środa, 30 czerwca 2010

Plotki transferowe: Knicks walczą o LeBrona

New York Post podał niedawno, że osoba zbliżona do LeBrona twierdzi, że Nets wyprzedzili Knicks w wyścigu po Jamesa. Osoba ta dodała również, że gdyby nie fakt, że Nets następne 2 lata spędzą Newark, byliby pewniakiem dla Jamesa.

Natomiast Alan Hahn z New York Newsday donosi, że LeBron poinformował Knicks, że nie podjął jeszcze decyzji i chce wysłuchać ich propozycji.

Według SI.com Knicks mają zamiar zachęcić LeBrona poprzez zaprezentowanie mu planu ściągnięcia do Nowego Jorku trzech gwiazd. Poza Jamesem mają to być Joe Johnson i któryś z dwójki Chris Bosh – Amare Stoudemire. Knicks nie mają jednak wystarczająco dużo pieniędzy, by podpisać 3 maksymalne kontrakty, dlatego zaproponują im niższe umowy i równe rozdzielenie $34.5 milionów, którymi dysponują. Do tej niższej podstawowej pensji Knicks dodadzą bonusy, dzięki czemu w pierwszym sezonie każdy z gwiazdorów będzie mógł zarobić blisko $16 milionów. Poza tym, możliwość zarobienia dużych pieniędzy poza parkietem w Nowym Jorku, ma przekonać gwiazdy, że niższy kontrakt nie musi wcale być dla nich niekorzystny. Ostatnim argumentem Knicks będzie kończący się kontrakt Curry'ego i zapowiedź wykorzystania tych pieniędzy na pozyskanie kolejnego klasowego zawodnika w przyszłorocznym offseason.

Warto jeszcze dodać, że na rozmowy z Jamesem do Ohio leci także właściciel Knicks.
_______________________________________________

Yao Ming zdecydował się pozostać w Houston na kolejny sezon i nie zrezygnuje z ostatniego roku swojego kontraktu. 

Pierce natomiast zrezygnuje z $21.5 milionów, jakie miał zapisane w umowie na następny sezon i stanie się wolnym agentem. Według ESPN, na początku okresu free agency Pierce będzie rozmawiał z Celtics w sprawie nowego kontraktu (maksymalnie mogą zaproponować mu $96 mln za 4 lata), ale później wysłucha też ofert innych drużyn. GM Celtics, Danny Ainge powiedział, że nie jest pewny co zrobi Pierce i jest możliwe, że zmieni on barwy klubowe.
_______________________________________________

Magic zastanawiają się nad pozyskaniem Brada Millera. Jeśli podpisaliby kontrakt z tym weteranem, mogliby wytransferować Gortata.

Według CBS Sports, Magic będą bardzo aktywni podczas tego offseason, a pozyskanie przez nich Arenasa jest bardzo prawdopodobne.

Barnes mówi, że chciałby podpisać nowy kontrakt z Magic, ale zainteresowani nim są również Lakers, Mavs i Spurs.
_______________________________________________

Podczas wywiadu radiowego GM Raptors, Bryan Colangelo przyznał, że jest coraz bardziej pewne, że nie uda im się zatrzymać Bosha. Jednak źródła zbliżone do drużyny z Toronto i Bosha podają, że zawodnik decydując się na odejście, będzie starał się wypracować porozumienie sign-and-trade. Dzięki temu nie zostawi Raptors z niczym, a sam też będzie mógł dostać wyższy kontrakt.

Turkoglu zmienił swoje zdanie i już nie domaga się transferu, tak stanowczo jak jeszcze kilka tygodni temu. Teraz jest gotowy zostać w Toronto, ale oczekuje zmian w stylu gry drużyny.
_______________________________________________

Według Los Angeles Times Biran Shaw jest bliski zaakceptowania oferty Cavs i zostania ich nowym trenerem. Jednak Brian Windhorst z The Plain Dealer donosi, że do porozumienia pomiędzy Shawem i Cavs jest jeszcze daleko.

Adrian Wojnarowski z Yahoo podał, że GM Chris Grant poinformował go, że nie złożył jeszcze żadnej oferty kontraktu trenerskiego. Jak na razie wiadomo tylko, że finalistami w walce o stanowisko head coacha Cavs są Byron Scott i Brian Shaw.

Wcześniej pojawiła się informacja, że Cavs chcą mieć trenera do czwartku.
_______________________________________________

Tak jak można było oczekiwać po ostatnich doniesieniach, Blazers zwolnili pozyskanego niedawno Ryana Gomesa.

Tuż po zwolnieniu Pritcharda, pojawiła się informacja, że Blazers chcieliby, żeby Danny Ferry został ich nowym GM'em. Według źródła zbliżonego do Ferry'ego, jest on poważnie zainteresowany pracą w Portland. Dzisiaj obie strony mają się spotkać.
_______________________________________________

Wczoraj bardzo dużo mówiło się o spotkaniu pomiędzy Wade'em, Jamesem i Boshem w Miami. Jednak agent Wade'a i Bosha powiedział, że takie spotkanie nie miało miejsca, a Wade w miniony weekend był poza Miami.

Wade dał Heat swoją listę życzeń, czyli listę wolnych agentów, o których Pat Riley ma walczyć w tym offseason. Wade nie ujawnił nazwisk z tej listy. 
_______________________________________________ 

Suns ciągle mają nadzieję, że uda im się zatrzymać Stoudemire'a. Wielu uważa, że ich jedyną szansą jest zaproponowanie mu maksymalnego kontraktu. Jednak jeszcze w poniedziałek ESPN podał informację, że Suns nie zamierzają oferować mu maksymalnej umowy. Wczoraj władze Suns i Amare mieli spotkać się w Los Angeles, by rozmawiać w sprawie nowego kontraktu.

Heat, Bulls i Nets wyrazili zainteresowanie Boozerem i już planują spotkania z nim. Do tego grona dołączyć mają również Knicks.

Mavs mają małe szanse na pozyskanie LeBrona, dlatego starają się również o Joe Johnsona, którego chcieliby pozyskać za pomocą sign-and-trade. Johnson chce dostać jak najwyższy kontrakt, dlatego opcja sign-and-trade jest dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Według Journal Times będący wolnym agentem Shaq, może liczyć na dwuletni kontrakt wart $8 milionów.

1 komentarz:

  1. Dobry wpis, więcej takich poproszę :)

    OdpowiedzUsuń