piątek, 18 września 2009

24 sekundy - ćwierćfinały

24: Pierwsze dwa mecze ćwierćfinałów były bardzo jednostronne, oba zakończyły się dwucyfrową różnicą punktową.

23: W meczu Serbia-Rosja decydująca była druga kwarta. Serbowie rozpoczęli ją od serii 17-0. Rosjanie przez 10 minut zdołali zdobyć zaledwie 4 punkty, a swoim rywalom pozwolili rzucić 20. W tym czasie Rosjanie oddali tylko 6 rzutów z gry, z których trafili jeden, do tego odnotowali 5 strat.

22: Poza fatalną druga kwartą, pozostałe trzy wygrała drużyna Rosji 64-59.

21: Najwięcej punktów dla Serbii zdobył Uros Tripkovic, miał ich 18 ze skutecznością 75%.

20: Nenad Krstic zaliczył tylko 10 punktów i 2 zbiórki, ale więcej z jego strony Serbia nie potrzebowała. Ich lider mógł długo odpoczywać, na parkiecie spędził niecałe 18 minut.

19: W drużynie Rosji najlepiej zaprezentował się Vitalii Fridzon, który na swoim koncie miał 15 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty. Warto dodać, że trafił wszystkie 6 rzutów z gry, w tym 3 za trzy.

18: Bardzo słaby mecz rozegrali Sergey Bykov i Kelly Mc Carty. Są to czołowi strzelcy Rosji na Mistrzostwach, ale w starciu z Serbią zdobyli łącznie 16 punktów przy fatalnej skuteczności 29.4%.

17: Przed tym meczem Francuzi wygrali 6 kolejnych spotkań i awansowali do ćwierćfinału bez porażki. Teraz stracili szansę na medal.

16: Francja po raz pierwszy na tych Mistrzostwach straciła ponad 80 punktów.

15: Fantastyczny mecz rozegrał Pau Gasol. Zdobył 28 punktów ze skutecznością 85%, zebrał 9 piłek i zaliczył 3 bloki.

14: Drugim strzelcem Hiszpanii był Rudy Fernandez - 16 punktów. Poza tym na swoim koncie miał jeszcze 5 zbiórek i aż 6 przechwytów.

13: Tony Parker zakończył spotkanie mając zaledwie 6 punktów, w sumie oddał 8 rzutów z gry, a trafił tylko raz. Do tak słabego występu lidera Francji przyczyniła się świetna gra w obronie Ricky'ego Rubio.

12: Pojedynek Turcji z Grecją to był prawdziwy mecz walki, zdominowany przez obronę, bardzo wyrównany i zakończony dopiero po dogrywce

11: Do dogrywki doprowadził Ender Arslan, który rozegrał indywidualną akcję i wchodząc pod kosz zdobył dwa punkty równo z końcową syreną. W dogrywce też oddawał ostatni rzut, ale tym razem nie trafił za trzy i Turcja przegrała.

10: Hidayet Turkoglu przez pierwsze trzy kwarty nie zdobył żadnego punktu. Natomiast w kluczowym momencie spotkania, w czwartej kwarcie odnotował ich 11 i był czołowym zawodnikiem swojej drużyny.

9: Słabo w ataku zagrał Ersan Ilyasova, zaliczył tylko 9 punktów ze skutecznością 31%. Chociaż pod koniec dogrywki trafił ważny rzut za trzy. Poza tym, dobrze spisywał się w pozostałych elementach gry, miał 7 zbiórek, 3 bloki i 3 przechwyty.

8: Grecy zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim Vasileiosowi Spanoulisowi. Zdobył on 23 punkty, zebrał 4 piłki i odnotował 7 asyst. Zza linii trzech punktów trafił sześciokrotnie z 9 prób, w tym 2 kluczowe trójki w dogrywce.

7: Grecy zupełnie zdominowali walkę na tablicach, zebrali 47 piłek (najwięcej miał Fotsis - 13), z czego 17 w ataku. Turcy mieli tylko 28 zbiórek, 9 w ataku.

6: Turcy w pierwszej połowie ani razu nie stanęli na linii rzutów wolnych, ostatecznie mieli tylko 13 wolnych, w tym 6 celnych. Podczas gdy Grecy z linii zdobyli 26 punktów na 35 prób.

5: Słowenia jest jedyną drużyną, która rozpoczynała ćwierćfinał z wyższej pozycji i wygrała.

4: Chorwacja po pierwszej połowie prowadziła 47-39, ale w trzeciej kwarcie zdołali zdobyć zaledwie 3 punkty. Całą druga połowę, w której świetną defensywę zaprezentowali Słoweńcy, przegrali 18-28.

3: Najlepszym zawodnikiem Chorwacji był Roko-Leni Ukic, już w pierwszej kwarcie miał 12 punktów, ostatecznie odnotował ich 21.

2: Bohaterem meczu był Erazem Lorbek. Zdobył 27 punktów ze skutecznością z gry aż 77%. Do tego na swoim koncie miał jeszcze 8 zbiórek i 3 przechwyty.

1: W półfinale znalazły się 3 drużyny z grupy F (Hiszpania, Serbia i Słowenia) i równocześnie te 3 drużyny grały razem w grupie C.