wtorek, 15 czerwca 2010

Plotki transferowe: Cavs czekają na decyzję Izzo

Cavs ciągle czekają na decyzję Toma Izzo, ale w razie gdyby nie przyjął on ich oferty, już szykują plan B i prowadzą rozmowy z Byronem Scottem. Podobno poważnie biorą pod uwagę również Mike'a Woodsona i Briana Shaw. Izzo natomiast czeka z podjęciem decyzji, chcąc dowiedzieć się jakie są szanse, że LeBron pozostanie w Cleveland. James nie rozmawiał z nim w tej sprawie i nie zmierza angażować się w proces zatrudniania nowego trenera. Na razie nie chce niczego deklarować, ani obiecywać, że podpisze nowy kontrakt z Cavs. Jednak niedawno pojawiała pojawiła się informacja od osób z otoczenia Jamesa, że w 100% popiera on zatrudnienie obecnego trenera Michigan State. Wcześniej nie było to takie pewne, ponieważ mówiło się, że James chciałby mieć trenera, który ma za sobą grę w NBA.
Mimo że Izzo jeszcze nie zdecydował, czy będzie nowym trenerem Cavs, już pojawiają się spekulacje na temat jego możliwych asystentów. Adrian Wojnarowski z Yahoo podaje, że Izzo będzie przekonywał Lawrence'a Franka i Erica Snow do dołączenia do jego sztabu trenerskiego. Natomiast kibice Michigan State chcą przekonać Izzo do pozostania i w tym celu stworzyli stronę weloveizzo.com

David Geffen (jeden z założycieli wytwórni filmowej DreamWorks) chciałby kupić część udziałów w Clippers i obiecuje, że jeśli zostanie współwłaścicielem drużyny, ściągnie do niej LeBrona. Geffen chciałby kupić pakiet większościowy, ale na razie przekonuje właściciela Clippers do sprzedania chociażby 49%. Jednak według wielu źródeł, Donald Sterling nie zmierza pozbywać się nawet części udziałów w swojej drużynie.

Tyson Chandler może zostać wolnym agentem. Według Chada Forda z ESPN, Chandler poważnie rozważa wykorzystanie opcji w kontrakcie i rezygnację z ostatniego roku umowy ($12.6 mln). Środkowy Bobcats w ostatnich sezonach miał sporo problemów zdrowotnych, ale teraz jest już w pełni zdrowia. Oczywiście Chandler nie będzie mógł liczyć, że podpisze kontrakt dający mu roczne zarobki na poziomie blisko $13 milionów, ale według Forda może dostać kilkuletni kontrakt na około $10 milionów rocznie. W tym offseason drużyny mają dużo wolnych pieniędzy, jest też sporo drużyn, które szukają centra, a na rynku wolnych agentów prawdziwych środkowych jest bardzo mało i to może być dużą szansą dla Chandlera.

Wade spotkał się z Boshem w restauracji w Los Angeles, widział się też z Johnsonem na imprezie marki Jordan. Tłumaczył potem, że nie rozpoczął jeszcze rekrutacji, a to były to zwykłe spotkania z kolegami. Powiedział również, że nie zamierza odchodzić z Miami.

Phil Jackson powiedział, że jak tylko sezon się zakończy, w ciągu tygodnia podejmie decyzję o swojej przyszłości. Asystent Fran Hamblen ma przeczucie, że Phil pozostanie na kolejny rok.

Marc Stein z ESPN donosi, że Hornets będą aktywni w tym offseason. Mieliby dać zielone światło na transfer z udziałem młodego Collisona, ale drużyna chcąca go pozyskać, musiałaby przejąć równocześnie jeden z dużych kontraktów: Okafor, Stojakovic lub Posey.

Kings szukają zawodnika na pozycję niskiego skrzydłowego i według Yahoo! Tayshaun Prince może być dla nich dobrym rozwiązaniem. Pistons są gotowi wytransferować Prince'a lub Hamiltona, natomiast Kings są skłonni oddać swój 5 pick w drafcie, a także szukają możliwości wymiany Nocioni'ego. Argentyńczyk w zeszłym tygodniu poprosił o transfer i powiedział hiszpańskiej gazecie, że jego klub zgodził się go wytransferować, a do wymiany może dojść podczas draftu.

Podobno w ostatnim czasie najbardziej aktywny w rozmowach transferowych jest Colangelo. Szuka możliwości pozyskania kolejnego wyboru w drafcie (mają już 13), chce kupić pick w granicach 20-30. Poza tym, GM Raptors zamierza oddać Turkoglu, Calderona i Jacka. Do transferu z udziałem Turka może dojść już podczas draftu. Turkoglu najchętniej wróciłby do Sacramento, gdzie rozpoczynał swoją karierę.

Według ostatnich doniesień, po tym sezonie Ray Allen odejdzie z Celtics, by dołączyć do Wade'a i Bosha w Miami. Natomiast Tony Allen, również będący wolnym agentem, chciałby zostać w Bostonie.

Według wielu źródeł, Nuggets chcą zdobyć wybór w pierwszej dziesiątce draftu, a w zamian oferują Lawsona. Celem Nuggets jest pozyskanie w drafcie zawodnika podkoszowego.

Nets nie mają zamiaru ściągnąć do siebie Shaqa, który wyraził chęć gry w Newark. Natomiast sam Shaq  twierdzi, że zainteresowani nim są Mavs.

Władze NBA zatwierdziły kupno Wizards przez Teda Leonsisa. Nowy właściciel powiedział, że nie szuka możliwości transferu Arenasa.

Nate McMillan chciałby, żeby Bernie Bickerstaff został jego asystentem i zastąpił Williamsa, który jest nowym trenerem Hornets.

Rafer Alston chciałby w przyszłym sezonie grać w Knicks, w jego rodzinnym Nowym Jorku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz