niedziela, 13 września 2009

24 sekundy - dzień 5

24: Hiszpanie nadal mają problemy z udowodnieniem swojej siły na Polskich parketach, wczoraj przegrali po raz drugi na tych Mistrzostwach.

23: Po zwycięstwie z Hiszpanią, Turcja jest jedyną drużyną bez porażki w grupie F i ma zagwarantowany awans do ćwierćfinału.

22: Po udanym występie przeciwko Polakom, we wczorajszym meczu bardzo dobrze w pierwszej połowie zagrał Omer Asik. Zdobył wtedy 13 punktów i zebrał 4 piłki. Drugą połowę zaczął słabo i krótko przebywał na parkiecie.

21: Najwięcej punktów dla Turcji zdobył Ersan Ilyasova – 15, ale przy niskiej skuteczności z gry wynoszącej 42%.

20: Hidayet Turkoglu w meczu z Hiszpanią miał na swoim koncie zaledwie 2 punkty (1/5). Trochę lepiej wypadł w pozostałych statystykach – 3 asysty, 3 zbiórki i 3 przechwyty. Nie najlepsze osiągnięcia lidera nie przeszkodziły Turcji w odniesieniu zwycięstwa, ponieważ Turkoglu mimo słabych statystyk był przydatny.

19: Rudy Fernandez po pierwszej kwarcie miał na swoim koncie 11 punktów. Natomiast przez kolejne trzy kwarty dołożył tylko 5 punktów.

18: Najlepszym zawodnikiem Hiszpanii był Pau Gasol, który zaliczył 16 punktów, 9 zbiórek i 3 bloki.

17: Ilyasova zablokował rzut wchodzącego pod kosz Sergio Llulla w ostatnich sednach, ta akcja przesądziła o zwycięstwie Turcji.

16: Juan Carlos Navarro od początku tego turnieju nie prezentuje wysokiej formy, ale mecz z Turcją był dla niego jak dotąd najgorszy. Zdobył tylko 7 punktów pudłując 5 z 8 rzutów z gry.

15: Nie popisał się również Ricky Rubio. Co prawda miał 6 asyst, ale tylko 3 punkty i skuteczność na poziomie 14%.

14: Litwa awansowała do grupy F jako najgorsza drużyna, bez zwycięstwa przepisanego z pierwszej rudny. Swoją słabą formę potwierdzili w meczu ze Słowenią, przegrywając różnicą 23 punktów.

13: Słoweńcy zupełnie zdominowali to spotkanie. Na koniec pierwszej kwarty uzyskali 10 punktową przewagę, a potem już pewnie ją utrzymywali i nawet na chwilę nie pozwolili zbliżyć się Litwinom.

12: W drużynie Słowenii najlepszym zawodnikiem był Jaka Lakovic. Na swoim koncie miał 24 punkty (58% z gry), 4 asysty i 3 przechwyty.

11: Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Erazem Lorbek, który zdobył 17 punktów ze skutecznością 53% i zebrał 8 piłek.

10: W drużynie Litwy żaden zawodnik rozpoczynający mecz w pierwszej piątce nie osiągnął bariery 10 punktów.

9: Po raz kolejny na tym Eurobaskecie zawiódł Linas Kleiza. Miał problemy z faulami, grał krótko i zakończył spotkanie z dorobkiem 6 punktów (2/5) i 3 zbiórek.

8: Michał Ignerski w pierwszej kwarcie oddał 3 celne rzuty za trzy, zdobył 11 punktów, a potem zupełnie znikł. Mecz zakończył mając 13 punktów.

7: Wczoraj fatalnie zagrał Maciej Lampe. Z 7 oddanych rzutów trafił zaledwie jeden, co dało mu 2 punkty, poza tym zebrał 5 piłek.

6: Także David Logan miał problemy z wykończeniem ataków. Ostatecznie zaliczył 10 punktów ze skutecznością wynoszącą 33%.

5: Na 4 minuty przed końcem trzeciej kwarty Serbowie zakończyli swoją serię punktową 13-0 i osiągnęli najwyższą w tym spotkaniu przewagę – 16.

4: Najlepsza piątka Polaków we wczorajszym meczu to: Koszarek, Chyliński, Roszyk, Szewczyk i Gortat. Kiedy oni byli na bosku, nasza drużyna była 10 punktów na plusie. To dzięki nim w połowie czwartej kwarty przegrywaliśmy już tylko 2 punktami.

3: Z ławki świetną zmianę dali Łukasz Koszarek i Szymon Szewczyk. Pierwszy z nich zakończył mecz z dorobkiem 16 punktów i 4 asysty, z czego 13 punktów i wszystkie asysty zaliczył w drugiej połowie. Natomiast Szewczyk w drugiej połowie odnotował 7 punktów i 6 zbiórek.

2: W drużynie Serbii dobrze zagrał Nenad Krstic, który zdobył 18 punktów trafiając połowę swoich rzutów z gry, poza tym miał 8 zbiórek i 2 bloki.

1: Najlepszym zawodnikiem Polski był oczywiście Marcin Gortat – 16 punktów (53%), 9 zbiórek, 3 asysty i 2 bloki.