wtorek, 15 września 2009

24 sekundy - dzień 7

24: Litwini rozpoczęli mecz z Hiszpanią bardzo dobrze i po pierwszej kwarcie prowadzili 24-15

23: W drugiej kwarcie było już znacznie gorzej. Litwini przez 7 minut nie potrafili trafiać do kosza, a Hiszpania odnotowała serię 23-0. Od tego momentu spotkanie było już jednostronnym popisem podopiecznych Sergio Scariolo.

22: Bardzo dobry występ odnotował Pau Gasol. Był najlepszym strzelcem w drużynie Hiszpanii z 19 punktami na koncie. Warto dodać, że trafił aż 8 z 10 rzutów z gry. Poza tym miał jeszcze 8 zbiórek i 3 bloki.

21: Rubio imponował skutecznym kreowaniem partnerów i zaliczył 9 asyst (jego najlepszy występ pod tym względem na Eurobaskecie).

20: W drużynie Litwy najlepszym zawodnikiem był Marijonas Petravicius. Zdobył 13 punktów (55% z gry) i zebrał 8 piłek.

19: Litwa jest obecnie najgorszą drużyną, która dostała się do drugiej rundy. Jako jedyni mają na swoim koncie 4 porażki.

18: Spotkanie pomiędzy Turcją i Serbią było bardzo wyrównane. Był to drugi mecz na tym turnieju, który zakończył się dopiero po dogrywce.

17: Omer Asik zdobył 11 punktów trafiając 5 z 6 rzutów z gry, natomiast z linii rzutów wolnych na 10 prób, spudłował aż 9.

16: W drużynie Serbii najlepiej zaprezentował się Milos Teodosic. Zdobył 16 punktów ze skutecznością 56%, zebrał 6 piłek i miał 8 asyst.

15: W tym meczu rewelacyjnie zaprezentował się Ersan Ilyasova. Na swoim koncie miał double-double: 22 punkty (58%) i 11 zbiórek.

14: Natomiast Hidayet Turkoglu po raz kolejny miał ogromne problemy ze skutecznością. Pod względem strzeleckim był to jego najgorszy występ na Mistrzostwach. Zdobył 4 punkty pudłując aż 15 z 16 rzutów z gry, co dało mu skuteczność na poziomie 6%. Jednak to nie przeszkodziło Trurcji, a Turkoglu dobrze zagrał w tych najważniejszych akcjach, pomagając swojej drużynie wygrać. Poza tym, zaliczył 7 zbiórek i 4 przechwyty.

13: Kiedy do końca regulaminowego czasu gry pozostawało 3.4 sekundy, na tablicy wyników był remis, a piłkę z boku boiska wyprowadzali zawodnicy Turcji. Widać było, że świetnie przygotowali się do tej ostatniej akcji. Tunceri znalazł się na wolnej pozycji, był zupełnie nie pilnowany i miał otwartą drogę do kosza. Była to wymarzona sytuacja, by zapewnić Turcji zwycięstwo. Jednak rozgrywający Turcji nie trafił z bliskiej odległości. Piłkę dobijał jeszcze Turkoglu, ale było już po czasie.

12: W dogrywce obie drużyny miał problemy ze skutecznym wykończeniem swoich akcji. W efekcie, przez prawie 4 i pół minuty nikt nie zdobył punktów z gry. Do tego czasu jedynie Turkom udało się dodać jeden punkt z wolnych. Ostatecznie całą dogrywkę Turcja wygrała 5-0.

11: Kluczową akcję w doliczonym czasie gry rozpoczął przechwyt Turkoglu. Lider Turcji wraz z Ilyasovą rozegrali szybki kontratak, zakończony punktami tego drugiego. Był to jedyny celny rzut z gry w dogrywce.

10: Szymon Szewczyk, który zmienił w pierwszej piątce Macieja Lampe, był najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w meczu ze Słowenią. Jednak, tak samo jak pozostali, drugą połowę miał już słabą. Ostatecznie zdobył 15 punktów, z czego 13 w pierwszej połowie. Miał też 7 zbiórek.

9: David Logan także zaliczył 15 punktów, ale przy niskiej skuteczności 38%.

8: Gortat i Lampe oddali w sumie 19 rzutów, trafili tylko 4 z nich (21.1%).

7: Polacy wygrali pojedynek na tablicach zbierając 8 piłek w ataku więcej niż Słoweńcy. Ale co z tego skoro z punktów drugiej szansy mieliśmy tylko punkt więcej niż rywale.

6: Skuteczność rzutów z gry Polaków wyniosła tylko 35%.

5: Po udanej pierwszej kwarcie i całkiem niezłej drugiej, w trzeciej Polacy zagrali fatalnie. Przez ponad 7 minut zdobyli zaledwie jeden punkt i pozwolili rywalom na odnotowanie serii 13-1.

4: W drużynie Słowenii najlepiej zagrał Erazem Lorbek, który w drugiej połowie bezwzględnie rozbijał naszą obronę. Po pierwszej połowie Lorbek miał tylko 4 punkty i skuteczność na poziomie 22%. W drugiej zdobył 16 punktów, trafiając 7 z 10 rzutów. Poza tym, miał na swoim koncie 9 zbiórek i 5 asyst.

3: W drugiej połowie pozwoliliśmy naszym przeciwnikom trafić aż 60% rzutów z gry.

2: W ostatniej serii meczów grupy F Turcja zmierzy się ze Słowenią, będzie to pojedynek dwóch najlepszych drużyn tej grupy. Zwycięzca zajmie pierwsze miejsce.

1: Polska zagra „o wszystko” z Hiszpanią, która ciągle nie może być pewna awansu i musi ten mecz wygrać.