poniedziałek, 28 czerwca 2010

Plotki transferowe: 1 lipca coraz bliżej

Rod Thorn przestanie być prezydentem Nets 15 lipca. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca, ale zostanie trochę dużej w klubie, by pomóc Nets na początku free agency. Według ESPN decyzja o odejściu z Nets nie jest podyktowana żadnymi nieporozumieniami czy kwestiami finansowymi, jest to w pełni autonomiczna decyzja Thorna. Potwierdza to sam zainteresowany, który powiedział, że nie ma żadnych zastrzeżeń do nowego właściciela. Jednak New York Daily News podaje, że był on zmęczony ciągłym kontrolowaniem jego ruchów przez współpracowników Prokhorova i dlatego zdecydował się odejść. Według innego źródła, Nets poprosili Thorna, by zgodził się na zmniejszenie pensji o 80%, po tym jak zakończy się jego obecny kontrakt. Thorn poczuł się urażony tą propozycją.

Głównym faworytem do zastąpienia Thorna jest Jerry Colangelo. Prokhorov powiedział, że jest zachwycony pracą, jaką wykonał Colangelo budując skład reprezentacji USA na Igrzyska w Pekinie i jego wcześniejszą pracą w roli GM Suns.  Natomiast Colangelo w jednym z wywiadów zasugerował, że byłby zainteresowany ofertą od Neta, ale dodał, że na razie nikt z nim się nie kontaktował w tej sprawie.

Sam Mitchell dołączy do sztabu trenerskiego Johnsona, będzie jego pierwszym asystentem. Tym samym, na ławce Nets zasiądzie 2, z ostatnich 5 zdobywców nagrody Coach of the Year.

Nets są pierwsi w kolejce do rozmowy z Jamesem, a konkretnie Prokvorov i Jay-Z. W sumie, przez pierwsze trzy dni free agency James planuje spotkania z 6 drużynami.
_______________________________________________
Również Mavs będą walczyć o Jamesa i tak samo jak Nets, Knicks, Heat, Bulls i Clippers zamierzają spotkać się z LeBronem w pierwszych dniach lipca. Mavs co prawda nie mają wolnych pieniędzy, by zaoferować mu kontrakt, ale mają zamiar pozyskać go za pomocą sign-and-trade. Według niektórych, drużyna z Dallas może być czarnym koniem wyścigu po LeBrona, ale mają małe szanse na powodzenie. Mavs liczą, że Nowitzki szybko zdecyduje o podpisaniu nowej umowy i pozostaniu w Dallas, a Jamesa przekona także obecność w drużynie Kidda, z którym jest w bardzo dobrych relacjach.
_______________________________________________
Do komitetu poparcia, który ma przekonać Jamesa do przeprowadzki do Nowego Jorku dołączyli P. Diddy, James Gandolfini i Philip Seymour Hoffman. Knicks już przygotowali wystawny obiad na Manhattanie dla Jamesa, ale musieli zmienić plany, gdy okazało się, że LeBron nie zamierza jeździć od miasta do miasta, a zamiast tego, to przedstawiciele Knicks muszą lecieć do Ohio. Na spotkanie z LeBronam, poza Walshem i D'Antoni'm ma również wybrać się Allan Houston.

Pierwszego lipca Walsh i D'Antoni mają być w Los Angeles, by spotkać się z Joe Johnsonem. Według Chrisa Broussarda z ESPN, Knicks są wysoko na liście drużyn, w których chciałyby on grać. Podczas swojego pobytu w LA, Walsh i D'Antoni chcą również spotkać się ze Stoudemire'm. Na ten sam dzień mają zaplanowaną również wizytę w Ohio.
_______________________________________________
Wade i Bosh zgodzili się natomiast odwiedzić Nowy Jork.

Jeden z generalnych managerów powiedział Jonowi Rothsteinowi z MSG Network, że Bosh na pewno podpisze kontrakt z Heat. Według tych doniesień, Bosh już od dawna planował przeprowadzkę do Miami i jest to już przesądzone. Natomiast New York Times donosi, że według innego GM'a jest przesądzone, że Bosh będzie grał razem z Jamesem w Bulls
Komentując te plotki, Bosh powiedział, że nie podjął jeszcze żadnej decyzji, ale poważnie bierze pod uwagę Heat i pierwszego lipca spotkania się z przedstawicielami drużyny.

Według World Wide Wes'a, James nie wróci do Cavs, przejdzie do Bulls razem z Boshem.
_______________________________________________
Heat dalej pracują nad zwiększeniem miejsca w swoim salary cap i prowadzą rozmowy w sprawie wykupienia kontraktu Jamesa Jonesa. Ma on kontrakt do końca sezonu 2012/13 za $15.5 milionów, ale jest on tylko w części gwarantowany, jeśli James zostanie zwolniony przed pierwszym lipca. Jeśli Heat zwolnią Jamesa mogą zyskać kolejne $2.8 milionów na wydatki w offseason.

Haslem powiedział, że Heat są zainteresowani zatrzymaniem go w drużynie.

Pat Riley zaprzeczył doniesieniom, że Heat podczas draftu za wszelką cenę chcieli wytransferować Beasely'a. Riley stwierdził, że zamierza zatrzymać zawodnika wybranego z drugim numerem w drafcie 2008.
_______________________________________________
Celtics chcieliby podpisać kontrakt z Bradem Millerem. Ściągnięcie go do Bostonu, jak również zatrzymanie Allena, będą głównymi celami drużyny w tym offseason.

Poza tym, Celtics są przekonani, że Rivers pozostanie na kolejny sezon. Powodem takiego przeświadczenia jest aktywność trenera. Rivers brał udział w przygotowaniach do draftu i razem z Ainge'm pracuje nad przygotowaniem drużyny do okresu free agency. Prowadził też podobno rozmowy z potencjalnymi kandydatami do zastąpienia Thibodeau w jego sztabie. W tym tygodniu ma oficjalnie poinformować o swojej decyzji.
_______________________________________________
Jednym z najważniejszych ruchów transferowych w tym offseason dla Spurs jest przekonanie Tiago Splittera do gry w NBA. Jednak będą musieli go skusić odpowiednimi pieniędzmi, ponieważ w Hiszpanii, Brazylijczyk również może otrzymać lukratywny kontrakt. Według jednego z działaczy NBA, Spurs będą musieli zaproponować mu kontrakt na 5 lat wart około $25-30 milionów, by zdecydował się on na przeprowadzkę do San Antonio.
_______________________________________________

Phil Jackson powiedział ostatnio, że skłania się ku emeryturze, ale jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji. Wszystko zależy od stanu jego zdrowia.

Anthony i Nuggets są podobno coraz bliżsi porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu. Nuggets zaproponowali swojemu liderowi umowę wartą $65 milionów za trzy lata.

Otis Smith potwierdził, że prowadził rozmowy z Raptors w sprawie transferu, który mógłby zakończyć się powrotem Turkoglu do Orlando. Zaprzeczył natomiast rozmowom z Bulls, a także plotkom o możliwej wymianie z Hornets.

Rudy Fernandez powiedział, że są nim zainteresowani Olympiacos, Barcelona, Real Madrid i Unicaja, ale on wolałby pozostać w NBA. Jeśli jednak Blazers go nie wytransferują, albo trafi do drużyny, w której nie chce grać, najprawdopodobniej wróci do Europy.

Pistons chcieliby wytransferować Jasona Maxiella i Chrisa Wilcoxa, którzy w przyszłym sezonie razem zarobią $8 milionów.

Po zwolnieniu Pritcharda, Blazers szukają nowego generalnego managera i najbardziej zainteresowani są zatrudnieniem byłego GM Cavs, Ferry'ego.

Blazers planują zwolnić Ryana Gomesa, którego pozyskali z Wolves w dniu draftu.

GM Jazz powiedział, że priorytetem dla jego drużyny jest zatrzymanie Boozera.

Prezydent Clippers powiedział, że chcą zatrudnić trenera do pierwszego lipca. Głównymi kandydatami mają być Dwane Casey, Mike Woodson i Vinny Del Negro.

Mo Williams na swoim twitterze błagał Cavs, by go nie oddawali:

0 komentarze:

Prześlij komentarz