środa, 16 września 2009

24 sekundy - dzień 8

24: Chorwacja pokonała Niemcy w meczu, w którym zwycięzca awansował do ćwierćfinału, a przegrany odpadał z turnieju.

23: Na 6 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Rosjanie mieli dwupunktowe prowadzenie i piłkę po swojej stronie. Jednak zbyt szybko chcieli ją przeprowadzić na połowę przeciwnika i w efekcie odnotowali stratę. To dało szansę Macedonii na doprowadzenie do remisu. Decydujący rzut oddawał Dimitar Mirakovski, nie trafił i Macedonia odpadała z turnieju.

22: W drużynie Rosji świetne spotkanie rozegrał Timofey Mozgov. Już po pierwszej połowie miał 15 punktów. W drugiej grał trochę mniej ponieważ miał problem z faulami, ale nie przeszkodziło mu to w zakończeniu meczu z dorobkiem 25 punktów i 11 zbiórek. Jego skuteczność z gry wyniosła 65%.

21: Udany występ zaliczył również Anton Ponkrashov. Na swoim koncie miał 10 punktów, 7 asyst i 6 zbiórek. Gorzej wypadł pod względem skuteczności trafiając tylko 25% rzutów, poza tym, to on popełnił stratę w ostatnich sekundach, która mogła zmusić Rosjan do rozegrania dogrywki.

20: Słabo natomiast zagrał najlepszy strzelec Rosjan na Eurobaskecie Kelly McCarty, zdobył 9 punktów pudłując 10 z 13 rzutów z gry.

19: W całym meczu Rosjanie oddali tylko jeden celny rzut za trzy na 15 prób (skuteczność 7%). Zanim w końcu trafili zza linii spudłowali 13 kolejnych rzutów.

18: Fatalnie spisując się na dystansie, Rosjanie bardzo często kończyli swoje akcje spod kosza. Ostatecznie, z „pomalowanego” zdobyli aż 22 punkty więcej niż Macedończycy (48-26).

17: Macedonia walczyła z Rosjanami jak równy z równym, do końca wierzyli, że uda im się wygrać i awansować dalej. Ich najlepszym zawodnikiem był Pero Antic, który zakończył mecz z dorobkiem 19 punktów (55%) i 10 zbiórek.

16: Jednym z ważnych czynników, który przesądził o ostatecznym zwycięstwie Chorwacji nad Niemcami były straty. Chorwaci popełnili ich 9, Niemcy aż 20.

15: Chorwacja rozpoczęła to spotkanie od serii 12-3, ale pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20-19 i do końca meczu na parkiecie toczyła się wyrównana rywalizacja.

14: Chorwaci zdobyli ostatecznie 15 punktów z ponowionych akcji, natomiast Niemcy zakończyli mecz bez żadnego punktu „drugiej szansy”.

13: Najlepszym zawodnikiem Chorwacji był Roko-Leni Ukic, dla którego był to najbardziej udany występ na tych Mistrzostwach. Zdobył 18 punktów trafiając 50% rzutów z gry, poza tym miał 4 zbiórki i 3 asysty.

12: Już po raz drugi na tym turnieju Heiko Schaffartzik zakończył spotkanie trafiając 5 rzutów za trzy na 5 prób. Wszystkie jego rzuty w tym meczu były celne, co dało mu 18 punktów.

11: Całkiem dobry występ odnotował też Patrick Femerling. Na 7 oddanych rzutów trafił 6 i zdobył 15 punktów.

10: Francja po dwóch rundach pozostaje niepokonana.

9: Gracja natomiast wygrała 4 pierwsze mecze na tych Mistrzostwach, a obecnie mają serię 2 porażek.

8: Na 8 sekund przed końcem czwartej kwarty Vasileios Spanoulis trafił za trzy i doprowadził do remisu po 69.

7: Francuzi dobrze wykorzystali ostatnią akcję i możliwość zapewnienia sobie zwycięstwa. Celny rzut tuż przed końcową syreną oddał Nando De Colo.

6: Najlepszym zawodnikiem Grecji był Spanoulis, który zdobył 16 punktów (50%), miał 2 asysty i 3 zbiórki.

5: W pierwszej połowie w drużynie Francji najlepiej zaprezentował się Alain Koffi, zdobył wtedy 14 punktów i zebrał 4 piłki. Jednak druga połowa w jego wykonaniu była już znacznie gorsza i zakończył mecz mając na koncie 14 punktów i 6 zbiórek.

4: Trener Francji oszczędzał swoich najważniejszych zawodników. Dlatego Tony Parker grał krótko, tylko niecałe 22 minuty. W tym czasie odnotował 12 punktów (2/7 z gry), 2 asysty i 4 zbiórki.

3: Mimo niższej zdobyczy w meczu z Grecją, Parker pozostaje najlepszym strzelcem Eurobasketu spośród zawodników, którzy nadal są w grze. Jego średnia to 18 punktów.

2: Rosja zajęła drugie miejsce, wyprzedzając Grecję. Obie drużyny mają tyle samo zwycięstw, ale w bezpośrednim pojedynku lepsi byli Rosjanie.

1: Mecze Francja-Grecja i Rosja-Macedonia zakończyły się identycznym wynikiem 71-69. Trzecie wczorajsze spotkanie także zakończyło się bardzo zbliżonym rezultatem, Chorwaci wygrali 70-68.