________________
Mitch Kupchak powiedział, że ma nadzieję, że uda mu się zatrzymać Shannona Browna. Nadal trwają negocjacje jego kontraktu, które według GM Lakers powinny skończyć się za 7 do 10 dni.

Ben Q. Rock z Pinstriped Post napisał, że pozyskanie Sessionsa nie wpłynęło na zainteresowanie Cavs Brownem i nadal chcą go pozyskać.
__________________________________________________________________
Cavs są zainteresowani również Damienem Wilkinsem.

W wywiadzie dla El Mundo Deportivo, Rudy Fernandez powiedział, że Blazers chcą go wytransferować i razem z jego agentem pracują nad wymianą. Przypomnijmy, że Fernandez już po zakończeniu sezonu otwarcie mówił, że nie chce zostać w Portland.

Bulls poważnie biorą pod uwagę Eddie'go House'a.

4 drużyny wykazały zainteresowane Joey'em Grahamem – Cavs, Nuggets, Warriors i Heat.

Blazers skompletowali sztab trenerski McMillana. Jego nowym asystentem został przede wszystkim Bernie Bickerstaff, ale też Bob Ociepka i Buck Williams.

__________________________________________________________________
TRANSAKCJE


Heat podpisali nowy kontrakt z Shavlikiem Randolphem. Randolph rozpoczął miniony sezon w Miami, ale w grudniu został zwolniony. Po krótkim epizodzie w Portland, wrócił na Florydę w kwietniu i w sumie w barwach Heat rozegrał 3 mecze.

Warriors podpisali dwuletni kontrakt wart $2.4 milionów z weteranem Jannero Pargo.

0 komentarze:

Prześlij komentarz