piątek, 2 lipca 2010

offseason 2010: Gay zostaje w Memphis

Już właściwie przesądzone jest, że Gay zostanie w Memphis. Grizzlies zaproponowali mu kontrakt wart $81.6 milionów za 5 lat, a Gay zgodził się go przyjąć. Warto przypomnieć, że na początku poprzedniego sezonu Grizzlies proponowali mu przedłużenie umowy o 5 lat za $50 milionów, czyli Gay może być zadowolony ze znacznego wzrostu swojej wartości. Jeszcze przed offseason w Memphis zapodawano, że zrobią wszystko, by zatrzymać go u siebie i  wyrównają każdą ofertę złożoną przez inną drużynę. Gay miał w najbliższych dniach pojechać do Minnesoty, gdzie bardzo chcieli go pozyskać, ale Grizzlies nie zamierzali czekać, aż Wolves zaproponują kontrakt. Nie dali mu maksymalnej umowy, ale Gay też na nią nie zasługiwał. Dla Gay'a to bardzo dobry kontrakt, dostał dużo pieniędzy i zostaje w Memphis, gdzie tworzy się coraz lepsza drużyna.
___________________________________________________________________

Wolves stracili szansę na pozyskanie Gay'a, ale zrobili wszystko, by zatrzymać u siebie Milicica. Zaoferowali mu 4-letnią umowę na $20 milionów i oczywiście Milicic się na nią zgodził. Wolves są kolejną drużyną, która wierzy, że wybrany w drafcie z dwójką Milicic, jeszcze pokaże na co go stać. W zeszłym sezonie prawie wcale nie grał w Nowym Jorku, dopiero po przeprowadzce do Minnesoty zaczął regularnie pojawiać się na parkiecie. W 24 meczach notował 8.3 punktów i 5.5 zbiórek. Jak na niego są to bardzo dobre osiągnięcia, ale czy warto w niego inwestować? Jeszcze nie tak dawno, kiedy siedział na ławce Knicks, zapowiadał, że wraca do Europy. Wolves przekonali go, że u nich ma szansę grać, dlatego został. Tym samym, Wolves mają teraz w swoim składzie dwóch europejskich podkoszowych Milicica i Pekovica. Natomiast Jeffersona starają się wytransferować i w obecnej sytuacji jest już przesądzone, że nie zostanie on w Minnesocie.
Poza tym, Wolves mają w najbliższych dniach zaplanowane spotkanie z Davidem Lee. Pozostaje tylko pytanie po co?
___________________________________________________________________

Suns początkowo zaproponowali Frye'owi kontrakt wart $25 milionów za 5 lat. Jednak Frye wstrzymał się z zaakceptowaniem tej oferty, licząc, że dostanie jeszcze lepszą propozycję od innej drużyny. Dlatego Suns dołożyli jeszcze $5 milionów i w sumie już $30 milionowy kontrakt przekonał Frye'a do pozostania w Phoenix. Warto przypomnieć, że w zeszłym sezonie zarobił tylko $2 miliony.
___________________________________________________________________

Bosh miał podobno bardzo dobre spotkanie z Heat, którzy zaproponowali mu kontrakt. Jednak jak na razie Bosh nie zamierza składać żadnych deklaracji, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie.

Raptors zapewne stracą Bosha, dlatego zatrzymali u siebie młodego Amira Johnsona. Uzgodnili z nim warunki 5-letniego kontraktu wartego $34 miliony. Johnson ma dopiero 23 lata, ale już od 5 jest w NBA. W minionym sezonie będąc rezerwowym w Toronto notował średnio 6.2 punktów i 4.8 zbiórek. Podobno Suns i Warriors byli nim zainteresowani, dlatego Raptors nie czekali aż stracą drugiego PF i szybko dali mu duże pieniądze.
___________________________________________________________________
Lakers zaproponowali $30 milionów przez 5 lat Mike'owi Millerowi, ale dali mu deadline i oferta była ważna tylko do końca dnia. Na razie nie ma żadnych informacji, czy Miller ją przyjął czy nie. Ale według jednego ze źródeł, Miller chciał dostać więcej pieniędzy.
___________________________________________________________________
Hawks chcą wytransferować Marvina Williamsa. Podobno Warriors już się z nimi kontaktowali w tej sprawie.

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Johnson przyjmie ofertę maksymalnego kontraktu od Hawks i zostanie w Atlancie. Chociaż podobno ciągle kuszą go Knicks.
___________________________________________________________________
Jackson zostaje w Lakers, Rivers w Celtics. Natomiast Cavs oficjalnie już mianowali Byrona Scotta swoim nowym head coachem.
___________________________________________________________________
Według ostatnich doniesień spotkanie LeBrona z przedstawicielami Nets było bardzo udane. Nets nie tylko przedstawili mu wizję zbudowania mistrzowskiej drużyny, ale też jeszcze większego wypromowania osoby Jamesa na skalę światową. Żeby ostatecznie przekonać go do przyjścia do New Jersey, będą starali się zwiększyć swoje salary cap space, by móc podpisać 2 maksymalne kontrakty.

Podobno w poniedziałek Jamesa ma podać swoją decyzję.
___________________________________________________________________
Pojawiła się plotka o możliwej wymianie sing-and-trade, w efekcie której Boozer miałby trafić od Orlando. Magic mieli natomiast wysłać Gortata i Bassa do Utah. Jednak według kilu źródeł nie są to prawdziwe doniesienia, a Magic nie są zainteresowani Boozerem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz